reklama

Výběr kola - speciální požadavky

Dobrý den,

jsem po operaci páteře a chci (konečně můžu) znovu začít jezdit na kole. Chci si koupit nové, mám speciální požadavky (řezeno dle důležitosti):

- co nejlépe odpružené zadní kolo (jen odpružená sedlovka asi nebude dostatečná), kdyby i přední, bylo by to fajn
- maximálně vzpřímený posez (ideálně jako Magda Vašáryová v Postřižinách :-))
- co nejmenší hmotnost (v budoucnu přestavba na elektro - z elektrokol bohužel nevyhovuje žádné, proto kolo+přestavba). I s přestavbou bych se chtěla vejít do cca 15 kg, max. (opravdu limit) do 20 kg.
- nízký nástup (tedy city nebo skládačky, asi ani dámské štangle raději ne, ledaže by byla někde hodně nízko.)

Použití kola: doprava odněkud někam, lehčí výlety (pro začátek 20-25 km), žádné velké sportovní výkony. Terén: silnice, ev. polňačky, žádné lesní cesty, pařezy, schody a jiné skopičiny :-) Nosnost: standardní, do cca 80-90 kg vč. případného nákladu a zavazadel (nezapočítána hmotnost elektrosady)

Citykola vypadají pohodlně, ale jsou většinou příšerně těžká. Skládačky jsou zase prima lehké, ale když už mají odpružené to zadní kolo, tak většinou právě jen na sedlovce nebo nějakým malým (pro mě ne zcela důvěryhodným) pérem na zadní vidlici. Potřebuji co nejméně otřesů a nárazů...

Existuje něco podle mých představ a potřeb? Neznám všechno ani současné vychytávky, ale vy tady určitě máte přehled :-) Předpokládaná cena 15-20 tis. za samotné kolo (ta elektrifikace pak spolkne přibližně ještě jednou tolik...) Ale když to bude nutné, vyšší cena možná, došetřím...

Díky za tipy :-)

[ Zpět ]
Datum: 29.12.2012
Autor: Ita
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Do jaké míry máš páteř operovanou?!? Máš sešroubované obratle nebo jen uštíplou plotnu mezi obratly?!? A ve kterém místě?!? Klasická bederka nebo výš?!?

  Byla jsemna operaci páteře v roce 2008, ale mě se "jen" uštípla plotna. Nicméně páteř je v bedrech hnutá a jiné už to nebude. Také jsem pak řešila kolo a moje poznatky jsou tyto:

  - zvaž to odpružení zadku - já jsem ho nejprve také chtěla, ale nakonec jsem zůstala jen u odpružené sedlovky (mám Sentour s parlelogramem) a je to dostačující. Odpružení zadku jsem zamítla z důvodu nosiče - nemůžu na kole vozit nic na zádech. Bederka bolí. Takže vozín na nosiči nesesér.

  - co se týká vzpřímeného posezu - tady musíš volit menší velikost kola. Já měřím 176 cm a naprosto mi vyhovuje GT v pánském M. (Předtím jsem měla velikost L a po operaci jsem se na tomjen trápila.) Každá značka má trošku jinou geometrii, takže tohle si musíš odzkoušet. Třeba u Authora jsem měla půjčenou 17" a byla dobrá, ikdyž byla delší než to GT v M.
  Takže tady fakt doporučuji chvilku hledat a zkoušet.

  - s tím nastupováním to chápu tak, že asi nechceš kolo s horní rámovou trubkou (pánské), ale spíš dámskou verzi. Tady si myslím, že už je nabídka taková, že není problém si vybrat.

  - co se týká váhy - tady to bude zejména otázka financí.

  - elektrifikace - na to jsou tady jiní odborníci a zkus pohledat v diskuzi. Hodně se tady už o přestavbě na elkolo psalo (lze i přes filtr Diskuze - je tam sekce Elektrokola). Jen pochybuji, že se i s bateriemi vejdeš do 15 kg.

  [ Zpět ]
  Datum: 29.12.2012
  Autor: radka
  Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Ahoj, Radko,

   díky za cenné rady :-) Já mám místo plotýnky titanovou náhradu, je to ohebný (ne jako šrouby), ale přece jenom ne úplně pružný, takže jako "tlumiče" jsou o to víc zatěžovány plotýnky okolní. Proto ten důraz na odpružení kola. Náklady jsem (byla) zvyklá vozit spíš vepředu, takže to zadní odpružení by zase až tak nevadilo. Ale určitě tu Tvoji připomínku zvážím, je pravda, že na zádech toho unesu minimálně, takže možná budu potřebovat i zadní nosič? :-) Ale spíš se zatím kloním k tomu omezovat hmotnost, kterou vezu :-)

   Ad váha a cena: Jde o to, že ne všude s kolem vyjedu. Někde se musí přenášet (schody apod.) a pak je ten váhovej limit zase především kvůli zádům. Takže jestli bude lehký kolo dražší (s tím trochu počítám, ale myslela jsem, že hliníkový rámy už výrazněji zlevnily :-), tak holt došetřím, to se nedá nic dělat. Váha je podstatnější než cena.

