reklama

Dvoujazyčné texty aneb cizí jazyky zábavně a zajímavě.

Původně jsem to chtěl dát jako odkaz do pobavilo, ale je to tam skoro plné a tam mě napadla možnost, založit téma odkazů na dvoujazyčné texty, protože tady "na nakole kolem":) cizích jazyků v poslední době proběhlo několik vzrušených debat...

http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48135/7-dni...
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48134/the-7...

malá ukázka :
Problematická může být snaha přesně vysledovat nálady vaší ženy. Naštěstí se vědcům nedávno podařilo určit sedm konkrétních dnů v měsíci, kdy je žena s největší pravděpodobností podrážděná. Jste-li ženatý, určitě si vezměte červený fix a všechny tyhle dny si ve svém kalendáři pečlivě zakroužkujte. Tady je uvádíme v chronologickém řazení: pondělky, úterky, středy, čtvrtky, pátky, soboty a neděle.

Keeping track of your wife's moods can be a challenge. Fortunately, scientists have recently identified seven specific days of the month when a woman is most likely to be irritable. If you're a husband, by all means take a red pen and draw a circle around these days on your calendar. They are, in chronological order: Mondays, Tuesdays, Wednesdays, Thursdays, Fridays, Saturdays and Sundays.
:D


Takže pokud někdo narazí na zajímavý, zábavný a dvojazyčný text v libovolné dvojici jazyků a má chuť to předat dál, tak prosím šup sem s tím :D

[ Zpět ]
Datum: 12.10.2012
Autor: újezďák
  • Re: Dvoujazyčné texty aneb cizí jazyky zábavně a zajímavě.

         

    A trojjazyčný být může? Jestli jo, jeden tu mám:

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2012
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dvoujazyčné texty aneb cizí jazyky zábavně a zajímavě.

           

      Všimněte si drobné nepřesnosti v překladu prvního textu ve spodní verzi. Na pátém řádku. Působí to celkem komicky...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dvoujazyčné texty aneb cizí jazyky zábavně a zajímavě.

           

      A kde jsou dalsi stranky toho dopisu? V nejlepsim je ten text prerusenej, to e nedela.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2012
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dvoujazyčné texty aneb cizí jazyky zábavně a zajímavě.

             

        And where are the next pages of that letter? At best, the text is interrupted and this is not right :)

        Zálohovat! Zálohovat ! Zálohovat!
        Backup! Backup! Backup!

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2012
        Autor: újezďák
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dvoujazyčné texty aneb cizí jazyky zábavně a zajímavě.

         

    Príma, jen jsem velmi znechucen slůvkem "aneb" které v bĕžné mluvĕ nikdo snad už nepoužívá.

    Jazyková pitomost.

    Aneb, nehrajte si na obrozence. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dvoujazyčné texty aneb cizí jazyky zábavně a zajímavě.

           

      Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
      Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu

      The Hobbit, or There and Back Again
      Hobit aneb cesta tam a zase zpátky

      Dědictví aneb Kurvahošigutntag

      Vampyr - Der Traum des Allan Grey
      Upír aneb Podivné dobrodružství Davida Graye


      Mimochodem google na aneb najde 28 000 000 odkazů, prý obrozenci

      [ Zpět ]
      Datum: 13.10.2012
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dvoujazyčné texty aneb cizí jazyky zábavně a zajímavě.

         

    Mer de Glace.

    Opravdu to někdo považuje za Moře ledu?

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2012
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dvoujazyčné texty aneb cizí jazyky zábavně a zajímavě.

         

    no a amerikánský čech se nám před vánoci rozjel :)
    http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48224...

    http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/48223/tis...
    When I first came to this country 20 years ago, people here didn't start complaining about Christmas until around the end of November or early December. But now, they can't seem to wait to let their cherished disdain for holiday begin.
    When I was on vacation in Tunisia at the end of August, I overheard some Czech people near me, and one of them said, "Well, summer's almost over. And you know what that means."
    "Yeah," said another. "Christmas. Shit."
    That was 18 weeks before the holiday. Impressive.

    Když jsem poprvé do téhle země před 20 lety přijel, lidé tu začínali s nářkem na blížící se Vánoce až někdy koncem listopadu či na začátku prosince. Ale dneska se už nemohou dočkat okamžiku, kdy spustí stavidla svého oblíbeného pohrdání těmito svátky.
    Během letošní dovolené v Tunisku koncem srpna jsem zaslechl rozhovor dvou českých rekreantů. Jeden povídá, „Tak, léto je skoro v čudu. Víš, co to znamená, ne?“ „Jo,“ přitakává druhý. „Vánoce. Sakra práce.“ To bylo plných 18 týdnů před svátky. Solidní rekord.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

351 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024