reklama

Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

Zdravím, je možné kombinovat tento rám http://pcshop.pells.cz/sport/ram-seven-x... a tuto vidlici http://pcshop.pells.cz/sport/vidlice-fcf29-bila... při použití obou 26" kol, případně zadního 26" a předního 29"? Preferuji vzpřímenější posed, takže by mi zvednutí přední části kola až tak nevadilo. Spíše mě zajímá zda to nějak drasticky nezmění jízdní vlastnosti. P.S. Žádné extrémy nejezdím.

[ Zpět ]
Datum: 25.10.2012
Autor: Juras
  • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

         

    přiznám se, že cosi o 29 rámu a předním 26 kole jsem už něco někde slyšel ale obráceně by mě to asi ani nenapadlo,
    Myslím že tady někdy už byla nějaká diskuse o 28kách v 26 rámu....

    Asi by se to muselo vyzkusit co by to dělalo...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

           

      Naopak, velké kolo vpředu je předchůdce 29". Někde v Pelotonu v roce asi 1995 jsem četl o úžasné novince: horské kolo (tehdy samo 26") s předním velkým kolem (tedy "trekkingový" 622mm včetně vidle), jak soudruzi v USA tomu přizpůsobují geometrii rámu a má to fantastické jízdní vlastnosti:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2012
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

             

        Jj, tato kombinace 26" v zadu a 29" ve předu byla popisovaná jako super věc ve Velu. Výhoda menšího kola v zadu-akcelerace a většího předního kola lepší průchodnost terénem. Dokonce se na tom i závodilo ale pořád lepší a lehčí vzduchové vidlice a tlumiče to odsunuly do pozadí. Ale tyto kola měly jak píšeš přizpůsobenou geometrii rámu, v mém případě nikoliv a tak mě zajímá jestli se na tom nezabiju. :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2012
        Autor: Juras
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

         

    Ja to řeši odpruženou vidlicí s vysokýn zdvihem, nezkráceným krkem a tím jsem dostal řidítka o skoro 20cm výše než je obvyklé.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.10.2012
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

           

      No jo, ale ty máš vidlici odpruženou a já chci pevnou. Vzpřímenější posed se dá vyřešit jednoduše představcem a vlaštovkama, vidlicí to jde samozřejmě taky, ale změní se geometrie a z toho mám strach.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2012
      Autor: Juras
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

             

        Já mám předek zvednutý odhadem o 4-5cm oproti původnímu záměru konstruktéra. Rám byl na pevnou vidli, maximálně tak zdvih 60mm, já tam mám 100mm (což nezvedne přesně o tuto výšku, moderní vidle s vyšším zdvihem mají velký sag - zanoření vahou jezdce).
        Celý je to skloněný dozadu, takže 130mm představec a sedlo trochu víc dopředu (hodil by se rovný zámek, ale mám netypický průměr sedlovky, neb je to ocelový rám, takže těžko sehnatelný).
        Dětskou sedačku musím mít skloněnou co nejvíc "dopředu" aby byla jakž takž rovně.
        Do zatáček musím kolo trochu přemlouvat, ale jinak v rozbitém terénu nebo naopak na rovném asfaltu parádně vede stopu. Zatočit velmi ostře (malým poloměrem) není problém, jen se kvůli tomu musí zpomalit.
        V podstatě mi takové chování kola velmi vyhovuje.

        Dva různé rozměry kol bych nechtěl, jednak kvůli nutnosti dvou náhradních duší (resp. když už je vezu, nemožnost použít postupně obě na jedno kolo), jednak nejde posunout přední kolo dozadu a vpředu mít stále nový plášť.

        Krom toho není důvod nemít i vzadu 29", a tomu uzpůsobenou geometrii celého kola...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.10.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

               

          Když nad tím tak uvažuju, rám 26 a vidle 29 výjdou na nějakých 29 000Kč, o proti tomu rám 29 a vidle 29 výjdou na nějakých 36 000Kč. Když se dívám na toto http://www.mojekolo.cz/pells-seven-29-race-fcf... , tak když přidám 2 000Kč, mám kompletní 29 kolo. Ale dělají je jenom ve dvou velikostech, L 19" a XL 21,25", což mě vede k zamyšlení že při mé výšce 172cm a rozkroku 80cm, nebude ani to eLko to pravé ořechové. Pak by asi nezbývalo objednat toto http://www.mojekolo.cz/pells-seven-x-xt-2010 a zkusit přemluvit prodejce aby si tu odpruženou vidli nechal a namontoval tu pevnou 29, myslím že by to mělo být za stejné prachy v pohodě. To eMko 17" na 26" kolech s 29" pevnou vidlí by mi mělo sedět více, co myslíš? Délka nohou té vidle je 47cm.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.10.2012
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

                 

            Já s 29" vidlí do 26" rámu nemám zkušenost, takže se neodvažuji radit.
            Dnešní pevné vidle počítají s tím, že budou náhradou za odpruženou, takže jsou pěkně vysoké ... a to bude platit i pro 29". Já mám tu vysokou vidli jako znouze ctnost vzniklá historicky, takhle bych kolo nikdy nestavěl a nekupoval.
            Těch 175 cm nebo kolik se uvádí jako cca hranice pro indikaci 29" kola je velmi orientačních, a mám podezření, že tu hranici si někdo vycucal z prstu tak, aby půlka lidí padla nad ni a půlka pod ni.
            Zkus si někde nejdřív normální 29", nebo pokud máš možnost, tak třeba zkombinovat crossovou vidli a přední kolo s MTB zbytkem. Experimentovat směrem, kterým nemáš zkušenosti... jde to, ale vrazit do prozkoumání případné slepé uličky tolik peněz by se mi nechtělo.
            BTW dnes ráno mi přistál v mailu odkaz na toto:
            http://www.kupkolo.cz/29er-horske-kolo-wilier...

            [ Zpět ]
            Datum: 29.10.2012
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

                   

              Jj, to mi taky přišlo a nevypadá to věru zle, hlavně ten větší výběr velikostí a možnost výměny komponentů.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.10.2012
              Autor: Juras
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

                 

            za 800 eur mozest mat napr toto, velmi dobra vybava .. vidlicu mozes zhodit a predat .. je aj v ciernej farbe .. http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race...

            [ Zpět ]
            Datum: 29.10.2012
            Autor: jozkovicz
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

           

      jak se divam na Tve sedlo, neklouzes z nej?
      (omluva za OT)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2012
      Autor: cibi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

             

        První věc, na kterou mi padlo oko. Na tom se snad ani nedá normálně sedět...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.10.2012
        Autor: marrier
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kombinace rámu pro 26" kolo a pevné vidlice pro kolo 29"

             

        Sedlo je v pohodě kdybych ho narovnal tak mně utlačí koullllle ja říká Izer.
        Sedlo má pružiny a tak při mé váze se to vyrovná.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.10.2012
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

445 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024