   [ Zpět ]
   Datum: 29.12.2012
   Autor: Ita
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Já si kupovala nové kolo před dvěma roky. Byla jsem rozhodnutá jít opět do GT (prodává je můj servis). No a v relaci, co od toho požaduji a kolik za to chci dát, jsem si vybrala. Byla to láska na první pohled a musím říct, že od té doby se promě ježdění na kole opět stalo radostí.

    Ještě jedna drobnost - já mám MTB a také jsem ho chtěla, takže tam jsem opravdu musela jít do menší velikosti. Pokud budeš volit z trekových kol, tak tam je zase geometrie trošku jiná a jiné velikostní rozměry.

    A je dobře, že máš náhradu. Dřív se náhrady nedávaly a to se pak páteř sypala jak hromádka z karet.
    Když začneš rozumně, tak se zase v pohodě rozjezdíš.

    Teď jsou sice dost velké slevy na loňské modely, takže můžeš sehnat i kolo za zajímavou cenu. Ale fakt bych si nejprve vyzkoušela po známých, jak se na čem jezdí.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Hliníkový rámy jsou dneska už téměř na všem, v téhle cennové relaci snad bez výjimky. Ale s tou váhou to nebude slavný. Máme doma dvě celopéra v podstatně jiné cenové relaci a bez nějakých zvláštních opičáren a nastrojení mají 15 kg každé. Určitě se dají honit gramy a jít o kilo až dvě dolů, ale je to otázka ceny (víceméně násobků, pokud má kvalita zůstat zachovaná).

    I když, abychom to nepřeháněli, ty určitě nepotřebuješ celopéro do echt terénu, spíš jen takový houpací křeslo na kolečkách. Takže s cenou by se určitě dalo jít dolů na tu minimální funkční vidlici a vzadu by asi nebyl potřeba drahý tlumič pro stálý kontakt kola při divoké jízdě, ale doslova jen to péro. Takže cena by šla níž, ale váha určitě ne.
    Taková kola, která by ti vyhovovala vídám především v Německu. Tam nemají mindráky z toho, že kolo není celé značkové a vozí "obchoďákově" odpružené zadky a řidítka těch nejbizarnějších tvarů, podmíněné maximálně pohodlnému posezu. Taky rámy používají hodně nízké (nástup i pod úrovní šlapacího středu). Jenže tyhle rámy se asi lehké udělat nedají. Jejich pevnost je postavená jen na té jediné trubce a ta teda musí být... Klasicé kolo s rámem je úplně jinak stavěné a ty trubky, byť slaboučké a lehoučké se navzájem podrží.
    Asi ti moc radost neudělám, ale tvé požadavky na pevnost (později elektro), váhu a cenu se nejspíš neslučují. Leda koupit nějakého odjetějšího lepšího fulla za zbytkovou cenu a dostrojit podle svých potřeb.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Jo, houpací křeslo na kolečkách, to je asi nejpřenější :-) Co do sedla ideálně něco jako Harley :-D

     No, třeba mě tu vyvedete z omylu...

     [ Zpět ]
     Datum: 29.12.2012
     Autor: Ita
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Jak dlouho jsi po té operaci?!?
      Mě takovéhle představy držely asi 3/4 roku. Jak ale postupovala rekonvalescence a vše se vracelo do normálu, tak mě to přešlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výběr kola - speciální požadavky

            

       Zatím jen 2 měsíce, pořád ještě v rekonvalescenci. Koupě a ježdění nejdřív na jaře, zatím mám dovoleno sedět po malých chvilkách celkem tak hodinu denně. Ale na sportování už jsem se vyptala a kolo hledám podle toho, co mi bylo řečeno :-)

       [ Zpět ]
       Datum: 29.12.2012
       Autor: Ita
       Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: Výběr kola - speciální požadavky

             

        Jo tak to leccos vysvětluje. To ještě chodíš jako prkno stereotypní chůzí :o)))

        Vydrž a počkej, až budeš v pohodě. Kupovat nebo vybírat něco teď je bláznovství.

        Já byla operovaná 11.7. a na kolo jsem si prvně sedla 5. října
        http://www.vrstevnice.com/akce/2008/10rijen...
        protože jsem 29.10. nastupovala do lázní a brala jsem si kolo sebou.

        Jeden rok jsem na tom jakž tak jezdila, další rok jsem se trápila, a tak jsem prostě šla a koupila nové kolo.
        A jsem moc ráda, že jsem ty dva roky vydržela než si záda sedly.

        Teď nic nekupuj. Pokud máš svoje kolo, tak zkus jezdit na něm - neboj se, ono se to podá.
        A až se záda dají dohromady, pak teprve si vyber nové kolo. Osobně bych to viděla nejdřív tak příští rok na podzim.
        Za tu dobu si zkus nějaká kola vyzkoušet a v klidu zjisti, na čem se ti jak jezdí.

