reklama

MTB 15.000 - 20.000

Ahoj, libi se mi specialized rockhopper 29 www.cyklo69.cz/horske-kolo-specialized-rockhopper-29-2013-black-white/d-78247/
vyzna se nekdo v osazeni tohoto kola, odpovida jeho cene? Jestli ne muzete poradit jine lepsi. Predem moc dekuji. Honza

[ Zpět ]
Datum: 22.01.2013
Autor: honza1984
  • Re: MTB 15.000 - 20.000

         

    Na pohodový výlet po lesních cestách dobrý, v hustším terénu asi slabší. Pružinová vidlice s menším zdvihem, osazení Alivio, Acera, Suntour. Záleží, kudy a jak chceš jezdit. Bývalo to tak, že u Specialized se krapet připlácelo za značku, takže u jiných firem bývalo za stejné peníze víc muziky. To už ale nemusí platit, protože to je 29" a netuším, jak jdou tam ceny.
    Naznač, kam s tím kolem míříš (kopce, terén, pohodové výlety).

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2013
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 15.000 - 20.000

           

      jen lehci teren, singltrek, zadne skoky, driv sem mel krosovy kolo ale dost casto sem nekde procvak predni kolo proto chci ted MTB, zajima me kvalita osazeni vs cena (znacka "ramu" me nezajima) Alivio a Acera mi opravdu nic nerika. Dik

      [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2013
      Autor: honza1984
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 15.000 - 20.000

             

        Co našel níž crow75 bude asi lepší volba, osazení Deore, vidle sice taky pružinová, ale to je holt cenový kompromis. Určitě by se dala za nějaký rozumný peníz prohodit za jinou, vzduchovou (nejen tu, kterou tam sami nabízí v nadstandartu) a mohlo by to býtpěkný a dost funkční kolečko. Koukal jsem, že tam mají kazetu 11-32. To se mi zdá na 29" málo. Dělají se běžně kazety 11-34 a teď už i 11-36. Ty poslední vznikly snad prý především pro větší 29" kola.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2013
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MTB 15.000 - 20.000

               

          Jo, Maxbike to tak má, že za příplatek si můžeš vybrat některé komponenty lepší.
          Podívej se na jejich stránky.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.01.2013
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB 15.000 - 20.000

             

        jsem na tom podobně, taky si chci pořídit mtb 29 ze stejných důvodů jako ty, kolem 20tis.
        Rozhodl jsem se, že si nechám kolo postavit. Něco zaplatím za práci, protože sám nemám načiní a nejsem tak technicky zdatný :). Porovnával jsem ceny dílů, které nabízejí krámy s již osazenými koly a ve stejné cenové hadině se dá postavit daleko zajímavější kousek :).

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2013
        Autor: johnnas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 15.000 - 20.000

           

      já myslím, že to u spešlu platí furt :)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2013
      Autor: johnnas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB 15.000 - 20.000

         

    http://www.maxbike.cz/29-horske-kolo-inari/ komponenty deore jsou dobrý základ. Vidlicí si nejsem jistej. U té 29ky toho poberou hodně gumy.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2013
    Autor: crow75
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB 15.000 - 20.000

           

      Trochu vyvedu z omylu.
      U 29" kol to není v tom, že nárazy "poberou gumy", je to o větším průměru kola a tím je i lepší průchodnost terénem. Takzvaně kolo nezakopává. Znám i kluky co jezdí 29" kola a mají vepředu pevnou vidlici. Je ale fat, že jsou to celokarbony i ta přední pevná vidle.
      Pro méněchápavé příklad: jeď přes díru na koloběžce s menšíma kolama (může mít i nafukovací pneu) a pak to zkus ve stejné rychlosti přejet na normálním kole. Co ti bude více "tlouct" do rukou? Koloběžka, nebo normální kolo? Odpověď je úplně jasná že?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2013
      Autor: speedy17
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

281 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024