reklama

Help! - poraďte mi s klikama :-)

Prosím pěkně, potřebuju poradit se silničníma klikama: mám na fitku trojpřevodník 52/42/30 zubů a vzadu devítkovou kazetu. No a protože už nechci šlapat těžké převody, tak jsem se rozhodl vyměnit kliky za převodníky 50/39/30 zubů. A chci, aby byly černé barvy. Takže jsem si našel Shimana 105, trojpřevodník 50/39/30, označení FC - 5703. Jenže tam píšou, že jsou pro použití v kombinaci s CN - 5600, což jsou desítkové komponenty (kazeta, řetěz).
Já prostě potřebuju, aby ty kliky chodily s devítkovým osazením (kazeta, řetěz).
Ještě nikdy jsem tohle nezkoušel a přece jenom abych nevyhodil 3,5 tisíce za kliky a pak je nemusel se ztrátou prodat...
Věděl by někdo, jestli to bude kompatibilní? Mně něco říká, že ano, ale nejsem si tak úplně jistý. Devítkový řetěz by přece desítkové kliky měly obecně přijmout, ale aby na nich devítkový (širší) řetěz nějak netancoval, nerachtal...
(dotaz sice zní na silniční kliky, ale - podle mě - by to mělo platit i na MTB, tam se taky dělají už kombinace 3 x 9 a 3 x 10 převodů).
Dík :-)

[ Zpět ]
Datum: 30.01.2013
Autor: Airline
  • Re: Help! - poraďte mi s klikama :-)

         

    V černé barvě je letošní Sora, což je ale o dvě řady níž.

    http://www.zbozi.cz/?q=fc-3503

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2013
    Autor: mportes
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Help! - poraďte mi s klikama :-)

           

      Dík.
      V tuhle chvíli se mi jeden obchod nabídnul, že se pokusí sehnat černé 105 kliky určené na devítku, krom toho jsem začal uvažovat o tiagře - sice je stříbrná, ale to nakonec strávím - a cenová úspora oproti 105 je znatelná.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2013
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Help! - poraďte mi s klikama :-)

         

    A co pořídit samostatně převodníky od Gebhardta?

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2013
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Help! - poraďte mi s klikama :-)

         

    Včera jsem psal v jiným tématu, že černá barva nejede ! Bacha na to, ať nejseš zklamanej. Doporučujou červenou.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Help! - poraďte mi s klikama :-)

         

    Takže jestli to někoho zajímá, obrátil jsem se na dovozce + dva cykloservisy a všichni mně sdělily, že kliky shimano, určené pro desítkovou kazetu + desítkový řetěz (tedy 3 x 10 nebo 2 x 10) nejdou použít pro devítkový řetěz (ty servisy to zkoušely a ten devítkový = o trochu širší řetěz na desítkové kliky (na jejich převodníky) nesedne, resp. sedne, ale s vůlí a nedělá to dobrotu.
    Takže já buď tiagry nebo ty černé sory. I ty tiagry existují v černé barvě, ale nějak nejsou v devítce, pouze v desítce.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.01.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

272 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024