        Nevím odkud jsi a jaké máš možnosti, ale jsou i servisy nebo prodejci, kteří kola půjčují. Toho bych zkusila využít.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Výběr kola - speciální požadavky

              

         Ty brďo, tak to jsi mě dostala. Až příští rok?! Když já se na tom svým dosavadním prostě bojím. Dostala jsem ho k promoci, což je skoro 20 let :-) Ocelovej trekovej tank bez ničeho, navíc pánskej... Kdybych na tom spadla, tak se teď nevymotam... Mám k němu hlubokou citovou vazbu :-), ale na tomhle fakt nemůžu. A kupovat nový kolo jen na vyzkoušení je trochu drahej špás :-/ Budu muset asi zkusit nějaký ty kolopůjčovny, protože lidi okolo mně jsou spíš na 4 kola :-)

         [ Zpět ]
         Datum: 29.12.2012
         Autor: Ita
         Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
         • Re: Výběr kola - speciální požadavky

               

          Asi bych zkusil v první chvíli jít cestou pianko jízdy a širokých měkčích gum na ztlumení otřesů.
          Zkus napsat odkud zhruba jsi a třeba se tu najde někdo z tvého okolí, kdo bude ochotný ti na odzkoušení půjčit horáce, toho tu má skoro každý.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.12.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
         • Re: Výběr kola - speciální požadavky

               

          Neboj a nepospíchej.
          Jak píšu - já si sedla prvně na kolo až po 3 měsících a to mi plotýnka zůstala. Mám jí jen kus uražený.
          Ty se pěkně věnuj rekonvalescenci a rehabilitaci. Dokud jsi jak prkno, tak nic moc nezkoušej. Nejdřív musíš zvládnout rotační pohyby - přece jenom na kole to potřebuješ.

          Já se také bála, jen si nemysli. Jak já se bála pádu, to si ani neumíš představit. Teda asi umíš :o)))
          Ale musíš si na poprvé vybrat trasu, kterou znáš a kde jsi si jistá. Osobně bych to na tom starém kole zkusila. Má totiž jednu výhodu k nezaplacení - to kolo znáš. Znáš jízdní a brzdné vlastnosti, což je strašně důležité pro vlastní jistotu.

          Jestli si koukla do zápisků, na které jsem dala odkaz, tak tam píšu, že jsem po prvních 3 km byla total. Nakonec jsem ale jela celkem v pohodě.

          Ten podzim příští rok není vůbec přemrštěný. Záda si teprve budou sedat. Teď se ještě pořádně nehýbeš, ale pozvolna se budeš rozhýbávat. A až se přistihneš, že jdeš zase normálně, tak nastane ten pravý čas na to, vybrat si kolo, které ti sedne. Teď by to byly vyhozené peníze.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.12.2012
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Jo a jen ještě doplním - možná spíš než to pružení vzadu jestli fakt nekoukat po měkčích objemných pláštích a dobré odpružené sedlovce. Na treku mám paralelo SR sice víc utaženou, aby mi nehoupala, jen chytala nečekané rány, ale dá se nastavit dost měkce. A pokud nejezdíš nijak divoce, tak ve spojení s těma gumama už by to mohlo pomoct. každopádně, ať zadní odpružení, odpružená sedlovka, nízký rám i široké gumy zdvyhají váhu. Každá věc sama o sobě jen trochu, ale v součtu je z toho vždycky tank.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Když to čtu,tak mě napadla ještě karbonová sedlovka. Není to sice levná záležitost, ale i když není odpružená, tak poskytuje velmi vysoký komfort pro bolavá záda.
     Když jsem zvažovala, jaké kolo si vybrat, tak mi někdo doporučoval i tuto sedlovku.

     [ Zpět ]
     Datum: 29.12.2012
     Autor: radka
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      A znáš někoho, kdo to s podobnými problémy vyzkoušel, ev. by mohl dát reference?

      [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2012
      Autor: Ita
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr kola - speciální požadavky

            

       Hmmm, tak po operaci zad nikoho. Ale třeba se tu objeví kluci, cona karbonové sedlovce jezdí, tak ti event. řeknou.

       Měla jsem půjčené kolo RB s karbonovou sedlovkou a musím říct, že to jelo samo. A přes kořeny naprostá pohodička. Záda jak v bavlnce.
       Jenže tohle kolo do 20 tis. asi nedáš...

       [ Zpět ]
       Datum: 29.12.2012
       Autor: radka
       Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
       • Re: Výběr kola - speciální požadavky

             

        No, tak si připlatim, už se s tím začínám smiřovat :-) Ale aby to zase stálo jako ojetý auto, to taky nechci, přece jen zloději apod...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2012
        Autor: Ita
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Tak jak čtu požadavky, tak to je spíše kolo z říše snů, pochybuju, že něco takového existuje. Ta váha kola a cena kola nejdou dohromady a už vůbec ne s požadavkem na odpružení a velmi nízký nástup.
  V něčem budeš muset hodně slevit nebo výrazně přidat na ceně.

  [ Zpět ]
  Datum: 29.12.2012
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Lelku, díky za poznámku. Jak jsem psala výše, na dražší kolo můžu došetřit (holt budu kupovat později), ale ta váha a odpružení a alespoň nižší, když ne nízký nástup nutné jsou. Proto se ptám tady :-), protože jak jsem procházela různý weby apod., tak vždycky jsem našla kola, kterým něco z toho chybělo. Ale třeba někdo ví o nějakým zázraku? :-)

   [ Zpět ]
   Datum: 29.12.2012
   Autor: Ita
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    A ta městská elektrokola nevyhovují? Jsou celkem pohodlná, mají vzpřímený posed, mají velmi nízký nástup, 30 km po dobrých cestách zvládnou, šíroké pláště, odpružáná sedlovka a odpružená vidlice dělají kolo hodně pohodlné. Váha je vyšší, ale to bude vždycky a s cenou se vejdeš do přijatelných 30 tisíc.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Ale jsou těžká jak kráva (zásadní problém). Do těch 20 kg se vejdou spíš elektro skládačky, který ale zase nebývají pořádně odpružený. Proto jsem si myslela, že bych tenhle problém mohla vyřešit právě samostatným kolem a následnou elektrifikací (o složení jejích komponentů už celkem jasno mám).

