reklama

Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

Chtěl bych si pořídit toto kolo: http://www.bike-discount.de/shop/k885/a58210/zr... . Jakou velikost rámu mám zvolit? 20", nebo 22"? Moje výška je 188 cm, výška od chodidel k rozkroku 91 cm. Nemám možnost si ho vyzkoušet (dole jsou pouze rozměry pro dané velikosti rámu).. Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 03.10.2012
Autor: Davey3
  • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

         

    Nejdůležitější je délka rámu. Změř si efektivní délku rámu na kterém se ti dobře jezdí (viz obrázek geometrie dole na stránce, u 22" 630mm), případně to koriguj, pokud máš příliš dlouhý či krátký představec, nebo kompenzuješ nevhodnou délku rámu posunem sedla.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

           

      Kdyby měli 21", tak beru 21". Koukal jsem na dost stránek, kde byly přehledy (tělesné výšky a příslušné velikosti rámů) a ta 21" z toho vychází nejoptimálněji. Jsem laik, takže tohle moc nepobírám. Je lepší vybrat si spíše větší, či menší variantu? Teď mi napsal někdo z Radonu, že podle změřených hodnot by preferoval 20"..

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2012
      Autor: Davey3
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

             

        Na výšku 188 velikost 19" a to bez legrace.
        Osobně bych zavrhla i tu 20", protože i ta ti může udělat pěknou paseku se zádama.

        Na větší kolo rozhodně zapomeň, pokud se máš rád.

        Jinak ta 21" by pro tebe byla u treku, u MTB rozhodně ne, to je blbost.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

               

          Tak teď jsem z toho jelen. Namátkou jsem vybral několik stránek, o kterých jsem se zmiňoval: http://www.bikeinvest.cz/jakou-velikost-kola... http://www.cyklistikakrnov.com/Clanky/09/urceni...
          http://www.shopbike.cz/jak-zvolit-velikost-ramu, http://www.ivosport.cz/info/velikosti-ramu/, http://www.hobby-bike.cz/stranky/urceni-vysky.htm,
          http://www.mojekolo.cz/info/poradna/id/415...? ..

          Nevím tedy, pročpak radí větší rámy a to podotýkám i u horských kol (až 22" pro moji výšku..).

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2012
          Autor: Davey3
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

                 

            22" na tvojí výšku?!?

            Hele já měřím 176 cm a na 21" Authorovi jsem si spolehlivě oddělala záda.
            Pak jsem měla kolo 20", 19" a teď jsem skončila u GT ve velikosti "pánská M", což něco mezi 17" a 18".

            Je fakt, že teď už preferuji kratší kolo a vzpřímenější posez, ale moc dobře vím, co je jezdit na kole, které má velká rám.

            Podle mých zkušeností by pro tebe měla být tak max. ta 20". Do té 22" bych rozhodně nešla.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2012
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

                   

              Přeci jen záleží na výrobci kola, každý to bude mít nejspíše trochu jinak. Jistě svoje bude dělat také délka noh. Čím budeš mít větší trup, tím bys logicky měla sedět vzpřímeněji. Půjdu do té dvacítky, jak radíš nejen ty, ale i ten člověk z Radonu. S tvým doporučením koresponduje i příspěvek od dalinv..

              [ Zpět ]
              Datum: 03.10.2012
              Autor: Davey3
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

                     

                To je pak ale nutno ozkoušet.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.10.2012
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

                   

              Jinak děkuji;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 03.10.2012
              Autor: Davey3
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

                   

              Ehm, nerad zacházím do osobní roviny, ale nebyly by pro tazatele relevantnější zkušenosti 188cm vysokého muže? (Tím myslím například mne;-))

              [ Zpět ]
              Datum: 04.10.2012
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

                     

                Dyť ti nikdo nebrání :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 04.10.2012
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

               

          Já mám 188cm, 20", a teď by se mi spíš hodil v dané geometrii 22".
          Je to starý Cube, má krátkou a kolmou geometrii, takže větší rám má odpovídající délku.

          Myslím, že je skoro načase přestat uvádět velikost rámu jako výšku, v době, kdy si každý udělá sloping jaký ho napadne, a začít uvádět jako hlavní číslo délu rámu. Značně by se to zjednodušilo...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2012
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

             

        mám dojem že jak který výrobce to značí-tedy některý sudě-tzn 20-22-24 ale většinou licho- 19-21-23.
        No a ta 20cítka je defakto 19ctka a 22cítka je 21.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2012
        Autor: dalinv
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

               

          Také děkuji za informaci;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2012
          Autor: Davey3
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost rámu doporučujete zvolit?

             

        Může se stát, že optimální velikost ti vyjde na 21, a je skoro jedno, co si objednáš. 20" bude trochu obratnější, 22" trochu stabilnější ve sjezdech.

        Může se stát, že ti vyhovuje krátký kolmý posez, a na dlouhém rámu se budeš skutečně trápit, a budou tě bolet záda. Nebo se s tím autobusem budeš marně snažit projet kamenitou trialovou pasáž.

        Může se stát, že jsi chrt, nebo jen jezdíš dlouhý štreky, a bude tě neskonale štvát, že příliš krátké kolo místo aby fičelo dopředu, se pod tebou furt mele.

        Proto doporučuji vzít kolo podobného charakteru (MTB HT), na kterém se ti dobře jezdí, změřit tu efektivní délku (vodorovnou vzdálenost mezi osami hlavového složení a sedlovky), a podle toho vybrat.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024