reklama

Camelbag?

Jaké jsou Vaše zkušenosti s zásobníky na vodu? Dají se použít i do normálního batohu a jak je to s vymýváním vnitřku?Dá se do toho dát třeba teplý čaj?

[ Zpět ]
Datum: 19.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Pierre)
  • Re: Camelbag?

         

    Mám Hydrapak, jde umývat perfektně. Jde totiž otočit úplně naruby. S Camelbakem taky nebývá problém, má široký uzávěr. Tyhle dvě firmy nabízejí sice nejdražší kejmly, ale do jiných bych nešla právě kvůli možnosti snadného vymývání a taky kvůli životnosti. Někteří si stěžují i na pachuť některých jiných vaků než od Camelbaku a Hydrapaku.

    Teplý čaj jde nalít v pohodě. Pokud tam nedáš třeba jen necelý půllitr, nemusíš ho lít ani horký, na několik hodin v zimě stačí vlažný. Dneska mně venku vydržel 4 hodiny než sjem ho vypila.

    Do normálního batohu by kejml měl jít dát, ale asi by to chtělo malý batůžek, kvůli tomu, aby se kejml při menší naplněnosti neshrnoval. Hydrapak to má vyřešený samostatnou kapsou na vak a nahoře se ještě upíná k batohu. Camelbak má taky samotnou kapsu, jak to má vyřešený s upínáním nevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Camelbag?

           

      Problemtičtější při vymývání jakýhokoliv kejmlu je hadička. Chce to čas od času prošťourat. K dostání jsou i tablety či roztok k čištění a desinfekci.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Camelbag?

           

      Mam taky Hydrovak a zatim spokojenost az na jednu "drobnost". Cas od casu, kdyz batoh odlozim, tak se nasavatko nejak zvlastne pritiskne k podlaze, vznikne tam neco jako podtlak a voda zacne uchazet. Uz parkrat jsem takhle pod sebou vytopila :( a netusim jak tomu zabranit..
      Jedina krytka co prodavaji stoji okolo 400 a je to v tom i zatepleni trubice. Asi vezmu kus hadice a na jednom konci ho necim zalepim :)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (wewerka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Camelbag?

             

        Jestli myslíš Hydrovakem Hydrapak, tak u něho se dá náustek úplně zavřít, že z něho pití neteče ani při sátí. Na ježdění ho mám otevřený, bez cucání mně sám od sebe neteče. Když sundávám batoh ze zad, uzavírám ho.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Camelbag?

               

          Drobny prehmat.
          Na te zemi samozrejme lezel uzavreny a presto vytekl.. za ty 2-3 mesice uz asi 6-8x.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (wewerka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Camelbag?

                 

            Tož to nevím. Nemáš v náustku díru? Kámoš si naříkal, že ho prokousl. :-)
            Pokud ne, zkusila bych reklamaci.

            [ Zpět ]
            Datum: 20.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Camelbag?

         

    Já to sice nepoužívám, pouze teoreticky sleduji, ale ten "klasický "kejml" to má vychytané - široký otvor, tablety na čištění, zateplené hadičky, čistící kartáče...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Camelbag?

         

    Pokud jsem vak vzdycky po jizde hned vymyl,bylo to v pohode.jednou jsem to nejak nezvlad,ale vzniklou plisen jsem uspesne zlikvidoval Savem.Je to sice mozna trochu brutalnejsi nez ty spesl tablety ale o tech jsem jednak ani nevedel a taky Savo bylo hned po ruce doma...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Camelbag?

           

      A sakra... já tušila, že jsem po poslední vyjížďce na něco zapomněla. Jdu to napravit. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Camelbag?

         

    Ty kejmly od Camelbagu a od Hydrapadku se mi ale zdají docela drahý. Na netu jsem našel kejml od Axonu a má 9 centimetrový víko a stojí jenom 3 stovky. Tak nevím je to těžký rozhodování.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pierre)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Camelbag?

           

      Vak od Axonu koupíš dokonce za 200,- batoh s vakem a ten samý bez vaku - rozdíl dělá ty dvě stovky).

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Camelbag?

           

      Pokud na tom nejseš finančě hodně zle, doporučuju Hydrapak nebo Camelbak. Kvůli řešení batohu i samotnýho vaku. Zrovna na kejml od Axonu jsem četla negativní recenze. Možná Ti v rozhodování pomůže pár threadů na www.bike-forum.cz. Stačí zadat do vyhledávání "vak, kejml" nebo něco podobnýho a můžeš číst až do vánoc. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Camelbag?

             

        Podivej se na NEEKO , asi stejna qualita jako camelback jenze o moc levnejsi .......

        [ Zpět ]
        Datum: 21.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Camelbag?

             

        Me se líbí tenhle na stránce www.bike4u.cz/index.php?pid=50&vid=6803&id=422&akce=detail

        [ Zpět ]
        Datum: 21.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pierre)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Camelbag?

         

    A jak maximálně telý pití se může do něj nalévat?

    [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pierre)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Camelbag?

           

      U svýho vaku nemám žádný omezení. Nevím, jak je to u jiných výrobců. Ale lít do kejmlu vařící čaj kvůli několikahodinové projížďce nemá cenu. Bo by se mohlo stát, že se hodinku, dvě nebudeš moci napít, aniž by ses opařil. Když je opravdu tuhá zima, můžeš kejml schovat pod bundu a čaj vydrží teplý ještě o něco dýl.

      Jediný omezení je hadička. V zimě to chce vyfouknout po napití tekutinu z hadičky zpátky do vaku. Jinak má tendenci v hadičce zamrzat. Používá se i neoprenový návlek na hadičku, prý pomáhá proti zamrzání, ale už ne proti chladnutí tekutiny v hadičce.
      Pití ve vlastním vaku drží teplotu dlouho.

      Za horka jsou naopak v hadičce dva, tři loky teplý vody a pak teče pití s fajn teplotou přímo z vaku.

      Ten kejml, na který si dával výše odkaz, vypadá slušně. Ale zkušenosti s ním já, ani moji kamarádi, nemám. Hlavně se jedná o (ne)přítomnost pachutě, výdrž švů a řešení náustku. Uzávěr vypadá slušně. Na BF si někdo pochvaloval vaky od Authora, na pohled vypadají taky dobře a jsou levnější než ty od Hydrapaku a Camelbaku.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Camelbag?

             

        Tak už mám kejml koupenej. Nakonec jsem si koupil starši batoh od nekoho z bike-fotum. Je sice starši(kupoval ho v kvetnu 2005 a prej že mu nevyhovuje, to že
        když chce kejml vymýt tak ho musí dat naruby, já si myslím že je to výhoda. Prodál mně vak i s batohem za 500( původní cena 1990) . Tak si myslím že jsem dobře koupil, i když to není nový. Je to batoh Hydrapak Glacier. Už jsem ho vyzkoušel dneska na běžkách a sedí skvěle. Moc Moc díky za rady

        [ Zpět ]
        Datum: 26.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pierre)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Camelbag?

               

          Taky myslím, žes koupil dobře. Jestli je to nepoškozený a neplesnivý, je to super cena.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Camelbag?

               

          Tak to gratuluju, to je opravdu dobrá koupě. Ať slouží.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Katka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

622 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024