     [ Zpět ]
     Datum: 29.12.2012
     Autor: Ita
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Já ti nevím, ale to odpružení bych na tvém místěopravdu zvážila.
      Chápu jak se ubírají tvoje myšlenky, já jsem si prošla naprosto přesně tím samým, ale jsem nakonec ráda, že jsem zůstala u pevného rámu.

      Já jsem od toho péra nakonec upoustila jednak kvůli tomu nosiči, ale i kvůli tomu, že jsem zjistila, že když tlumič, tak je nutné si vybrat dobrý tlumič (levné šity nebrat) a o ten se musíš starat. A na to já teda nejsem.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výběr kola - speciální požadavky

            

       No, jestli jsou kvalitní odpružené sedlovky (už tu mám tipy na 2), tak by mi to asi mohlo stačit, myslela jsem si, že je to taková levná vychytávka na dojem, ale jak to tu čtu, možná by to pro mě mohlo být řešení...

       [ Zpět ]
       Datum: 29.12.2012
       Autor: Ita
       Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: Výběr kola - speciální požadavky

             

        Já mám od Sentouru jednu z těhle
        http://sr-suntour.heureka.cz/sedlovky/#utm...:.heureka.cz/&gclid=CMyehe6IwLQCFchX3godUxMAlQ

        tipovala bych, že mě stála kolem tisícovky.

        Jetedafakt,že trošičku si povrzává (plastové válečky v paralelogramu) a trošku dělá ťukání do rámu (jak se pohupuju), ale na to se dá zvyknout.
        Výhodou je, že tuhost pružení si nastavíš podle sebe. Já to mám nakonec docela na fest, aby mi to do kopců nebralo moc síly.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výběr kola - speciální požadavky

            

       No jo, já jsem sice o něco výš psal, že by asi stačila jen ta obyčejná pružina vzadu, ale to bude tak akorát pro důchodce na jízdu pro rohlíky. Na bolavou páteř by to stálý pohupování asi taky nebylo (nevím, páteř zatím vcelku drží, takže nedokážu posoudit, jen odhaduju). No a jen slušný tlumič požere nejmíň bůro, o váze nemluvě.

       [ Zpět ]
       Datum: 29.12.2012
       Autor: ronda
       Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Elektrokolo do 25 kg neposkládáš ani omylem. Pokud ale budeš chtít mít vlastní velmi lehké kolo s tvými požadavky a k tomu dodělávat elektro, tak se zase nedoplatíš, můj odhad bude tak nejméně 60 tisíc.
      Budeš si muset vybrat buď lehké kolo, které budeš moc snadno nosit a za vyšší cenu, nebo elektro, které už se moc nosit snadno nedá, je těžší a za ještě přijatelnou cenu, které může být pro tebe hodně pohodlné.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Pokud je ten cenový limit v eurech, tak by to už reálné docela být mohlo... ;-)

   [ Zpět ]
   Datum: 29.12.2012
   Autor: hekynen
   Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Když si vzpomenu, jak jsem po operaci plotýnky koupil psovi dvě kila granulí a cestou domů jsem se proklínal, proč jsem toho vzal tolik a srovnám to se stavem rok po operaci, kdy už mi to přišlo k smíchu, tak si myslím, že s posilováním svalového korzetu se ti bude koupě fulla časem zdát zbytečná :-) Teda pokud nechceš jezdit jenom terén :-) Koupil jsem si kolo s odpruženou sedlovkou ale to mi ukradli a tak jsem dlouho otřesy z terénu vyrovnával nadzvednutím se v sedle a přenesením otřesů do stehenních svalů. Nakonec jsem si ale pořídil lehokolo, hlavně kvůli tomu pocitu uvolnění zad hned po zalehnutí do sedla, na rozdíl od klasiky, kde jsem si to dovolil, až doma po jízdě. Na gauči. :-)

  [ Zpět ]
  Datum: 29.12.2012
  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Díky za dodání naděje :-)
   Lehokolo, jo? Už jsem o tom slyšela, ale v reálu jsem to ještě ani nepotkala, natož vyzkoušet. Zajímavá varianta :-) Zkusím si o tom něco najít a dozvědět se víc. Fakt je to na ta záda tak pohodlný? To by možná bylo řešení...?

