reklama

Boty na cykloturistiku

TAk tu prohledávám rady, co bych si měl koupit za botky a našeel jsem jen něco asi dva roky starýho, a tam Jurimír propaguje sandály. V sandálech by mě asi bya zima.
Když si dám vyhledat botky na cykloturistiku, vylze na mě specialized, schimano, něco od "d" a pochopitelně vechno je super a vhodné do sucha i do vodičky.
Z kuframa asi už jezdit nebudu, jestli se tím rozumí ta železa co byla přibitá na podrážku a člověk se utáhnul do klipsen. ZAtím mám jen nějaké normální tříproužkové botky, lehounké jsou, tečedo nich a je v nich zima.

Tak bych rád věděl, pohnulo=li se něco v obuvi pro cykloturistiku - tj jedeš, ale občas i chodíš a třeba pár kilometrů. Návleky proti dešti jsem koupil, takže asi vodotěsnost nebude nutná, ale jakákoliv rada pomůže - očekávám že je to něco mezi 2 až 3 tisíci a tak škoda vyhodit prachy, když někdo ví. DÍk

[ Zpět ]
Datum: 22.10.2012
Autor: Jindra8526
  • Re: Boty na cykloturistiku

         

    Od jara do podzimu jezdím v tomhle:
    http://www.botykeen.cz/boty-keen/eshop/0/0/5/15...
    S jednou ponožkou, když je zima se dvěma a když je teplo tak bez. Mají výhodu v tom, že je uzavřená špička, takže nemrznou prsty a nepadá tam tolik šutrů když tlačím kolo.

    Když teplota klesne jezdím v normálních pohorách.

    Na nic lepšího jsem zatím nepřišel. Nášlapy taky nepoužívám.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2012
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na cykloturistiku

           

      Kopii téhož jsem koupil asi za čtyři stovky. Používal jsem je toto léto, i na pěší výlety o dovolené, zatím bez známek opotřebení.
      Takový kompromis mezi větráním a ochranou před kamínky: šutry do toho lítaj, ale nohy v tom smrdí pořád.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2012
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na cykloturistiku

           

      Mně by do toho lezl písek a jinej sajrajt, musim mít boty zavřený a musej dýchat, obecně mám ráda na nohy teplo, takže i v létě musím mít ponožky a když je pod dvacet, tak i teplejší.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2012
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na cykloturistiku

           

      Vypadají super, ale na léto. Myslím nĕco na počasí spíše dnešního typu.
      Dík za typ.

      Možná máš recht, zima je mi jen od prstů.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na cykloturistiku

         

    S kolem jsem koupila i boty, trekingy s dobrým polstrováním a podrážkou do terénu. Jsem s nima spokojená, ty zimní potřebujou občas nastříkat protivodním sprejem, jinak ve sněhu provlhnou. Byl to nějaký výprodej, ale i tak oboje byly něco přes pět litrů (dohromady), za tu cenu slouží už šestým rokem velmi dobře. Chodím dost, takže potřebuju boty, ve kterejch se dá dobře chodit.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2012
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na cykloturistiku

           

      A na nenáročný chození, tj jedu na kole spíš po silnici a moc nechodím, mám kožený prestige za necelou tisícovku, tady kolem komína jezdím v pátěnejch keckách za dvě stovky.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2012
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na cykloturistiku

         

    To co používá Zden42 je asi naprostá špička a příští rok až se oteplí tak do toho půjdu taky.Ale jinak používám český Prestige v krámě s prac.sortimentem asi za tisícovku.Vydrží mě min 5 let a to s nima jezdím a chodím téměř celý rok.A na kovových šlapkách nekloužou ani za mokra, i když je fakt, že promoknou.V zimě samozřejmě jezdím v zimních pohorkách.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2012
    Autor: LadisCh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na cykloturistiku

         

    Nazdárek já jsem hrdý vlastník těchto bot a nemohu si stěžovat.

    http://cyklisticke-tretry.heureka.cz...

