reklama

MTB cenová úroveň 40-50tis. Kč

Prosím o názor Scott scale 29 Elite (2012) versus 4ever inexxis-1 (2012).
Díky:-)

[ Zpět ]
Datum: 22.01.2013
Autor: pravnik
  • Re: MTB cenová úroveň 40-50tis. Kč

         

    Toho Scotta jsem testoval minulý rok na Test Festu, je to dobrě poladěné kolo, jezdilo se na něm moc dobře. Na velikost 29 je to kolo dobře živé i obratné. To u některých jiných kol velikosti 29 jsem takový pocit neměl.
    Tebou zmiňovaného 4evera neznám, ale testoval jsem XC Virus ve velikosti 26 a toto kolo se mi líbilo hodně a přesvědčilo mě, že 26 palců není mrtvý rozměr.
    Takže bych ti doporučil Scotta, pokud preferuješ větší rozměr kol.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2013
    Autor: dr.biker
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB cenová úroveň 40-50tis. Kč

           

      Díky moc:-) Je to klasické rozhodování 26 nebo 29... Kompromis by ještě mohl být Duratec Torain 27,5, výbava je obdobná.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2013
      Autor: pravnik
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB cenová úroveň 40-50tis. Kč

         

    Souhlasím s dr.biker s tím, že u 29" hodně záleží na geometrii celé stavby kola. Ale ve těšině případů je 29" méně obratné nežli klasika 26". Také jsem se rozhodoval do jakého jít rozměru na letošní sezonu. Vykoušel jsem na stejném okruhu 29" a 26". Je fakt, že při sjezdech je lepší 29" kdy ta větší kola lépe přejíždějí nerovnosti anekope to tak jako 26". Ale zase29" jsou fakt méně obratnější a hlavně akcelerace z výjezdu je horší u 29". Musíš mít větší fyzičku abys to pořádně rozmakal a rozjel. Ale když to rozhoupeš do rychlosti tak pak 29" valí dopředu dobře. Ale i přesto jsem zůstal u 26". Hlavně kvůli té obratnosti a akceleraci. Další roli tam hrál i váhový faktor.
    Rozhodně si vyzkoušej na sobě na stejném okruhu oba rozměry.
    V tomto Tvém cenovém rozpětí už koupíš velice slušné kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2013
    Autor: speedy17
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

346 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024