reklama

Můj první Favorit

„Kapitáne, loď na pravoboku!"Naše loď se kymácí ze strany na stranu v pětimetrových vlnách, pichlavé slunce spaluje kůži a to vlhké vedro mě snad uvaří.„Cvrčku, vylez do koše a zjisti kdo to je!"„Provedu kapitáne!" běžím po kluzké palubě k hlavnímu stěžni, co nejrychleji dovedu.Náhlý náraz větru…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 19.09.2012
Autor: Jindra8526
  • Re: Můj první Favorit

         

    Taková moje vzpomínka jak jsem vyrůstal s kolem.
    Mĕl jsem jen malé, bylo z druhé ruky a tenkrát se mu říkalo Pionýr. Pak tohohle favouše. V 19ti mi ho ukradli v NDR u Cottbusu, když jsme se s bráchou jeli vykoupat v moři na Usedom. Naštĕstí až cestou zpátky.

    Pak jsem si už za vlastní koupil dalšího Favorita, ještĕ o malinko lepšího, ten mi byl ukraden ze sklepa v paneláku na Zahradním mĕstĕ v roce 1990.

    Pak byly jiné starosti a v roce 2000 jsem si koupil Authora Reflex,ale najel jen stovky kilometrů, to jsem vzal dceru tĕsnĕ před pubertou na týden na koloputování kolem Dunaje.

    Pai už stálo kolo ve sklepĕ jak mrcha. Až loni,ze vydatné pomoci policie ČR jsem kolo oprášil, elektrifikoval a doteď na nĕm nalítal asi 4000 km.

    Ježíšekmi přinese nové kolo, už jsem si mu napsal. Vĕtší nebude.

    Moje kola se mnou nerostla, 40 let jsou stejnĕ velká.
    Ačkoliv mĕ byla zcizena, ukradený mi to není.
    Prožil jsem na nich dost a mĕl jsem je rád.
    Jsou pryč.

    Takovej Dederón, co mi kolo ukrad ví prd, kolik bych mu dneska dal za to, aby se mi můj první favouš vrátil domů.

    Je to sentiment, nic se zpátky nedá vrátit, hlavnĕ táta ne.
    Tak dokud to nemám v hlavĕ úplnĕ vylitý dávám to na papír.

    Přeji hezký den.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Můj první Favorit

           

      Době ho alespoň ukradli. Já svýho prvního favorita v návalu dnes již těžko pochopitelného humanismu věnoval nějakému cikánskému dítěti.
      Když je dneska vidím jak se chovají, tak mě mrzí, že jsem to kolo radši nehodil do rybníka.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Můj první Favorit

             

        Měl jsem na cikány štěstí, oni se zddržovali dole ve starém Braníku, a tomu jsme se radeji vyhýbali. Madam vyrůstala na Kladně a ta má škaredé vzpomínky.

        U nás v obci nejsou.
        Znal jsem jich pár, z blešího trhu, jeden z nich mě dokonce pozval na padesátiny někam k Ústí a s kamarádem Emílkem jsme se tam vypravili. Měl to v hospodě, všude černo, ale Pepíček nás představil jako kamarády, a tak se všichni chovali přátelsky a i auto před hospodou zůstalo nedotčený.
        Emílek se pak vožral, a měl nějaký ty proticikánský poznámky, už jsem si myslel že dostaneme na hubu, ale Pepíček se vždycky objevil a urovnal to panákama až nakonec i Emílka zpacifikovali a tancoval s nima čardáš.
        Pepíčkova žena, přímo výstavní exemplář Cikánky, taková ta macatá v teplákách, mluvila krásnou spisovnou češtinou jak učitelka základní školy.

        Ale po dvou letech nějak Pepíčka opustila, a od té doby to s ním šlo z kopce. Od každého z nás si půjčil peníze, a už jsme ho nikdy neviděli. Mám kliku, že já tenkrát neměl, proože po mě chtěl 30 tisíc, a já kdybych je měl, půjčil bych mu je, protože mě připadal jako férovej chlap.

        Takhle jsem přišel jen o trojku....

        [ Zpět ]
        Datum: 21.09.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Můj první Favorit

               

          je fakt, že za co máš mínus tady, to nechápu...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.09.2012
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Můj první Favorit

                 

            Dyk uz to nekde vysvetluje. Protoze nekomu lezi v zaludku, no. Dneska on, zejtra ja, potom nekdo jinej. Mam je na haku, pouzivam obcas jenom plusovy, ale kdyby redakce konecne vyhlasila plebiscit o jejich zruseni, jsem pro. Aby tady ubylo rozpatlavacich reakci, jen kvuli nim.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.09.2012
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Můj první Favorit

                   

              Plebiscit v prostředí, kdy může kdekdo mít deset nicků smysl nemá. Váha tvého hlasu není rovná s hlasem někoho jiného, to by byla taková ta "husákovská" demokracie.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.09.2012
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Můj první Favorit

                     

                Protoze pocitacovej svet je mi pomerne nesrozumitelnej, muze mi nekdo priblizit, jak stopro poznat a odhalit nickovyho fixlire (pokud existuje)?

