reklama
Země: Bolívie Bolívie, Ekvádor Ekvádor, Peru Peru

Z Quita do La Pazu na kole

Před měsícem jsem se vrátil z nádherného cyklovýletu, který jsem podnikl se svým kamarádem Jirkou. Jeli jsme natěžko, tři měsíce, z Quita (Ekvádor) přes Peru do La Pazu v Bolívii. Cestu jsme si užívali, kochali se přírodou, památkami i lidmi, dělali jsme si výlety po okolí, zkrátka pohoda. Asi tak polovinu trasy jsme jeli v Andách, nahoru a dolů, jak to tak v horách bývá. Cyklisticky nejvýživnější byl přejezd And napříč z Nascy do Cusca (pro zvídavější viz např. Bikemap.net), 660 km za 16 dní, nastoupáno 18 500 m mezi 600 a 4 500 m. Na závěr jsme si v La Pazu sjeli pověstnou „cestu smrti“.
Ještě poznámka pro dříve narozené - je mi 65 let, kamarádovi 57. Nikdy není pozdě na plnění snů.
Pro zajímavost přikládám i výběr z fotografií.

http://hejhulak.rajce.idnes.cz/Z_QUITA_DO_LA...
http://hejhulak.rajce.idnes.cz/Z_QUITA_DO_LA...
http://hejhulak.rajce.idnes.cz/Z_QUITA_DO_LA...

[ Zpět ]
Datum: 13.12.2012
Autor: olda47
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    Teda hoši, to jste frajeři.
    Ta "cesta smrti" to je tam jak se točil ten slavný stařičký film Mzda strachu?

    [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    Jistě bylo krásně a plno zážitků- bude i blog?
    Já se chystám příští rok oslavit šedesátku cestou po Balkáně (3400km, 31km nastoupaných a asi 30 dní)- už se nemohu dočkat, až bude po zimě!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    Pěkné a velice zajímavé. Jste dobrý.
    U některých fotek bych přivítal alespoň základní informaci, jinak hezké.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2012
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    Chlapi paráda. Pěkný výlet, zajímavé fotky. Je třeba si dělat radost v každém věku a době. Díky fotkám se i kousek vaší radosti teď přesunulo i ke mně. Díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2012
    Autor: pavelv
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    Já už chci být taky v důchodu, abych mohla vyfičet na 3 měsíce...

    Jenže já budu makat ještě v těch 65...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    No, tak to teda klobouk dolů!
    Musím přiznat, že na takovouhle "exotickou" cestu bych už asi neměl odvahu... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Quita do La Pazu na kole

           

      Nĕkde jsem četl, nebo snad slyšel z radia, nebo to nakonec bylo v bednĕ, že v tĕhle končinách stačí přeject ve mĕstĕ o ulici dál než je vhodné, a "gringo" je okraden do podvlíkaček, když teda ho rovnou nepodříznou.

      Takhle jak to kolegové nafotili to vypadá jako fajnová projížďka mezi přátelskými domorodci, ale ono to zjevnĕ muselo být drsnĕjší.

      Moc rád bych si přečetl podrobnosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Z Quita do La Pazu na kole

             

        Ve městech je to asi horší než na venkově. Mám kamaráda, co farářuje v Equadoru v jednom malém městečku a ten byl okraden mockrát.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2012
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    Výborně, staříci! Jak jsem viděl, furt se vám ještě nechce stárnout. Jen tak dál, jsem tak trochu vrstevník a i z tohoto postu - klobouk dolů.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2012
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Quita do La Pazu na kole

           

      Madam říká, že mužskej je mladej do 67 let, pak prý začínä rannéstáří.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Z Quita do La Pazu na kole

             

        Nic ve zlym, ale kde k ty zkusenosti prisla? Nepracuje snad v seniorskym domove? :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2012
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Z Quita do La Pazu na kole

               

          To ne, ale nasadil si mĕ brouka do hlavy :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.12.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    Tak to jste frajeři!
    Pěkné fotky - jen by to chtělo doplnit popisky.
    A co napsat něco víc? Blog by si určitě rádo přečetlo dost lidí.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2012
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Z Quita do La Pazu na kole

           

      Taky se přimlouvám za blog. Prohlížení fotek mě nebaví, i když těch vašich jsem si pár prohlídnul.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    Úžasné! Taky se přimlouvám za blog, popřípadě za doplnění nějakých popisků k fotografiím.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.12.2012
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Z Quita do La Pazu na kole

         

    Zkouknul jsem to u snídaně a musím uznat, že jste kabrňáci. A líbí se mi, že jste nefotili jen "krajinka na východ, krajinka o kousek vedle", ale i lidi a tamní život.

    Za blog bych se taky přimlouval.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.12.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024