reklama

Slezská magistrála

„Jak vyplnit Den české státnosti"? „Kontrolou severní hranice země". Po přečtení článku o Slezské magistrále od Petra Mikesky na serveru NaKole.cz z letošního roku je tato cyklotrasa č. 55 označena v mém seznamu plánovaných výletů poznámkou - „za humny". „Tak proč nevyrazit právě dnes"?
Hranice -…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 10.10.2012
Autor: pavelv
  • Re: Slezská magistrála

         

    To jsem si zas zavzpomínala na krásná místa...
    Díky :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Slezská magistrála

         

    Opravdu hezké fotky. V těch končinách jsem ještě nebyl.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2012
    Autor: Pepa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slezská magistrála

           

      Má kouzlo tento "bohem zapomenutý kraj".Určitě se tam ještě chci vrátit a provandrovat Osoblažský výběžek.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2012
      Autor: pavelv
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slezská magistrála

           

      A to já zase byl. ;-ú Fakt je to kus nádherné země. A zejména pak prvorepublikové bunkry a betonová hranice vůbec... Mňamka. ;-)) Jediné, co mne na tom sere (a to jsem slušný), že jsme se v 38 nebránili (ař nás zradili spojenci Francie a Anglie a i když by to bylo proti světu proti všem)...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Slezská magistrála

             

        Mě zas pokaždé, když jedu do Rakous, přijde že to nejhloupější co se po 1. světové stalo bylo odtržení od monarchie, a založení samostatného československého státu, ve kterém bylo více němců než slováků. A že nás Anglie a Francie "prodali" Hitlerovi? No československo hájilo americké zájmy na kontinentu, tak proč do té války o Evropu nezatáhnout i Ameriku. Oni nás ve skutečnosti zradili všichni jen Stalin by nám klidně přišel na pomoc, stejně jako přišel "pomoct" Polákům.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2012
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Slezská magistrála

               

          Tak s tou monarchií to vidím víceméně stejně, federalizace už byla tuším snad i připravována. Faktem je, že v Rakousku se cítím jako doma (narozdíl třebas od Německa). No ale když už se to stalo (rozpad na "národní" státy), tak jsme si tu naši republiku Československou měli bránit (respektive, mělo nám být umožněno se bránit). Ano, zradili nás všichni. Ale v historii už jsme přece zažili to "proti světu, proti všem". A nejvíc se před námi třásl zrovna ten němec... ;-)
          Němci by nás v 38/39 skoro určitě porazili, ale my bychom nedali svou kůži zadarmo a sakra bychom je pokousali. A hlavně by to mělo dopad na budoucnost, na národní hrdost. A myslím si, že komunisti by nemělo moc šancí to tady "zabrat"...

          [ Zpět ]
          Datum: 12.10.2012
          Autor: hekynen
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Slezská magistrála

                 

            ono to s tím strachem němců z nás vidím trošku jinak. Hitler nechtěl alespoň v první fázi do války zatahovat USA ale z čechů němci strach neměli. Vždyť si ještě dobře pamatovali své spolubojovníky z první světové, kteří místo aby bojovali za císaře pána raděj zahodili flintu a šli se vzdát. A najednou po válce jim stejní lidi dělali četníky a určovali zákony.
            čistě hypoteticky, kdybychom se bránili. Němec by se na nás vykrvil a Evropu by místo hnědého moru zaplavil bolševik. československo by se stalo další svazovou republikou sovětského svazu. Ne nadlouho, protože Stalin by snadno získal dostatečně silnou základnu pro obsazení ameriky. Ale to my nikdy nezjistíme jelikož je to jen hypoteza. :-) Takže bychom sice mohli být hrdi na to že jsme se ubránili němcům ale bylo by nám to prd platné někde na sibiři :-/

            [ Zpět ]
            Datum: 12.10.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Slezská magistrála

         

    moc hezké, dlouho už jsem tam nebyla, ale troufám si napsat, že v Jeseníkách znám kdejaký kámen a cestu. Ještě pamatuji, když nebyl obchvat Baranné a autobus i auta jezdila kolem kostela po těch serpentýnách, zvlášť v zimě to bylo dost zajímavé, kolikrát se muselo vystoupit a jít pěšky a nastoupit až u kostela.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.10.2012
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Slezská magistrála

           

      Jeseníky jsou moje "srdeční záležitost". I když poslední roky jezdím více do Beskyd, v Jeseníkách jsem začal poznávat svět hor. Jako dítě jsme jezdili lyžovat do Petříkova (i když vlastně ten už je v Rychlebských horách) a na první skalky na "Velký Rábl". Do dneška na první běžky jezdíme na Praděd a první "pořádný" kopec na padáku byl Šerák...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2012
      Autor: pavelv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Slezská magistrála

         

    Pěkný cestopis, jsem rád, že jsem někoho inspiroval :)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.10.2012
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Slezská magistrála

           

      Díky Petře za další inspirace z Krnova. Mám v plánu, mimo jiné, váš pěkný okruh Krnov-Prudnik-Moszna-Glogowek-Glubczyce-Krnov, doplněný o návštěvu Osoblahy, rozhledny na Hraničním vrchu a trati úzkokolejky Třemešná-Osoblaha.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2012
      Autor: pavelv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

457 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024