reklama

SPD

mate? proc? a jake doporucujete?

[ Zpět ]
Datum: 17.05.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (David Bureš)
  • Re: SPD

         

    Mám, sice teprve krátce, ale zvykl jsem si na ně hned. Proč je pořídit? Noha pevně sedí, jedeš o hodně rychleji do kopce i po rovině, jedna noha pomáhá tahem druhé, pokud jedeš nalehko, tak můžeš přeskočit kaluž, větev, apod. Jinak mám jednostranné od Shimana M-324, výhoda je, že z jedné strany je SPD a z druhé normální klec pedálu, takže je jedno, co máš zrovna za boty, jestli tretry nebo třeba sandále :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD

         

    Mam.
    Je to bezpecnejsi a se SPD muzes delat i veci, na ktere bez SPD je treba mit dobre zvladnutou techniku jizdy.
    Shimano 520, 540.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD

         

    Mám je asi osm let (SPD 535, Author 02, SPD 536). Noha není utažená do klipsny, skvele drzi na pedalu, nacvaknuti a vycvaknuti je jednoduche. Jezdim v SPD i na ledu a sněhu. Chvíli trvá než si člověk na SPD zvykne (pády při zastavení), čím je člověk mladší, tím dřív tu automatiku pohybů zvládne (syn a dcera na to potřebovali tak čtvrtinu času co kdysi já).

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD

         

    SPDčka jsem zakoupil kvuli předpokládané koupi lehocipedu a nemůžu si je vynachválit ani na klasice. Mám pedály a kufry Wellgo, turistické (kufry zapuštěné do podrážky) tretry Lake za cca 1600, nemají chybu, dá se v nich i pohodlně chodit. Pedály mám na jednom kole jednostranné (i na normální boty) a na druhém oboustranné (jen na SPD). Paradoxně líp se nastupuje do těch jednostranných (ale možná to je jen seřízením, mám je dost povolené).

    Pády při zastavení mi problémy nikdy nedělaly, spadl jsem jen jednou při rychlosti cca 10 cm/s když jsem byl na spd už dost zvyklej, když jsem jel na kole s přívěsem a on se v devadesátistupňové zatáčce zasekl do obrubníku, což jsem nečekal... Jinak vyšlapávání úplně bez problémů, o 200% lepší než klipsny (a o 400% lepší než prosté pedály - na nich se mi párkrát podařilo nečekaně vystoupit z kola ve zcela nevhodné rychlosti).

    Existují i spd sandále, vyrábí je tuším shimano.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD

         

    SPDčka mám už čtyři roky. Moc se mi osvědčily. Je to mnohem větší a lepší požitek z jízdy, současně jsou mnohem bezpečnější než klipsny nebo - nedej Bože - obyčejné pedály. Větším pádům se mi podařilo zabránit, i když ve městě na křižovatkách to bylo ze začátku za pár...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka B)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: SPD

         

    Já má pedály a kufry Wellgo, pedály "obojživelné", i na normální boty. Kufry mám na turistických tretrách Diadora za cca 1700Kč. Jakmile jsem 25.12. vyjel vyzkoušet tenhle vánoční dárek (který jsem si sám vyžádal a vybral:)), věděl jsem, že to je dobrý nápad. Nechápu, jak jsem mohl někdy jezdit bez toho (klipsny se osvědčily akorát na vzpřímeném kole a i tam je SPD lepší). Když jsem to měl nové, jednou jsem spadl protože jsem zapoměl vypnout nohy při zastavování, od té doby dobrý, jezdím s tím i po městě do školy. V zimě na ledu jsem občas spadl a na zemi pak zjistil, že pedály mám vypnuté aniž bych je vědomě vypínal. Je to o dost bezpečnější než klipsny.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024