reklama

MAX co nového?

Doslechlo se mi ze od prázdnin se max neprodával a v současné době prochází úpravama...Víte o tom někdo něco konkrétního? rád bych se dozvěděl co z toho bude, abych si to popřípadně taky upgradoval :-) díky

[ Zpět ]
Datum: 23.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
  • Re: MAX co nového?

         

    Jestli se neprodával to nevím, ale na Sportlifu byla vystavena upgradovaná verze. Rám se změnil málo, primární hlava je na vidle 1a1/8", aby byl výběr vidlic, sekundární hlava mizí, místo hlavového složení tam bude jakési kluzné pouzdro co zabere míň místa a míň váží. Podle mě už to teď mělo tak málo běžně dostupných dílů (vlastně jen samotná hlava), že je to rozhodně zlepšení. Čep zadní vidle je jakýsi tlustší, většího průměru. Uchycení sedla vpředu dole je jiné, je tam vrézovaný hliníkový kus, kterým rychloupínák prochází a dá se zajistit v několika pozicích, takže nastavení je jako dosud, s tím rozdílem, že pro posouvání sedla dopředu a dozadu se nemusí rychloupínák vyndat, stačí povolit.
    Největší změnou je samotná zadní vidle. Už to není jednoduché rameno, ty tyčky jsou dvě nad sebou na obou stranách, horní je prohnutá aby se se spodní spojila vpředu a vzadu. Před kolem jsou spojené spodní jako dosud držákem tlumiče a horní jsou spojené taky, myslím mezi tlumičem a pneumatikou. Na pravé straně se vidle vyhýbá takovým obloučkem řetězu. To je vidět na webu Azubu myslím v Lehokola->Kvalita, je tam obrázek kousku té vidle. Nová vidle má taky návarky na kotoučovky a vejdou se do ní větší pláště, zubaté 1,95 už nebudou na těsno.
    Určitě jsem vynechal spoustu detailů.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MAX co nového?

           

      aha, takze nic co bych moh dokoupit nebo pouzit na svym starym maxovi...i kdyz je starej sotva pul roku...CO nadelam...Muzu akorad doufat ze ten typ co mam ja bude dostatecne dobrej a vydrznej :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MAX co nového?

             

        Jsem si celkem jistej, že vydrží. Kromě ojíždění komponentů mám dojem, že jsou Azuby dost nezničitelný.
        Taky mi na Sportlifu říkali, že mají několik nových zadních vidlic se starým typem čepu, takže by to šlo osadit na starý rám. Pokud tě lákají velké terénní pláště nebo jezdíš s hodně velkými náklady (kdy hraje větší roli tuhost zadní vidlice), můžeš se jich zkusit zeptat na co by to přišlo.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: MAX co nového?

               

          Tak to je dobry.Ja jezdim prevazne po Praze takze tlusty plaste nemusim a naklad vozit taky nebudu...rozhodne ne vic jak par kilo...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (melkor ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: MAX co nového?

                 

            Tak už jsou vystavené oficiální fotky nového maxe na http://www.azub.cz/cz/lehokola/max.asp
            Zadní vidlice mi připadá velmi pěkná.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.02.2006
            Autor: Vlas
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: MAX co nového?

                   

              Pěkné. Ještě to chce dostat vedle sebe starý a nový a vyzkoušet. Nejpozději v září na srazu na to určitě dojde.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.02.2006
              Autor: Jirka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: MAX co nového?

                   

              Připadá mi to vzadu nějaké vyšší, když já svoje kolo přetížím, tak mi škrtá guma zadního kola o nosnou trubku nosiče. To ale asi záleží především na délce pružiny...

              [ Zpět ]
              Datum: 14.02.2006
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: MAX co nového?

                     

                Máš pravdu, vypadá to, ře mezi rámeme a zadním kolem je víc místa. Mohlo by to mít dost impozantní zdvih.

                [ Zpět ]
                Datum: 15.02.2006
                Autor: Jirka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: MAX co nového?

                       

                  Jestli se nic nevyskytne, tak si za 3 dny přivezu nového Maxe. Nemám sice možnost srovnání, ale můžu potom změřit vzdálenost mezi pláštěm a rámem, nebo konec rámu od podlahy. Budu ale mít nestandartní zadní vzduchový tlumič Manitou, který je snad ještě delší než tlumiče používané u Azubu. Má 165 mm.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.02.2006
                  Autor: Vlas
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024