   [ Zpět ]
   Datum: 29.12.2012
   Autor: Ita
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    troufnu si ale tvrdit, že až po dohojení zad a zpevnění. Při učení by ses asi pádu nevyhnula. A i když je to jen z malé výšky, furt to může být větší šupa, než přejezd kořenu na zábradlí. Jinak leho může být dobrá volba.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     No, právě. Když jsem se učila jezdit na jednokolce, to jsem prostě nedala. Trénovala jsem na tom skoro každý den 3 měsíce a stejně jsem neujela víc než 15 metrů. Na lehokole se asi taky člověk musí naučit úplně znovu, co? To bych si teď asi fakt nelajsla :-)

     [ Zpět ]
     Datum: 29.12.2012
     Autor: Ita
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Jen z mojí skromný zkušenosti (někdo je třebas jinší talent :-)
      Na nízkým s horním řízením se to člověk naučí skoro hned, nic na tom není. Ale může přijít nečekaný moment, kdy se zapomene soustředit a pak se z té změti trubek vyplítá dost obtížně a pomalu (lelek by mohl poreferovat :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Já nevím, ale řekla bych, že většího dřeva nade mě není - a při učení se mi tedy z leha spadnout nepodařilo. Nevím, jak by to bylo s Maxem, tam je člověk asi dost vysoko, ale z pětky bych dokázala spadnout asi jedině ve velké rychlosti - jinak tu nohu na zem prostě vždycky stihnu dát. Pádů bych se nebála.

     [ Zpět ]
     Datum: 29.12.2012
     Autor: Ifča
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Tak je fakt, že moje vzpomínky budou asi zkreslený. Murphy nás pro začátek protáhnul šotolinou a krpálama. Pak na rovným a hladkým asfaltu jsme už nepadali :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Taky si myslím, že zrovna pádů se bát nemusí. Já jsem začal padat až po roce, když mě na lehu otrnulo a začal jsem jezdit terénem ostřeji než dřív na treku.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.12.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Jestli si myslíš, že nebude postačovat odpružená sedlovka, tak by to musel být full Nedávno jsem v uhříněveském cyklouši prohlížel elektrofulla od Haibike, opravdu solidní mašina, měkká vepředu i vzadu, elektromotor od Bosche... ovšem má to klasický pánský rám, tudíž vysoký nástup.
  Podle mého názoru by mělo vyhovovat nějaké elektrokolo městského typu, které má rámovou trubku skoro u země, odpružená sedlovka + k tomu méně nafouklé pneu. Osobně bych se po takovém kolečku kouknul vedle v Rakousku, tam je v tomhle přece jenom podstatně větší výběr než u nás.

  [ Zpět ]
  Datum: 29.12.2012
  Autor: Airline
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Podobný problém se zády jsem vyřešil trojkolkou. Je do terénu výrazně horší, také těžší na překonávání překážek (přenášení ženou si moc nedovedu představit) a náročnější na uskladnění. S větším úsilím ujedeš méně kilometrů, ale záda si libují :-) .

  [ Zpět ]
  Datum: 29.12.2012
  Autor: drak
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Tak po pročtení diskuze bych udělal na tvém místě toto: koupil přiměřeně velké horské kolo s dámským rámem. Nejlepe nějakou ojetinu z druhé ruky za pár korun. Sedlovou vyměnil za odpruženou levou která bude pěkně houpat čili pro “normální“ jezdce na prd :_) a narval bych
  tam poradny balony. (big apple) Posez doladit predstavcem+riditky. Cenou bych se dostal na cca 6000,~ a pro ten první rok by to mělo být úplně v pohodě

  [ Zpět ]
  Datum: 30.12.2012
  Autor: Billicek
  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   anebo tak jak to měl kolega z práce, taky plotýnkář, který jezdil na babetě. Vzpřímený posez, široké gumy, odpružené to taky bylo, mělo to motor a i příšlap, prostě ideální dopravní prostředek ;-)

   [ Zpět ]
   Datum: 30.12.2012
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Já bych navíc doporučovala trek - tam snáz dosáhne vzpřímenější posez.

   [ Zpět ]
   Datum: 30.12.2012
   Autor: radka
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Ale pohlídat si šířku vidlic aby to pobralo ty tlustý gumy

    [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2012
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Jo, to je fakt :o)))

     [ Zpět ]
     Datum: 30.12.2012
     Autor: radka
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Děkuju všem za rady, nápady i připomínky, zvláště těm se zády zkušenějším :-) Všechno zvážím a promyslím. Už teď vidím, že svoje původní představy budu muset trochu revidovat, ale od toho ty diskuse jsou :-)

  Díky i za cenné zdravotní rady, fakt jsem netušila, že je to na tak dlouhý lokte, ale to je pro mně důležitá informace. Doktoři tohle neřeknou (asi je to i dost individuální).

