reklama

RDS Sigma

Rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s bezdrátovým přenašečem Sigma RDS. Loučí se se mnou další kabeláž, tak sem si říkal, že bezdrát by mohl bejt řešení. Mám Sigmu 1200 a chtěl bych ten snímač s digitálním přenosem. Zaregistroval jsem již nějaké negativní názory a tak by mě zajímalo:
1) Jak je to s výdrží baterek ?
2) Jak je to s možnym rušením toho digitálního přenosu ?
Díky za Váš čas.

[ Zpět ]
Datum: 18.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
  • Re: RDS Sigma

         

    Osobne mam bezdratovy CatEye ccmc100w (micro wireless) a ruseni jsem zaznamenala na dvou mistech.
    a) 1x na Vinohradske pri cca 10-15km/h to obcas ukazovalo 0
    b) na Nuselskem moste v noci to ukazovalo rychlost 0.. pak 8..a pak zase reset na 0. Po prejeti mostu to zmizelo. Stalo se mi to tusim 2x z asi 5 nocnich jizd a pri dennim jizde nikdy. Taky nechapu :))
    Baterky mam od srpna a po 3000km zatim zadne problemy.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (wewerka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: RDS Sigma

           

      Že by metro...?

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: RDS Sigma

         

    Mám sigmu BC1200- RDS, pro jeden comp dvě sady vysílač - přijímač, jednu na krosu a jednu na ležáku.
    Najeto 3500 km na původní baterky.
    Jeden vysílač se porouchal cca po 200 km, ale ve Velodrade mi ho bez problému vyměnili do týdne (poštou). Jinak spokojenost, ale nutno dodržet vzdálenost, vysílač - přijímač do 60cm. Rušení jsem zatím nezaznamenal.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: RDS Sigma

         

    Díky wewerko, díky HonzoK, mňo... asi jste jediní s bezdrátem tady :-(
    Jestli to teda chápu dobře, analogovej přenos "může" bejt někdy rušenej a digitální by to rušení měl eliminovat - je to tak? Do těch 60cm se snad vejdu, takže až douškubnu ten kablík tak asi koupim tohle.

    A tobě wewerko musim pochválit kolo, všiml jsem si na fotkách, opravdu moc pěknej kousek. A ta barva....ta barva!....

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: RDS Sigma

           

      Tohle pisou v manualu... 10 000km vydrz dole

      Specification
      Battery ............. Computer: Lithium Battery CR2032 X 1
      Sensor: Lithium Battery CR2032 X 1
      Battery Life ......
      Computer: approx. 1 year (If the computer is used for
      1 hour/day without the backlight on)
      Sensor: until Total Distance reaches about 10,000 km
      (6,250 mile)
      *This is the average figure of being used under 20°C temperature and
      the dis tance between the computer and the sensor is 65 cm.
      * If the backlight is used frequently, the battery life diminishes accordingly.

      O ruseni tam pisou tohle
      Interference may occur, resulting in malfunction, if the computer is:
      • Near a TV, PC, radio, motor, or in a car or train.
      • Close to a railroad crossing, railway tracks, TV stations and or
      radar base.
      • Close to a second bicycle with wireless sensors.

      Takze to mozna bylo metro :)

      Jinak ohledne barvy.. ta kombinace barev se mi hrozne libi, ale bohuzel je na ni videt kazda spina a kazde odreni (treba vpredu mi kabel od hydraulik vydrel smouhu a nejde to pryc). Priste bych sla do cerveneho nebo tmavsiho kola.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (wewerka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: RDS Sigma

             

        Stran těch oděrek. Mně to dělaly bowdeny kolem hlavovýho složení, tak jsem na ně navlík silikonový hadičky (byly zrovna po ruce), ale stačí i omotávka nebo elektrikářská umělohmotná izolačka...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: RDS Sigma

             

        Jo oděrky, to mi povídej, ty hayesovy hadice sou hrozně neohleduplný. Vyřešil jsem to bezbarvejma samolepkama od EXU. Bohužel až po tom co mi poškrábly můj lak barvy kanystru na benzín.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: RDS Sigma

               

          Ja jsem (na radu technika) prehodila kabel pod blatnikem na druhou stranu a pomohlo to. Jen jsem musela drzak (eletrikarska paska) odstipnout a pridrzet to v trosku jinem smeru.
          Na stredu kola jsem si pak nechala pripevnit (taky paskama) takovy gumovy drzacek, takze tam uz se to taky neodira. Kdyz jsem jela po kocicich hlavach, tak ta hadice "skakala" o ram a vydavala takove spravne dunive zvuky.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (wewerka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: RDS Sigma

         

    Ahoj,
    já mám Sigmu BC 800. Bylo s ní dost trápení. Baterky ve vysilači vydržely tak 1000 km. Měnil jsem 3x za sezonu. Projevilo se to tak, že naskakovala nesmyslná rychlost (16 a v zápětí 35 a zase 20 km). Koupil jsem za 200 Kč dráty a je pokoj.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: RDS Sigma

         

    Já mám bezdrátovou verzi VDO Cytec 15+. Mnohokrát jsem s ním projížděl pod vysokým vedením - nikdy to nic neprovedlo.
    Teď jsem uvažoval o VDOčku s výškoměrem, bezdrátu...vette mě naviklal, vyzná se v tom...nevím, nevím (jestli drát nebo bezdrát).

    [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

367 cyklistů (22 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024