                [ Zpět ]
                Datum: 21.09.2012
                Autor: abernathy
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Můj první Favorit

                       

                  Podle toho, jake ma znalosti v oboru. A jake ma vybaveni, kolik ruznych pripojeni na net k dispozici, ...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.09.2012
                  Autor: Murphy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Můj první Favorit

                         

                    Diky, ted je mi to konecne jasny! :-))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.09.2012
                    Autor: abernathy
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Můj první Favorit

                         

                    Tak to si Jindrovi dost zúžil výběr.
                    Pokud vím, tak s tímhle vstupním zadáním jsi to tady jsi snad jen ty, on, lucie, Hrabosch a Joe...

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.09.2012
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Můj první Favorit

                           

                      Jsem si to myslel, že veškeré ty mínusy má na svědomí Murphy ;o))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.09.2012
                      Autor: Holfi
                      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Můj první Favorit

                             

                        Ostatně plusy možná taky. A možná i všechny příspěvky.
                        Seš si úplně 100% jistý, že všechny zdejší nicky včetně Murphyho není jeden člověk, který tu na Tebe hraje sofistikované divadlo?
                        Včetně blogů s fake fotkama...
                        Včetně občasných zásahů "administrátora" (rovněž Murphy).
                        Seš si jistý, že nejsi Murphy?
                        :-)))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 21.09.2012
                        Autor: Joe-CUBE
                        Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Můj první Favorit

                               

                          :o))))

                          [ Zpět ]
                          Datum: 21.09.2012
                          Autor: Holfi
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Můj první Favorit

                               

                          Murphy má na svĕdomí hlavnĕ ty zákony.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 21.09.2012
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Můj první Favorit

                               

                          A hele, jsem nevěděl, že Joe je murphy. Bluf na třetí... ;-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 21.09.2012
                          Autor: k.vl
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Můj první Favorit

                           

                      Kolegové! Kolegové! Kolegové. Je možné, že nám utekl. Ale není vyloučeno, že je tady. Mezi námi. Aniž o tom víme. Proto navrhuji, aby nikdo neodcházel. Ať někdo z nás dojde pro bezpečnost, ať si nás všechny zkontrolujou!

                      Děkuji, děkuji. Doufám, že důvěru ve mně vloženou… nezklamete.

                      http://www.youtube.com/watch?v=_is6l5PD-lE

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.09.2012
                      Autor: 0iIi0
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Můj první Favorit

                             

                        Nejlépe všechny nachipovat.
                        Technologie od dob husákovského Českislovenska pokročila.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 21.09.2012
                        Autor: Jindra8526
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Můj první Favorit

                       

                  Ono je to dost komplikovaný, a zajistit unikátnost identity umí spolehlivĕ internetové banky, ovšem prolomíš dostsoukromí.

                  Proto jako bezbolestné a takové mírnĕ samočistící opatření by byl seznam nicků u každého palečku.

                  Hlasovat se ovšem spravedlivĕ nedá, viz výše.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.09.2012
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Můj první Favorit

                         

                    Mysticke chasidske uceni pravi, ze na svete je v kazde dobe tricet sest spravedlivych. Ti by v hlasovani mohli tvorit vyjimku.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 21.09.2012
                    Autor: abernathy
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Můj první Favorit

                           

                      Lot jich nenašel ani deset, čemu se dá teda věřit :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.09.2012
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Můj první Favorit

                             

                        Co sodomitum vypalili mesto, nebyl Lot to, co bejval.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 21.09.2012
                        Autor: abernathy
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Můj první Favorit

                               

                          Žádnej už nejsme co jsme bejvali :-)

                          [ Zpět ]
                          Datum: 21.09.2012
                          Autor: Jindra8526
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Můj první Favorit

               

          Učebnice pátrací taktiky:
          http://www.ulozto.cz/x3F5PMt/ucebnice-patraci...

          http://img847.imageshack.us/img847/368...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.09.2012
          Autor: Radix
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můj první Favorit

         

    Pekny clanek, palec nahoru. Dnes kdyz jsou kramy plny kol, ktery staci jen zaplatit a odvezt si tezko predstavovat, jaky byl problem sehnat kdysi kolo. Ze to znamenalo treba mesice chodit do kramu a ptat se a vetsinou slyset stejnou odpoved. "Nemame", "neprivezli", "meli jsme tri a uz jsou pryc" Favorit byl tezce podpultove zbozi.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.09.2012
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můj první Favorit

           

      Kdyby jen Favorit. Zkus dnes vysvětlovat dětem že mandarinky, pomeranče a banány na Vánoce nebudou, protože poslední vykoupila baba před tebou.

      Nějak se mi po té době ani nestýská.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Můj první Favorit

             

        Máš pravdu, neměnil bych, ani kdyby mě těch třicet let vrátili zpátky.

        Stýská se mi po tátovi, jestli jsem v posledních deseti, dvanácti letech, zanedbával kolo, je maličkost proti tomu, že jsem zanedbával rodiče.

        Táta mi kolikrát volal: "Zastav se, já si člověče nemám vubec s kým pokecat, s těma babama je to k nevdyržení (měl na mysli matku a sestru)" a já věděl, že když se zastavím, tak se zase pohádáme kvůli nějaký pitomině, protože s tátou se nešlo nepohádat, tedy dokud byl v kondici.

        Teď, obklíčen těma svejma babama, mu tak moc rozumím, ale už je pozdě.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.09.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Můj první Favorit

               

          jo, clovek si uvedomi spoustu dulezitych veci az kdyz je prosvihne.
          je potom otazka zda se pouci a znovu je uz neudela nebo naopak je znovu udela...

          [ Zpět ]
          Datum: 20.09.2012
          Autor: cibi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

377 cyklistů (3 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024