reklama

Proč nás řidiči nevidí?

Nedávno jsem zažil nepříjemnou chvilku, kdy jsem na silnici přehlédl cyklistu. Naštěstí je na kole dobře slyšet a tak mne výkřikem zastavil a vyhnuli jsme se. Přesto mi to od té doby vrtá v hlavě, jak se to mohlo stát a zda se dá proti tomu něco podniknout.Situace vypadala takto:Vjížděl jsem z…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 30.10.2012
Autor: Brahma
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    Za mravokárce být nechci, ale já osobně bych asi v té situaci vypustila ono: "Balancoval jsem ve stoje na kole na kraji chodníku..."
    Asi bych raději normálně zastavila, abych se pořádně rozhlídla. Tím spíš, když bych chtěla vjíždět kolmo do protisměru.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2012
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      Skvělá odpověď na otázku, proč nás řidiči nevidí...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2012
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proč nás řidiči nevidí?

             

        Ale vlastně ano, kdybych zmenšil počet úkonů a dal si větší čas na rozhlédnutí, tak jsem ho asi viděl. V tom máš pravdu. Ale proč jsem ho neregistroval?

        [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2012
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Proč nás řidiči nevidí?

               

          Asi jsi ho tam nečekal.
          To je asi jako s tím videem. Jako nezainteresovaný divák, kterému, řeknou, že se má soustředit na přihrávky, gorilu neuvidíš. Nečekáš ji tam. Nejsi na to připraven. Jenže řidič (motorového i nemotorového vozidla) v provozu není nezainteresovaný divák, ale aktivní hráč. A otázka, na kterou bude tázán, není předem známá. Takže musí předvídat a tvořit hru. Proto si musí všímat mnohem více věcí a stanovovat priority. Když jedu s někým jako spolujezdec na předním sedadle všímám si podstatně méně věcí kolem provozu, než když sama řídím, a taky mám tendence reagovat jinak na to co vidím.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2012
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Proč nás řidiči nevidí?

                 

            Ano máš jistě pravdu, ale jak toho dosáhnout? Když budeš dál pátrat na internetu po pokusu Gorila, tak zjistíš, že se snažili najít lidi, kteří snadněji "nevidí". Byli to ti, kteří jsou méně schopni řešit naráz více úkolů, případně ti, kterým se tyto schopnosti třeba díky věku snižují. Takže to nějak souvisí se složitostí situace a množství sledovaných objektů. Například kdybych sesednul, tak bych třeba mozku ulevil a on by to stihnul.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.10.2012
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Proč nás řidiči nevidí?

                   

              Nevím, ale když občas koukám kolem sebe, tak dost často vídám, že cyklisté posílají mozku prioritně úkol nesesedat, nezastavovat. Je to logické, cyklista se pohybuje vlastní silou a šetří vlastní energii. Blbé je, když tento úkol typu "počítej přihrávky bílých" předřadí v mozku třeba úkolu hlídej si přednosti, zastav na červenou...
              Ono se mnohdy nic nestane, protože cyklistu jedoucího na červenou zase jiní primárně hodnotí jako poteciálně nebezpečnou situaci.
              Nemyslím si to, co tady píší někteří jiní, že totiž řidič primárně registruje větší objekty, které ho mohou bezprostředně ohrozit. Kdyby tomu tak bylo, bylo by zajetých cyklistů a chodců mnohem více. Myslím, že i tebe balancujícího ve stoje na hraně obrubníku ti řidiči registrovali a vyhodnocovali jako potenciální problém.

              [ Zpět ]
              Datum: 31.10.2012
              Autor: Lanna
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Proč nás řidiči nevidí?

                     

                A ty umíš takhle nastavovat priority svému mozku? Já tedy ne. Samozřejmě jsem se nalevo koukal a chtěl jsem vidět, co tam jede. Jen to jaksi nevyšlo. Kdyby to bylo takhle jednoduché, jak to říkáš, tak by tento příspěvek asi nevznikl. Uznal bych chybu a přehodnotil priority. Takhle z toho nějak chápu, že jsem snad měl snížit nároky na paralelní činnost. Například položit nohu na chodník :)

                [ Zpět ]
                Datum: 31.10.2012
                Autor: Brahma
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Proč nás řidiči nevidí?