  Skutr nebo elektroskutr jsem taky zvazovala, ale na kole se člověk přece jenom víc hýbe, takže dokud to jde, chci se hýbat :-) Až to nepůjde, tak pak vlezu rovnou... do auta :-)

  Tak se jdu poohlížet po nějakým tom zkušebním bazarovým kole a snad se všechno zadaří :-) Pěknou neděli všem :-)

  [ Zpět ]
  Datum: 30.12.2012
  Autor: Ita
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Držím palce a to svoje kolo fakt nezavrhuj :o)))

   Jinak individuální to opravdu je. Rozhodně dopřej zádům ještě lázně.
   Já jsem na všechno docela pospíchala - do lázní jsem jela za 3,5 měsíce po operaci a to mi řekla doktorka, že bylo brzo. Po 5 - 6 měsících je zřejmě lepší.
   Po půl roce od operace jsem začala chodit na cvičení, a ikdyž to byl velmi šetrný pilates, přece jenom byl výsledný efekt špatný. Záda jsem spíš podráždila než abych jim pomohla. Nedělalo mi to zkrátka dobře, tak jsem si na dalšího půl roku dala pauzu, chodila jsem jen na masáže a fakt to pomohlo.
   Zkrátka spěcháním si nepomůžeš, záda se budou bránit :o)))
   Ale neboj, dej zádům čas, aby se zrestaurovala a forma se zase vrátí :o)))

   [ Zpět ]
   Datum: 30.12.2012
   Autor: radka
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    No, já jsem předtím trochu stepovala a trochu jezdila na koni, tak uvidím, jak moc budu ještě muset svoje koníčky přehodnotit. Ale díky za všechny zkušené rady :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2012
    Autor: Ita
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Ten vzpřímenej posed Ti poradil lékař nebo je to Tvůj nápad ? Protože se mi to moc nepozdává.
  Za druhé, raději investuj hodně času nejdříve do rehabilitace.
  Za třetí, vyprdni se na elektrifikaci kola a ušetřené prostředky investuj do kvality.

  [ Zpět ]
  Datum: 30.12.2012
  Autor: Radius
  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   a ty jsi plotýnkář nebo teoretik?

   [ Zpět ]
   Datum: 30.12.2012
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Hele, jestli je plotýnkář, tak jí záda donutí.
   To se zkrátka neohne, i kdyby se zbláznila.
   Resp. v ohnuté poloze, kdy je zátěž na bedra, nevydrží dlouho

   [ Zpět ]
   Datum: 30.12.2012
   Autor: radka
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    no proto se ptám Radiuse zda je plotýnkář nebo jenom teoretizuje :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Ne, nejsem plotýnkář. Teoretizuju protože se mi nepozdává že by měla páteř která není skoro vůbec ohnutá dostávat ty rázy takhle napřímo a proto jsem se taky ptal co na to doktor.

     [ Zpět ]
     Datum: 30.12.2012
     Autor: Radius
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Tak s tímhle problém není.
      On je spíš problém v tom, že u těch zad po operaci je prostě s ohnutím páteře v berech problém.
      Navíc pokud vím z vlastní zkušenosti, tak větší ohnutí bylo nutné u delšího rámu a to není dobře.

      S tím se jede daleko hůř než se vzpřímeným posezem.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.12.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výběr kola - speciální požadavky

            

       Ok

       [ Zpět ]
       Datum: 30.12.2012
       Autor: Radius
       Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Ještě chci říct že dost lidí (zdravejch v podstatě) bolí z kola záda kvůli blbýmu posedu a slabejm zádovejm/břišním svalům.

     [ Zpět ]
     Datum: 30.12.2012
     Autor: Radius
     Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Jj, tvorba svalového korzetu je velmi důležitá. V oblasti beder a břicha se ale zpracovává velmi a to velmi těžko :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 30.12.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Ale Ty nejezdíš přece úplně vzpřímeně nebo jo ? Jak to máš teď ?

    [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2012
    Autor: Radius
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Dost jsem posez napřímila. Nevím, kdy jsme se na kole viděli naposledy, ale před dvěma rokama jsem musela koupit kolo s menším rámem. Na tom žlutém GT vel. "L" to zkrátka po operaci nešlo.
     Teď mám pánské "M" a docela v pohodě.

     [ Zpět ]
     Datum: 30.12.2012
     Autor: radka
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Občas sleduju fotky z akcí takže jsem jakš takš v obraze ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.12.2012
      Autor: Radius
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Nevím jestli by to bylo to pravé, ale všude píšou že koloběžka posiluje zádový svaly...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.12.2012
    Autor: highlander
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     http://sdeleni.idnes.cz/trapi-vas-bolesti-zad...
     http://download.kostka-kolobka.eu/docs/revue50.pdf

     [ Zpět ]
     Datum: 30.12.2012
     Autor: highlander
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     nejlepší je plavání ale ne prsa paní radové protože to zatěžuje krční páteř. A hden druhý nejlepší sport je tanec. A většina ženských říkala že nic jim neuvolní bederní páteř tak dobře jako kvalitní sex. Takže alternativ než budeš jezdit kolmo máš docela dost :-)

     [ Zpět ]
     Datum: 30.12.2012
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Tak při té poslední aktivitě si páteř tak akorát dokážu bloknout :o))) Anebo budu muset zvážit tu kvalitu :o)))

      Hele a jaké plavání když ne prsa?!?

      [ Zpět ]
      Datum: 31.12.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výběr kola - speciální požadavky

            

       na posílení zad je nejlepší znak a prsa jsou v pohodě jen to nesmí být prsa paní radové (tzn. hlava furt nad hladinou, bo ten záklon je na krční páteř moc)
       ad sex jako aktivita po operaci plotýnek, rehabilitační sestra doporučovala na koníčka a protože jsem na cyklistickém foru tak teda na cyklistku :-) určitě ne na stojáka v koupelně třípokojového bytu, to by skutečně mohlo být destruktivní nejen pro rekonvalescentku ale i pro sparring partnera :-)

       [ Zpět ]
       Datum: 31.12.2012
       Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: Výběr kola - speciální požadavky

             

        S tím sexem po operaci - není lepší zalehnout a čekat na zemětřesení?