    Jdou jak na normální nošení tak je lze předělat na kufry. Jediná nevýhoda je ta že z vrchu mají nějakou membránu kuli lepšímu větrání a pokud projedeš louží a máš nohu v dolní úvrati pedálu a nabereš si na vršek boty, tak ji máš plnou vody. Ale jinak za sucha luxus k nezaplacení. Nohy nesmrdí, větraji. A další výhoda když ti namoknou tak jsou v cuku letu suché. Moje zkušenost je taková že jsem jednou jel za deště a pak měl mokré nohy i ponožky. Byl jsem v těch mokrých botách a ponožkách ve škole a nic moc... Pak jsem sundal ponožky a nazul jen boty a bylo to v pohodě. Botky se ohřáli a nestuděli. Byl jsem v nich celý den a pak absolvoval ještě pulhodinovou cestu za zimy domu a nepřišlo mi že by mi byla na nohy zima.

    Toť moje zkušenost - dost pochybuji že se daji ještě sehnatale možná se sehnat daji.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na cykloturistiku

           

      Podobný jsem měla, ale má to moc tenkou podrážku, jsem cítila každej šutr. Taky jsem je dost brzo roztrhala, ta podrážka není na chození v těžším terénu.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2012
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na cykloturistiku

         

    Každýmu vyhovuje něco jinýho. Někdo jezdí v sandálech, jiný v trekovkách. Když jsem jezdil s klipsnama, asi nejvíc mi vyhovovaly klasický český botasky:
    http://www.botas66.cz/store/manufacturer/botas...
    Ty růžový jsou úžasný:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na cykloturistiku

           

      dtto jak o kousek vejš, na kolo dobrý, ale na chození po šutrech to není. Jsme to kdysi nosívali běžně do školy :)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2012
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na cykloturistiku

         

    Od roku 2009 používám (od jara do podzimu) pro cykloturistiku tretry Shimano SH-MT41. Nebyly drahé a i když je mám na SPD, jsou i při chůzi pohodlné.Chlad a vlhko řeším návleky.Když je hodně mokro tak používám sandály (Xapatany s vibramem) a neoprénové ponožky (Hiko).

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2012
    Autor: pavelv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na cykloturistiku

         

    Já si na "cykloturistiku" (nakonec) pořídil Shimano SH-MT71 MTB... Jezdím v tom i teď na podzim a není to vůbec špatné. Mám tam teda i nášlapy...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2012
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na cykloturistiku

           

      Ok, na ty jsem si myslel. Objednáno.
      Dík za radu.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boty na cykloturistiku

             

        Tak mě je právě přivezli, mám takový problémek, zdají se mi být těsné, číslo sedí, malé na dýlku nejsou, ale asi jak mám nohu zvyklou z těcvh addidas papučí, mám takovej pocit jako by mě svíraly.

        Je to normální? Vytáhnou se, nebo já si zvyknu?

        [ Zpět ]
        Datum: 24.10.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Boty na cykloturistiku

               

          Většinou jsou cyklotretry poměrně úzké boty. Ale to se týká sportovních, jak je to s těmahle teniskama, netuším...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.10.2012
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Boty na cykloturistiku

               

          Shimana se obecně musí brát o číslo větší. A zimní tretry o dvě... Oni ty velikosti mají asi podle těch jejich japonských mininožek...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.10.2012
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Boty na cykloturistiku

                 

            Tak dik, vymĕnim to radši.

            [ Zpět ]
            Datum: 24.10.2012
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Boty na cykloturistiku

                   

              Ono je to trošku loterie... Já si ty Shimana bral o číslo větší... A jsou mi... větší :-DD.
              A pak se v tom, pane doktore, vyznejte... :)

              [ Zpět ]
              Datum: 24.10.2012
              Autor: hekynen
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Boty na cykloturistiku

                     

                Já si vyzkoušel boty v obchodě. Sice stály skoro o stovku víc než v nejlevnějším uepšopu, ale zato jsem jich vyzkoušel asi deset, a vybral si model a velikost, který mi vyhovuje nejvíc.

                [ Zpět ]
                Datum: 24.10.2012
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Boty na cykloturistiku

                       

                  Mne větší nevadí (teda v tomto případě), nejsou zase až o tolik. Aspoň se mi do nich v pohodě vlezou tlustší ponožky... :)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 24.10.2012
                  Autor: hekynen
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Boty na cykloturistiku

                       

                  No to je problém vidlákova, musel bych do města,a zatím mě to u všeho na eshopech klapalo.
                  A navíc nevím, jestli by zrovna tyhle měli.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.10.2012
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Boty na cykloturistiku

                     

                Přišla madam, a ošahala mi palce a prohlásila, že to roztáhneme. Tak jsem celej večer musel dřepět v těch botkách s mokrejma ponožkama.