                       

                  Kudy vlastně teda jel ten druhý cyklista?
                  Pokus se na celou věc koukat z jiného úhlu.On totiž ten druhý cyklista, ačkoliv měl přednost, tebe registroval a upozornil tě na možnou kolizi.
                  Ale stává se. Samozřejmě, že zcela běžně přehodnocuješ priority aníž si to uvědomuješ. Ale jsme jen lidé, někdy holt přehodnotíme špatně:-))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 31.10.2012
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

                         

                    Promiň, samozřejmně cyklista jel zprava do leva.
                    No určitě ty priority přehodnocujeme, ale ne vždy vědomě a ne vždy úplně šťastně. Tohe byl právě případ špatného nastavení priorit. Ano nespadl jsem z kola, uviděl jsem díru mezi auty a vyhodnotil že se do ní vejdu, ale toho nenápadného kolaře jsem už potlačil.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 31.10.2012
                    Autor: Brahma
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Proč nás řidiči nevidí?

                     

                Souhlasím - přesně tohle pozoruju u sebe. Když se dopustím chyby jako cyklista v provozu, bývá to nejčastěji tím, že podvědomě nadřadím úlohu "nezastavit, nesesedat" nad něco jiného. Dodatečně si uvědomím, že jsem ovšem chybně vyhodnotil priority (sundat nohu bylo méně nebezpečné, než se spolehnout, že to projedu bez rozhlédnutí apod.)

                Totéž (naštěstí jen slabě) u sebe ale někdy pozoruju i v autě - např. když mi počítač ukazuje spotřebu, mám podvědomě snahu raději nešlapat na brzdu. :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 31.10.2012
                Autor: k.vl
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Proč nás řidiči nevidí?

                       

                  Jo, jo. Dost často stačí pouze dostat nějakou třeba i nepodstatnou informaci a člověk ji přecení a zbytek podcení. Já když třeba jedu na GPS která mi ukazuje dobu dojezdu, tak mám tendenci s ní soupeřit:-))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 31.10.2012
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

                         

                    Přesně tak. Taky v autě pozoruju, že často přizpůsobuji řízení tomu, co poslouchám. Při klidné muzice jedu rozumně, rychlý agresívní nářez mě tlačí, abych podle něj i řídil, a ani si nepřej vědět, jak jedu, když dávají zprávy z domova... :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 31.10.2012
                    Autor: k.vl
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

                         

                    Já mám zas nerva, když jedu po městě na silničce, kde mě tachák ukazuje jestli jedu podprůměr nebo nadprůměr,takže jsem se naučil se na něj nekoukat :)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 31.10.2012
                    Autor: újezďák
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proč nás řidiči nevidí?

             

        To nebyla odpověď na tvoji otázku:-))
        Já si totiž nemyslím, že všichni řidiči nás všechny cyklisty nevidí:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2012
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    Přesně tak to je. V autě podvědomě člověk čeká auto, protože přes 99 % všeho na co musí cestou reagovat jsou auta. A když ne auta, tak dvě bílá světla vedle sebe, nikoliv motorka s jedním světlem a už vůbec ne neosvětlené kolo.

    Samozřejmě je to zhoršeno tím pokud člověk místo generického auta čeká-hledá rovnou šalinu. Podobně je to i s motorkama, které typicky jedou rychleji než okolní proud aut. Takže když se člověk zaměří na hledání mezery v tom proudu, motorku může snadno přehlédnout.