        [ Zpět ]
        Datum: 31.12.2012
        Autor: jinec
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr kola - speciální požadavky

              

         to by ses taky nemusel dočkat :-)

         [ Zpět ]
         Datum: 31.12.2012
         Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
       • Re: Výběr kola - speciální požadavky

             

        jako neplavec, co je občas donucen pár metrů uplavat, moc dobře vím, co je styl alá paní radová :o)))
        V Třeboni v bazénu s ním ale dobře zapadnu :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 31.12.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      dceři na ochablé břišní svalstvo doporučil doktor na rehabilitacích břišní tanec.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2013
      Autor: Grille
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Nad koloběžkou přemýšlím. Letos si ji pořídila holka, tak to příští rok také zkusím.
     Ale jezdit na tom, to je slušná dřina...

     [ Zpět ]
     Datum: 31.12.2012
     Autor: radka
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   To se nám tu pěkně rozjela diskuse, možná by to chtělo samostatné fórum "Kola a záda" :-) Odpovídám takto hromadně všem:

   -ad vzpřímený posez: doktor říkal, abych si i na normální sezení pořídila bederní opěrku, která by podporovala větší prohnutí v kříži. Je fakt, že sedět s tím je o moc lepší než sedět úplně rovně bez toho. A sedět v kříži ohnutá dopředu, to bych si říkala o další operaci. Takže jak jsem psala někde výše, ideální sedlo na kolo by bylo z Harleye - byla to trochu nadsázka, ale ne zas tak velká :-) Jak mi tu někdo doporučil, začínám uvažovat i o lehokole, ale zatím je to pouze jedna z variant, ke kterým si budu zjišťovat další informace (a zkoušet, až na to přijde čas).

   - Radka velice trefně popsala všechny projevy, je vidět vlastní zkušenost. I když někdy by ji člověk raději neměl, co? :-)

   - plavání: na to určitě taky dojde. Časem. Nikdy jsem vodu neměla moc ráda (je na mě moc mokrá :-), ale asi budu muset. Tanec - možná, časem. Teď je na něj ještě moc brzo. Je pravda, že jsem trochu dělala step a při tom si člověk ta záda opravdu docela dobře uvlonil (ale předpokládám, že při takové latině něbo břišních tancích je to zase jiná liga). Nevím, zda, příp. kdy se budu moc ke stepu vrátit (otřesy), ale jinak můžu jen doporučit. Je to jak skvělej fyzickej, tak intelektuální relax (zkuste každou rukou a každou nohou dělat něco jinýho, tutově vypustíte všechny ostatní starosti :-)

   - koloběžka: možná je dobrá, ale většina lidí má tendenci ji používat stereotypně (stále na jednu nohu), což není úplně košer. Pokud si to ohlídáte, nemusí to být špatné, ale musíte na to myslet. Chce to ale vysokou, dospěláckou koloběžku s nafukovacíma gumama, jinak dost trpí ruce a hrudní páteř (pro změnu).

   Howgh :-) Pěknýho silvestra všem a ať vás zítra nebolí hlava :-)

   [ Zpět ]
   Datum: 31.12.2012
   Autor: Ita
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Šťouchat jednou nohou na koloběžce moc dlouho nevydržíš :))

    [ Zpět ]
    Datum: 31.12.2012
    Autor: highlander
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Bederní opěrky použivám od operace do dnes. Mám je všude - v autě, doma,v práci...

    A s tím stepem jsem si přesně říkala, jestli nebude problém s otřesy.
    Velmi dobře si pamatuji, že mi doktor po operaci nedoporučil běhat, protože to dělá otřesy. Tuhle radu jsem si vzala k srdci a pečlivě ji dodržuji. Nedobíhám ani tramvaj :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 31.12.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Nemůžu si pomoct, ale za tu cenu a náročné požadavky nic lepšího a výhodnějšího neseženeš http://www.obchodproturisty.cz/dahon-boost... + http://www.skladacikola.com/Odpruzena-sedlovka... .

  Normálně se prodává za 52 000Kč ale v odkazu máš obchod s 12 000Kč slevou což je si myslím docela dost. Jako bonus k tvým požadavkům získáš že je to kvalitní skládačka ověřené značky navíc s velmi kvalitním elektropohonem.

  Středové elektropohony jsou špička o proti elektropohonům v náboji předního či zadního kola. Kdyby si ho kupovala samostatně, tak za něj dáš 37 000Kč http://www.rebelbike.com/shop/produkt/stredovy... .

  Mám skládačku na balonových pláštích Schwalbe Big Appl + odpruženou sedlovku z odkazu a pohodlí je aspoň pro mě neskutečné. Když si správně nahustíš kola a seřídíš tvrdost sedlovky, budeš mít krásně pohodlné kolo pro vzpřímený posed.

  [ Zpět ]
  Datum: 01.01.2013
  Autor: Juras
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Nezobrazuje se odkaz sedlovky, zkusím jiný http://www.azub.cz/biologic-odpruzena-sedlovka/ .

