reklama

Rock machine EL NINO 60

Dobrý den,
zvažuji koupi nového kola do 14 000 a chtěl bych aby bylo napůl do terénu a napůl na silnici ale přikláním se spíše k tomu terénu. Chci aby mělo 29" kola a veliký rám alespoň 21" jsem 188Cm vysokej a mam 95Kg. Našel jsem Rock machine EL NINO 60:

http://www.bikeprodejna.cz/85957-rock-machine...

Co si o něm myslíte? Pro i proti popřípadě mám koupit nějaké jiné? Děkuji za odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 07.01.2013
Autor: Jack1992
  • Re: Rock machine EL NINO 60

         

    Tak vypadá to dobře, jen nerozumím brzdám - v popisu píší "hydraulické" tektry, o kousek dál "mechanické", na obrázku jsou (pokud dobře vidím) mechanické.
    V současné době bych volil kolo s hydraulickými brzdami, přece jenom ty mechanické jsou už za námi.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2013
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rock machine EL NINO 60

           

      Díky za radu, jaké jiné by jste mi tedy doporučil? v daném rozmezí co je psáno výše.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2013
      Autor: Jack1992
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rock machine EL NINO 60

             

        Já nemám o "29" nějak velký přehled, sleduji už jenom několik značek, ale co třeba merida Big Nine TFS 100 - D, model 2012, cena po slevě 14.890,- (najdeš to na www.merida-bike.cz). Má to rovněž 3 x 8 převodů, obdobnou vidlici se zdvihem 100 mm, hydraulické brzdy. Je to sice dražší než to, co sis vybral, ale ty brzdy už jsou přece jenom "o něčem jiném". No a kdybys netrval na hranici 14 tisíc, tak bych já osobně přece jenom volil 3 x 9 převodů. Rozhodně doporučuji pátrat po modelech 2012, úspora oproti modelům 2013 je i několik tisíc.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2013
        Autor: Airline
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rock machine EL NINO 60

           

      na obrázku vidím mechaniky a pokud se nepletu tak mám stejné doma a jedna stála 350,- i s kotoučem a redukcí takže očekávej odpovídající brzdný účinek.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2013
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rock machine EL NINO 60

           

      Trochu mimo, ale musím.
      Domnívám se, že kvalitní mechaniky mají stále co říct.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2013
      Autor: snilard
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rock machine EL NINO 60

             

        Na obrazku nejsou kvalitni, ne?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2013
        Autor: Murphy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rock machine EL NINO 60

         

    Na kolo 29 to má málo převodů, kazeta je jen 8, chceš jezdit víc terén a ta vidlice taky není žádný zázrak, na dobrou lesní cestu bude stačit. V povídání píšou, že to má teleskopickou sedlovku, tak tohle kolo ji teda určitě nemá.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2013
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rock machine EL NINO 60

           

      Za 13 tisíc v běžným krámě těžko čekat něco víc.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2013
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rock machine EL NINO 60

           

      A jaké by jste mi doporučili tedy kolo? Podmínka je do 14 000 a s 29" koly. Velikost rámu okolo 21" protože jsem vysoký 188cm

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2013
      Autor: Jack1992
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rock machine EL NINO 60

             

        To kolo, které sis vybral v úvodu, není špatné, jen se mi tam nelíbí mechanické kotoučové brzdy. Takže já bych volil tu meridu s hydraulickými kotoučovkami, nebo se zkus pozeptat třeba u authora - kolik stojí loňské modely, např. Solution.
        Jinak nevím, moje "vstupní požadavky" při nákupu kola (kross, MTB, full) v současné době by byly osazení shimano, převody 3 x 9 (nechci 3 x 10 ani 2 x 10) a hydraulické brzdy, vše ostatní mi je jedno. No ale to se cenou dostáváme nad Tvých limitních 14 tisíc...

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2013
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rock machine EL NINO 60

               

          Zase casem hydrauliky muze za nejakych 2000,- poridit a vymenit za ty mechaniky. 3x8 za 3x9 uz nejspis nebude tak jednoduche.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2013
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Rock machine EL NINO 60

                 

            Z 3x8 na 3x9 taky není až takový problém (jen kazeta a páčky), ale proč to za půl roku řešit, zbytečně se to prodraží. Podobný problém je s vidlicí. Taky se dá po čase vyměnit za solidní.
            Takže s čím začít a co měnit po čase...

            [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2013
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            •      

              Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

              Datum: 09.01.2013
              Autor: Jack1992
            •      

              Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

              Datum: 09.01.2013
              Autor: Jack1992
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

385 cyklistů (20 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024