    Já myslím že je třeba to vzít jako životní fakt a přizpůsobit se - co nejvíc svítit a i přesto jezdit tak, jako bych byl neviditelný - v exponovanějších situacích jako je odbočování počítat s tím, že mě řidič nevidí.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2012
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    Kdo chce vidět ten vidí. Při řízení se nemá dělat nic co by odvádělo pozornost a maximálně se soustředit na bezpečné a plynulé provedení celého úkonu, nikoliv jen na vyhledávání mezery mezi auty, tu snadno najdeš, ale nevidíš v ni cyklistu. Je potřeba se soustředit na bezpečné odbočení a dání přednosti všem vozidlům ... a pak snadno uvidíš i toho tmavého cyklistu.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2012
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    Si myslim, ze kolikrat staci, kdyz uz clovek podvedome premysli o necem jinem (trasa, co bude nasledovat, jak se tam zaradit, stihnu to na nasledujici krizovatce jeste projet, co jeste musim stihnout, neni dnes nejaka vetsi zima atd.). Vedome pak sledujes objekty, ktere te hlavne muzou ohrozit (tramvaje, auta) a na to ostatni uz neni kapacita... taky nejaky mrtvy uhel, cerna na tmavem pozadi... proste fyzika a fyziologie.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2012
    Autor: epo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      dobrý je i měnit trasu... kdysi jsem se přistihl, že na "známé/zažité/100xprojeté/atd trase" občas propadám nudě a koukám "kde co lítá" takže se snažím i trasu do práce lehce obměňovat....

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2012
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proč nás řidiči nevidí?

             

        Přesně tak.
        Taky se mi už stalo, že jsem projízděl nevečer ve městě křižovatku po hlavní, kde je sice semafor, ale v tuhle hodinu už vždycky blikala jen oranžová.
        Jedu, mžiknu na semafor, a svítí oranžová. Tak jedu. Jenže zrovna semafor šel a po oranžové následovala červená. Naštěstí jsem to ještě stihl projet.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.11.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    Hmmm... normální softvérová chybka. Jestli máš nainstalovaný Brainows95, nebo 98, chtělo by to přeinstalaci. Ale chybám se stejně nevyhneš.
    Jednou jsem přehlédl dokonce kamion - na mopedu jsem odbočoval doleva, na dlouhý rovině. Soustředil jsem se do dálky, jestli něco nejede v protisměru. Nejelo, tak jsem odbočil a těsně za prdelí mi projel protisměrný kamion. Byl prostě moc blízko, tak ho můj soft zaostřený do dálky prostě nezaregistroval.
    Zvykej si a modli se :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2012
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      Patrně velice trefný komentář. Já jsem přesvědčen, že do oka se obraz cyklisty přenesl. Sítnice chovající se jako CCD čip ho do mozku přenesla také, ale při zpracování na nízké úrovni byl prostě potlačen jako nevýznamný detail. No a jak s tím bojovat? Jak se jako cyklista zařídit, abych mohl tyto situace lépe předvídat a eliminovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2012
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    třeba protože dost cyklistů za tmy nesvítí.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.10.2012
    Autor: chopper
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      a nejvíc potkávám neosvětlených starších lidí-důchodců, kteří i v zimním období si jezdí do obchodu na rohlíky a asi si říkají, ten kousek to přejedu. Když už se najde 1 z 10 že tam má aspon vzadu blikačku, tak ji nechá blikat celou dobu co je v obchodě a blikačka má řádně vybité baterie a to je vůbec netankuje, takže vlastně blikačka k prdu! Kor takovýto starší lidé kteří nestačí rychle na něco zareagovat by si měly dávat pořádného majzla. Fakt nechápu co to kolikrát vidím na silnicích za individua a jak si koledují o malér. A abych nepomlouval jen seniory, tak jednoho mladého který jel neosvětlený na kole, sem málem sejmul a ještě se na mě blbě podíval jak kdybych za to mohl já:o))

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2012
      Autor: dalinv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proč nás řidiči nevidí?

             

        To je trenink na věčnou tmu.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2012
        Autor: Papji
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      Jenomže on neviděl ve dne

      [ Zpět ]
      Datum: 30.10.2012
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proč nás řidiči nevidí?

             

        Tak "neviděl", respektive já si myslím, že to bylo jako s tou gorilou. Určitě viděl, ale nevnímal. Prostě jsem to potlačil. Tohle přesně je zdrojem velice nepříjemných situaci, kdy nás automobilisté "nevidí". Nejedná se sražení zezadu, ale o jasné nedání přednosti v jízdě a nastavení auta do cesty rozjetého kola a čelní střet kola s bokem auta. Úžasná situace.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.10.2012
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Proč nás řidiči nevidí?