                Jinak Heky má pravdu, oni mají divné číslování, protože jejich EU 42 je 26,5 a US 7.5 a naše 42 je 27 a US 8 (tak jsem to vyčetl z jinejch bot co mám). Takže aso jsou mrchy vážně menší, ale mě dýlka nevadí jako ta šířka, mám nějaký tlapy.

                Madam říká, že když pět večerů posedím v mokrejch pomožkách, že to klapne, ona takhle roztahuje botky prej léta.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.10.2012
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Boty na cykloturistiku

                       

                  Jsem se šel podívat, jakou velikost vlastně mám :-). Normálně 42 a ty Shimana jsou 43, ale jsou mi volnější, což mě ale vůbec nevadí, noha v tom neplandá. Fakt je, že se asi trošku ještě roztáhly (stačila celodenní jízda v lijáku)... Takže mokrá fuska by mohla fungovat ;-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.10.2012
                  Autor: hekynen
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na cykloturistiku

           

      Jak je to s nepromokavostí? Já mám nějaké staré tretry Specialized, a je tam principiální problém, že díry na šrouby jsou skrz podrážku až dovnitř (nad nimi je jen ta vyjímatelná vložka), takže do nich teče i v nejmenším dešti (na lehokole, tj. s tou dírou proti směru jízdy, ne dolů). A když jsem v nich prošel blátem, tak dokonce se tou dírou natlačilo dovnitř i dost bláta.

      Jsou tyhlety fakt nepromokavé včetně podrážky?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2012
      Autor: Akito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boty na cykloturistiku

             

        Nepromokavost je docela solidní, mokrá tráva, lehké bláto není problém, když se v tom chodí. Na kole to nějakou vodu taky pobere, pochopitelně ale jízdu v lijáku, kdy cáká voda zezhora i zespoda, už to nedá (hlavně teda jak voda teče "vrchem"), to už pak jedeš v bazénu. Na druhé straně, stačí vodu vylít, dát suchou ponožku a když je teplo (slunce), tak to docela rychle vyschne.
        Oproti normálním tretrám je v nich více teplo (přeci jenom to tak "neluftuje"), noha se více potí (od toho je mokrá ponožka a od toho pak zima; takže to chce střídat ponožky i během dne). A jako docela velká výhoda je to, že se v nich dá normálně chodit, "železo" (kufr) necvaká a nevozí se, podrážky jsou skvělé.
        Bota je i relativně tuhá, takže na kole se jede dobře, ale docela dobře se v tom i chodí, ten kompromis se vyloženě povedl, soudruzi v Japónsku chybu neudělali. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2012
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boty na cykloturistiku

             

        K nějakým obyčejným Shimano jsem rovnou dostal (ne moc důvěryhodně vypadající) nálepku, co se má nalepit zevnitř na podrážku přes ty díry. Po zhodnocení kvality nálepky jsem ji nahradil "stříbrnou" lepící páskou a nutno říct, že to celkem funguje -- rozuměj, při dešti na lehu tam nenatéká a od mokré země také ne. Jakákoliv trochu hlubší kaluž ale proteče přes hranu podrážky, protože na bocích bot je jen větrací síťovina.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2012
        Autor: Marble
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na cykloturistiku

         

    Taky ted premyslim o koupi novych bot, na turistiku, ale mely by samozrejme poslouzit i na blbnuti na singletracku. Nemate nekdo zkusenost s temihle?
    https://www.cyclesuperstore.ie/shop/pc/viewPrd...

