reklama

Stan, co mě zaujal...

Doufám, že to nebudete brát jako reklamu, mě to zaujalo:

http://www.topeak.com/products/Bike-Tent/Bikamper

[ Zpět ]
Datum: 20.09.2012
Autor: marrier
  • Re: Stan, co mě zaujal...

         

    Docela dobrej nápad, stan bez tyček. Ale strkat třeba tablácené kolo dovnitř, nevím. Stavba asi trochu složitější s rozebíráním kola, vadil by mi tam můj přední blatník.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2012
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan, co mě zaujal...

         

    Už to tady jednou proběhlo - před rokem? Osobně mi přijde, že to kolo bude vratké, zejména na trávníku apod. Do měkčí půdy se ta vidle zaryje a navíc bude celá oprasená. Kolo takhle taky dost překáží... Zajímavý nápad, ale já bych do toho nešel.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2012
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan, co mě zaujal...

           

      Taky se mi moc nelibi to sundavani kola.
      Pres leto jsem spekuloval, jak minimalizovat hmotnost pristresku a zaroven pres noc chranit i kolo (nejen pred destem). Pritom mi slo i o to, muset ho co nejmin "odstrojovat" - sundavat brasny atd. Zvazoval jsem i moznost nejak aretovat brzdy, kolo zafixovat "na stojaka" pomoci par lanek a koliku, a mit ho tedy jako nosnou konstrukci...
      No, nakonec jsem to, alespon prozatim, zavrhl. Vetsinu tohoto leta, kdy jsem byl liny vozit stan, jsem pouzival plachtu - vnejsi tropiko ze stareho "Acka", ktera stoji na dvou hlinikovych tyckach (hmotnost zanedbatelna, daji se kdyztak nahradit i vetvemi) a je vypnuta pres boky a dve snury od tech tycek. Kolo jsem polozil na bok. Abych se dostal do obou brasen, stacilo tu jednu bocni, ktera by mela prijit na zem, jen odhackovat ve spodni casti a "vyklopit", vrskem porad zustala pripevnena k nosici - takze jen jeden snadny pohyb. Plachtu jsem pak stavel primo nad kolem.
      Fungovalo to moc pekne. Kolo i vsechny dalsi veci jsem mel pod strechou, navic hned vedle karimatky - vic uz jsem si to pres noc asi hlidat nemohl. Vsechny brasny, jak hlavni, tak mensi ruzne na ramu, porad po ruce.

      Pravda, nebyl to vylozene stan, takze pouziti spis fakt jen na leto... ale objemove (ve sbalenem stavu) i hmotnostne tak na 1/4 toho Jurka, ktereho mam (klasicka "kupole" pro dva lidi).

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2012
      Autor: Andrej
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan, co mě zaujal...

           

      Jj, bylot ady k tomu instruktážní video a to bylo móooc veselé :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan, co mě zaujal...

           

      Spatnej napad to ale rozhodne neni... :)
      Co se tyce te predni vidle - asi by stacila jednoducha pomoc - tak metrova tycka (klidne rovna vetev) vhodneho prumeru, ktera by se nasadila do zarezu ve vidlici, kam normalne patri osa kola. Minimalne proti zaboreni vidlice do hliny by to myslim stacilo.
      Porad to ale nic nemeni na tom, ze kazdej vecer sundavat a kazde rano nasazovat predni kolo (atd) se mi u plne nalozenyho kola na vicedennim vandru fakt nechce, pokud to neni nutne. :)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2012
      Autor: Andrej
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

384 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024