               

          Jo, píšu to o kousek výš.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.10.2012
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      Právě proto lidi na silnici (dělníci, policajti, řidiči řešící poruchu) musí mít reflexní vesty a povinnou výbavou kola pro jízdu ve tmě je osvětlení.
      Kdybychom fosforeskovali, bylo by to mnohem jednodušší:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2012
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    Tak to doufam, ze te nekde nepotkavam :-)

    Ted vazne, tohle je jiste problem. Stava se to zejmena u takovych tech slehnuti pohledem. Jeden rychly pohled a jedu. (abych nemusel zpomalit nebo nedejboze zastavi) Nebo jako v tvem pripade vejram na jednu stranu a cekam az bude volno nebo me nekdo pusti. Takze asi vynechat to balancovani na kole. A stridave kontrolovat obe strany i kdyz primarne sledujes a cekas na diru vlevo. V doprave mam takovy instinkt tyhle pohledy delat vzdy dvakrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.10.2012
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      Jojo to je ono. To šlehnutí je velice výstižné. Ale chtěl bych to ještě otočit. Dá se na kole odhadnout, kde by se okolním řidičům tohle mohlo stát a nějak se připravit na řešení konfliktní situace? Třeba když na vedlejší čeká auto na vjezd a já cyklista jedu rychle po frekventované hlavní s obtížným vjezdem pro auta z vedlejší? Případně když za tím autem už stojí kolona a tlačí ho ten manévr už konečně provést? Dá se odhadnout, kde je to právě z těchto důvodů nebezpečné? Asi jste to už každý zažil takové nouzové brzdění či vyhybání. Přitom to bylo jasně z toho, že nás prostě ten řidič "neviděl".

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2012
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proč nás řidiči nevidí?

             

        Tak urcite :-)
        Nemyslim si, ze by normalni ridic stal o to nekoho jen tak sejmout. Magori jsou vsude, ale nebude jich vetsina. Myslim si, ze vetsina koliznich situaci, co se mi po meste prihodily, byla presne toho typu - jeden z nas si nevsiml, nebo si myslel, ze to jeste da... Obcas se na kole taky pristihnu, ze myslim na neco uplne jineho a cumim na predni kolo, misto abych sledoval, co se deje kolem me. Obecne se to deje na mistech, kde jsem zvykly, ze se nic nedeje, kdezto tam, kde ze zkusenosti cekam najakou botu, tam si davam bacha. Takhle asi uvazuje vetsina lidi (za riditky i za volantem) a pruser muze prijit tam, kde ho clovek neceka. Proste to muze byt takove to chvilkove zatmeni, ktere kdyz dobre dopadne, tak si clovek rika, paneboze ja jsem vul. V urcitem procentu pripadu to bohuzel skonci spatne a to je pak problem. Stres a z toho vyplyvajici rychlost, protoze neco nestiham, jsou v dnesni dobe asi vsudypritomne a tezko se jim vyhnes.
        Co se tyce pripadu, co popisujes, myslim, ze kdyby byl dotycny v svitivem, tak si ho spis vsimnes a na druhou stranu, kdybys nespechal a v klidu si tam pockal az se snura pretrhne nekde na svetlech a mezitim poradne sledoval oba smery, tak ho taky zaregistrujes (nakonec on tebe mozna videl uz davno a jen cekal, jestli mu tam vlitnes nebo ne)...
        Bezpecnost je proste kombinace aktivniho i pasivniho pristupu - budu si davat bacha a snazit se jet abych neohrozil sebe ani jine a zaroven ucinim takova opatreni, aby byla vetsi sance, ze o me budou ti druzi vedet. Co vic chces na tom resit?

        [ Zpět ]
        Datum: 31.10.2012
        Autor: epo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Proč nás řidiči nevidí?

             

        Blbé obecně bývají nesouměrné křižovatky taková ta různá křížení tvaru X nebo Y nebo tam kde se boční ulice připojuje hodně šikmo a s horizontem.
        Taky když cyklista jede po hlavní z kopce tedy to maže výrazně rychleji než si , přítomné dámy odpustí, řidiči a zejména řidičky uvědomí, že se cyklista přiřítí o dost dřív, než čekají..

