reklama

vhodne kolo

poprosim o vas nazor na tieto dve kola jestli su vhodne na delsi jazdy s brasnamy v zadu a aj v predu proste na vicedenny cyklodovoleny prevazne po asfaltovych a spebnenych cestach.Dakujem za vase nazory


http://e-shop.leaderfox.cz/crosove-kolo-leader...

http://e-shop.leaderfox.cz/crosove-kolo-leader...

[ Zpět ]
Datum: 02.02.2013
Autor: Smoula200
  • Re: vhodne kolo

         

    Dost těžká záležitost, ta váha po dostrojení ještě výrazně stoupne. Ale co za tuhle cenu chtít. Zkus ještě tak tři tisíce došetřit, v tý kategorii už mívají kola jiné, lehčí a pevnější rámy. Tady ani není uvedená vidlice, bude to asi pastička, tak jako i u jiných. Vcelku na ní nezáleží, ale napsat ji tam mohli.
    Bude to kolo na nedělní pohodové výlety, pro natěžkysty to už moc nebude. Pokud budeš s naloženým jezdit opatrně někde v rovinách, tak taky poslouží.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vhodne kolo

         

    Ahoj, pokud říci, které z těchto dvou kol, tak rozhodně vyber tu pánskou verzi! Pánský rám totiž snese vyšší váhu, kterou plánuješ vozit.

    Je tu názor, že si máš něco přišetřit a koupit jiné. Já ti řeknu svoji zkušenost. Koupil jsem si před 7 lety v Mountfieldu kolo Madison El Paso za 8. tis a letos s ním vyjíždím už na třetí expedici (pokaždé cca 5tis km) a kolo drží, žádné větší zásahy netřeba (pouze standardní servis). Váha brašen je cca 40kg. Co z toho plyne? Že na ceně tolik nezáleží a i to levné kolo dobře poslouží ;-)
    A teď mě ukamenujte :-D

    Snad jen ze své zkušenosti doporučuju vyměnit ráfky za dvojité kalíškované a osadit kvalitní pláště (vozím Schwalbe Marathon Plus s ochranou vložkou SmartGuard a nemáš šanci píchnout :))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2013
    Autor: Sety
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vhodne kolo

           

      Nezapomeň ale napsat, že je to kolo patrně s pevnou vidlicí a převody 3x7. To samo o sobě snižuje cenu va kšeftě a taky do určité míry snižuje i nároky na kvalitu materiálů a zpracování. 3x9 je titěrnější a při stejném materiálu to jde dřív do kopru. U rámu jsem psal především o váze, je volbou každého, kolik chce vézt. A samozčejmě, jet se dá téměř na všem. Je jen otázkou stylu jízdy, terénu a štěstí, jak dlouho to kolo vydrží. Necpal jsem mu žádný extrém za sto tisíc, jen svoji zkušenost, že jen o pár korun výš jsou rámy lehčí a součástky vyšších tříd s větší pravděpodobností bezporuchovosti a výdrží.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vhodne kolo

             

        Ano, pevná vidlice, a převody 3x7. Ono odpružená vidlice v téhle cenové kategorii nebude žádná sláva nikdy ;)

        Na váze rámu tolik nezáleží. Ppokud chce dotyčný jezdit natěžko a větší dálky, tak gramaření nemá smysl-brašny to přebijí několikanásobně. Naopak obyčejný (tedy těžší) Cr-Mo ocel rám je možná lepší než dural, protože při prasknutí ti ho přinejhorším svaří "každej strejc v horní dolní".

        Poukazuji pouze na to, že i ta nejlevnější kola jsou dostatečná pro (dálkovou) cykloturistiku.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2013
        Autor: Sety
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vhodne kolo

               

          Tak o té poslední větě by s tebou asi ráda pokecala jedna moje známá. Koupila dost levné kolo a pak se divila, že ty vystřižené pastorky nic nevydrží, že se ramena V brzd i s čepy sice nepatrně, ale vyklánějí a pak to moc nebrzdí, proč je občas tak problematické seřídit řazení a brzdy. A to neměla úplný obchoďákový shit a jezdí jen na pohodu. Buď rád, že jsi trefil na dobrý kousek a hýčkej si ho. A utěšuj se tou UL o strejcovi z horní dolní ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.02.2013
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vhodne kolo

                 

            Strejc z horní dolní má většinou nějakou trafo mrdku a elektrody min. 2.5 a tím se to svarit dá ale už to chce hodně cviku. Taky sem tak postavil kolo ale teď už jen COcko

            [ Zpět ]
            Datum: 02.02.2013
            Autor: Billicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vhodne kolo

         

    Ahoj, dle mých zkušeností je crosové kolo dobrou volbou. Já ho používám léta. Mám crosovou Meridu. Váha kola je dobrá hlavně na balení kola na cestu letadlem... Jinak dáš lahev vody a máš Kg hnec na víc....
    Ale hodně odlehčené kolo zase může být více choulostivé a hůře nese horší zacházení při cestování na těško. Proto bych vybral kolo tak té střední až vyšší cenové kategorie. Okolo 13 - 20tis. Myslím, že To zvládne/š i stímto kolem. Dámskou verzi bych nedoporučil.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2013
    Autor: Valdek
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

447 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024