   [ Zpět ]
   Datum: 01.01.2013
   Autor: Juras
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    A toto je špička mezi sedlovkami pro skládačky (dlouhé s velkým průměrem) http://www.krabcyclesshop.cz/KOMPONENTY... . Není skladem ale kdybys měla zájem, věřím že ti výjdou vstříct.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.01.2013
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Tak o téhle sedlovce jsem slyšela pět jen samou chválu.

     [ Zpět ]
     Datum: 01.01.2013
     Autor: radka
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
     • Re: Výběr kola - speciální požadavky

           

      Jj, je to ověřená kvalita, mnohdy lepší, lehčí a levnější řešení než některé "pokusy" o odpružení zadní vidlice.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2013
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Díky, Jurasi, to je hodně zajímavý odkaz :-) VLastně všechny :-) Ten Boost vypadá fakt zajímavě, i za slušnou cenu. Vzpomínám si, že jsem na tohle kolo už kdysi narazila, ale ta celková cena mě odradila, tohle už je slušná sleva :-)

   [ Zpět ]
   Datum: 01.01.2013
   Autor: Ita
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Není zač. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.01.2013
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
 • Re: Výběr kola - speciální požadavky

       

  Pro tebe asi nejvhodnější kolo by bylo toto, bohužel Azub už je nedováží, ale asi by se dalo ještě sehnat.

  http://lehokolo.com/view.php?cisloclanku...

  [ Zpět ]
  Datum: 01.01.2013
  Autor: Holfi
  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Ta sedačka je úžasná.
   Ovšem když vidím, jak jsi parádně zapadlý do té své sedačky, tak ti na kole taky dost často závidím :o)))

   [ Zpět ]
   Datum: 01.01.2013
   Autor: radka
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola - speciální požadavky

        

   Záleží, šlapat s nohama takhle dole pod zadkem dost lidem nevyhovuje (včetně mě, ale vím, že nejsme jediný :). A efektivita šlapání bude asi taky dost nic moc.
   Bedra dle mého laického odhadu podpírá normální lehosedlo taky o dost lépe, než tahle zalomená sedačka.
   Přijde mi, že jediná "výhoda" LWB s nízkým šlapáním (teda kromě varianty, kdy má někdo vyzkoušeno, že to konkrétně jeho tělu vyhovuje) je, že se toho lidi na první pohled méně bojí, a možná o něco málo jednodušší na první rozjetí.

   [ Zpět ]
   Datum: 01.01.2013
   Autor: Marble
   Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
   • Re: Výběr kola - speciální požadavky

         

    Ty máš problémy s plotýnkama ?? V tom článku to Láďa celkem slušně popisuje a že to v Americe už nějaký ten pátek funguje taky o něčem svědčí (podívej se na http://www.easyracers.com/ ). Že to nevyhovuje tobě neznamená, že to nebude vyhovovat někomu jinému.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.01.2013
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola - speciální požadavky

          

     Jasně, někomu vyhovuje, někomu ne. O tom byla zhruba moje reakce na to, že by bylo "nejideálnější". Že jsem nepochopil, v čem by měla být tahle koncepce principiálně lepší a myslím si, že je dobré vyzkoušet i jiné.
     To, že mi (osobně, netvrdím, že je to obecně platná pravda) přijde, že s nohami šikmo dolů před "křeslem" nejde pořádně šlapat myslím nesouvisí s plotýnkami, ale s nohama a zadkem.
     Plotýnky mě naštěstí netrápí. Pokud má konkrétně tenhle posez nějakou výhodu pro záda (nevím, má?) tak samozřejmě nic nenamítám, jen to nikde nevidím napsané.

     [ Zpět ]
     Datum: 01.01.2013
     Autor: Marble
     Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Občasné vyjížďky, Nymburk,Jicin,Semily.

Hledám: Občasné vyjížďky, Nymburk,Jicin,Semily.
21.09.2023
Ahoj.Hledam dívku,zenu na občasné cyklovýlety.

Hledám: Ahoj, někdo na kolo, brusle...cokoliv,

Hledám: Ahoj, někdo na kolo, brusle...cokoliv,
01.09.2023
Ahoj, někdo na nějaké to sportování, radost z pohybu je mým pohonem. Ale sám se vybičovat, to už není legrace. A…

Hledám: Chlap chlapa

29.08.2023
Je mi 48 a hledám mladšího chlapa na seznámení. Miluju kolo a výlety.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

253 cyklistů (3 přihlášení)

Východní Balkán - 4. část - Bulharsko - Rodopy

Na pěkné noclehy si člověk rychle zvykne. Prostě jsme ty krásné přístřešky začali brát jako standard, až jsem…
Peggy | 22.09.2023

Východní Balkán - 3. část - Rozžhavený nejjižnější bod

Na úvod jsem zapomněla na pár důležitých informací: - Dětem už je (rok 2021) 12 a 14 let (ano, nočník jsme už…
Peggy | 11.09.2023

Z Čech k moři – Alpe – Adria

PŘÍPRAVY KAM SE VYDAT? Nějaký čas ve mně zrála myšlenka nechat letos, až budou děti na táboře, doma obytňák…
PetrVobo | 11.07.2023