        [ Zpět ]
        Datum: 31.10.2012
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      Kdyz vynechas balancovani, budes se rozjizdet o neco pomaleji a treba jeste hledat pedal, nebo prislapnes kaminek a budes mit problem s nacvaknutim...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    Myslím, že každému myslivci je to jasné. Pro řidiče je cyklista škodná v revíru. A škodná se musí zredukovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.10.2012
    Autor: Luskoun50
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      To jakože řidič kola Brahma považuje ostatní cyklisty za škodou a tak se je pokouší zredukovat?

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2012
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      To si musim vyhledat tvoje další (dva) příspěvky, jestli to jsou taky takový "perly" ...

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2012
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      Ani ti myslivci nejsou taková hovádka boží, jako učitá sorta cyklistům která má stálou potřebu blábolit takovéto cykloměstské pověsti, podle kterých by se všude po ulicích měla válet těla cyklistů rozježděná jako ježci na plocho a většina řidičů by se měla schválně bavit narážením do "škodné"...

      Ve skutečnosti posledního mrtvého přejetého cyklistu v Praze má na svědomí tramvaj a to jen proto, že si "cyklista" našel báječné místo na spaní přímo v jejím zatravněném kolejišti

      [ Zpět ]
      Datum: 31.10.2012
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      Je prima, ze ses omezil od cervence na tri prispevky. 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.11.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    já tu gorilu viděl, ale...
    Ale věřím, že by byly dny či situace, kdy bych jí neviděl.

    Je to o únavě, momentální roztržitosti atd.
    Nejde ti poradit nic jinýho než si dávat bacha a dívat se/vnímat okolí víc pozorněji.
    Už jsem přehlídl větší věci než cyklistu a už mne přehlídli na kole i v autě. Na kole mě osobně proti případnému přehlídnutí pomáhá poměrně slušně to, že jezdím na lehkole, tedy je to nezvyklé a více se o to mozek a vnímání těch ostatních "zarazí".
    Hodně dělá to, když unavený nebo jinak nesoustředěný děláš ještě více věcí najednou, tak jak tady popisuješ to balancování kupříkladu a nebo když jsi někde, kde jezdíš často a cestu prostě nějak automaticky vnímáš nějak napůl. Já takhle jezdil prvidelně jednu trasu každý týden po čtyři léta a otom dostal pokutu neb obrátili jednosměrku a já tam najel v protisměru, protože čtyři roky to bylo jednosměrné z téhe strany a najednou to bylo opačně. Navíc jsme po rozhovoru s policistama, kteří mi řekli, že už je to tak třetí týden zjistil, že jsme to udělal už potřetí a ani jednou jsme si toho, že tu jednosměrku obrátili nevšiml...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.11.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Proč nás řidiči nevidí?

         

    Píšeš, že na kole jezdíš podobně jako v autě. Tak to je s prominutím pěkný nesmysl, s autem bys podobný manévr nikdy udělat nemohl!
    To, že jsi cyklistu přehlédl nebyla IMHO jen tvoje chyba. Měl být více vidět. V poslední době mi přijde, že po Praze dělá hrozně moc cyklistů neskutečné prasárny a nebo dokonce vědomě porušují předpisy. Objíždění aut ze strany, kde se to zrovna hodí mi přijde celkem v pohodě, ale je potřeba si uvědomit, že řidič, který se rozjíždí se vedle sebe napravo nedívá.
    Ale jízdu na ČERVENOU považuji za neakceptovatelný prohřešek. V poslední době jsem to viděl několikrát a takovým lidem bych dával mastné pokuty. To, že někde jde nebo jede na červenou na přechodu, to se dá ještě nějak pochopit, ale proč to proboha ti lidi dělají na červené pro auta? To se pak člověk nesmí divit, že mají někteří řidiči na kola tak špatný názor.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2012
    Autor: snilard
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Proč nás řidiči nevidí?

           

      Podobně není stejně. To že jeden manévr jde jen na kole, ještě podobnost neruší. Se zbytkem asi souhlas.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.11.2012
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

283 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024