    EDIT: Po pozornejsim precteni Hekynenova prispevku jsem se sam podivil sve blbosti:-D

    [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2012
    Autor: Kryšpín
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Boty na cykloturistiku

         

    Já doposud jezdím v prestige a v klipsnách. Díky jemným příčným vrubům na podrážce z klipsny nevypadávají skoro jako kdyby měly kufr. Ale koukám na boty pro SPD a zatím jsem viděl jen letní boty (v zimě nejezdím) se síťkou na svršku boty na špičce. To znamená, že v dešti bez kamaší okamžitě od předního kola promoknou. No a na výlet na těžko přece nebudu tahat ještě kamaše. Máte nějaké řešení? A také by mne zajímalo jaké boty na SPD, které by držely lépe než utažené klipsny, ale aby se na nich dalo ještě chodit.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2012
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Boty na cykloturistiku

           

      Každé tretry drží líp než prestige. Mě vadilo, že prestige se prohýbají a prolamují, když jsem v nich kdysi jezdil, zbytečně moc se opotřebovávají. Nášlapné pedály vydrží řádově víc km. Dnes, na ježdění do práce (15km jedna cesta) a půldenní výlety s prckem v sedačce, bych klidně absolvoval v teniskách a klipsnách. Ale zjistil jsem, že doma už nemám klasické pedály (jen nášlapy), a když už ty tretry mám...

      Úplně nerozumím zadání:
      - Lépe mají držet boty v pedálech nebo pevněji nohy v botách?
      - Píšeš o botách pro SPD - předpokládáš tedy přechod na SPD pedály?

      Existují tretry turistické, sportovní a závodní.
      Sportovní a závodní jsou hodně odvětrané, v chladnějším počasí jsou pro většinu lidí u většiny bot potřeba návleky. Navíc na chůzi tak maximálně do kilometru a i to je pruda.
      Turistické zase mají zpravidla tak měkkou podrážku, že přínos pro vlastní jízdu oproti prestižím mi přijde minimální... ale furt se to vyrábí, lidi to kupujou, takže na nějaké použití to asi bude dobrý;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2012
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Boty na cykloturistiku

             

        No pořád zkoumám, zda bych nepřešel na SPD a co by mi to přineslo. To držení, tím právě míním, zda by byl lepší přenos síly na pedál než u perstige a klipsny. Já totiž šlapu docela kruhově. Je mi jasné, že lepší tretry jsou s tvrdou podrážkou, ale na těch se zase skoro nedá chodit. No a také ty tretry mají takové odvětrávání, že do nich teče horem úplně volně.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2012
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Boty na cykloturistiku

               

          Taky jsem si myslel, že na tvrdých podrážkách se nedá chodit. Pak jsem ale dal v Beskydech "Drtiče" - a to bys viděl, kolik jsem toho v nich nachodil... :-)

          Ale vážnějc - na treka mám už asi šest let tretry Specialized Taho. Mají poměrně měkkou podrážku a jakýsi semišový vršek. Náramně pohodlné bačkůrky. Ale na nějakou pěší turistiku taky moc nejsou. Docela v pohodě se v nich dá vydržet i v mrazech kolem -15°C s neoprénovýma návlekama(4). Průšvih je ale s vodou. Když jsem s nima párkrát totálně promok, vysychaly skoro týden.
          Pak jsem pořídil tretry na horáce. Především kvůli té vodě, protože zahučet do bahna, nebo potoka není v terénu žádný problém. Nemohl jsem si vybrat právě kvůli neforemné podrážce i vršku (furt jsem si připadal jak v krabici od těch bot). Taky mi Shimana i boty od jiných značek byly dost úzké. Nakonec jsem skončil zase na Specializedu. Po pár vyjížďkách jsem si zvyknul a i přes tu tvrdou podrážku se mi pochoduje docela dobře. A především, ta bota je ze samých umělin a i po total namočení je během chvíle suchá (nebo se tak alespoň tváří).

          [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Boty na cykloturistiku

               

          Podle mne, cca do 50km/den je úplně jedno, v čem člověk šlape. Pokud je to spojeno s častějším chozením, zvláště na klouzavém hladkém povrchu (dlažba v obchoďáku), jsou prestiže apod. IMHO nejlepší boty.

          Tretry se využijí nad tuto vzdálenost, a pak v terénu - myslím opravdový terén, kde bez klipsen padá noha z pedálu a klipsny člověka limitují, když si potřebuje každou chvíli šlápnout na zem.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2012
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Boty na cykloturistiku

                 

            Tak to se asi shodnem. Hlavní výhoda nášlapů je v tom, že to nazuji i ve velkém kopci v terénu. Na ježdění do práce jsou klipsny a pretige asi nejlepší, protože v nich pak mohu dále existovat. Tak si to zase nepořídím :( Jsem dokonalý zpátečník.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2012
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024