reklama
Město: Praha

Praha-Karlín, zona30

Co říkáte na zonu30v Karlíně a na cykloobousměrky?podle mne cykloobousměrky je blbost když např.pojede Křižíkovou ul.větší auto než je osobní tak ten cyklista nemá šanci někam uhnout mezi šaldovou a thámovou parkuje dost aut a dost řidičů se kouká doprava tak je otázka času než tam někdo přijde k ůrazu popřípadě smrti z řad cyklistů podle mne je to blbost co tam vymysleli měli ty peníze použít radši na cyklostezky.Rychlost 30km v obytné zoně beru.

[ Zpět ]
Datum: 11.09.2012
Autor: martinek
  • Re: Praha-Karlín,zona30

         

    Mě to podle StreetView nepřijde tak strašné. Pro cyklisty průjezdné jednosměrky v obou směrech jsem si odzkoušel v historických centrech Žitavy či Lipska a nezdálo se mi že by z toho byl problém i když je ulička úzká. Prostě jede auto proti, tak chvíli počká než mu cyklista někam uhne. Ten s tím zbytečně neotálí.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2012
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Karlín,zona30

         

    Jezdim bezne obousmernymi ulicemi, kde se kvuli parkujicim autum na spouste mist nevyhne ani auto s cyklistou a nikde s tim nemam problem. Proste jeden chvili pocka.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2012
    Autor: lucierut
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Karlín,zona30

         

    Cykloobousměrky jsou gut :)

    Je pravda, že přednost zprava je podle mě v tomhle případě poněkud kontraproduktivní, ale na druhou stranu polovina nových řidičů to v naší proznačkované vlasti už vůbec nezná.

    Sám koukám i z kola doprava častěji a není to tak dávno co jsem vjel cyklistovi, který to mazal jednosměrkou v protisměru z kopce skoro pod kola, děsně jsem se lekl....jel zleva.

    U zony 30 mám jen obavy, že pokud to někdo udělá například na Žižkově,, rozhraní Vinohrad a Vršovic či Hanspaulce ( náhodný výběr co mě napadlo) tak tam na směru z kopce bude přestupovat zákon prakticky každý cyklista.

    Můj klasický příklad je nenápadná 30 ve Vítězné na Jižáku... kdo tam na kole jede směr centrum pod 30 ?

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Karlín,zona30

           

      No, u těch žižkovských kaňonů, kočičími hlavami dlážděných a s předností zprava každých padesát metrů, bych se překračování rychlosti směrem dolů zrovna nebál. Respektive já se tam (ve Víta Nejedlého a Cimburkově) takovou rychlost bojím překračovat už dnes ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2012
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha-Karlín,zona30

           

      Proč jenom na směru z kopce? Mám v Praze odkoukáno, že minimálně půlka cyklistů, co potkám, si do křižovatek s přednostní zprava najíždí moc rychle (tzv. na štěstí), ono taky komu by se chtělo pořád brzdit a pak to rozšlapávat (já to řeším tak, že se oblastem s nadměrným výskytem bezznačkových křižovatek -jako třeba Karlín- na kole vyhýbám seč můžu).

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2012
      Autor: Ludek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha-Karlín,zona30

             

        No, ono většinou je za ten roh celkem slušně vidět (třeba ve vilkách koukneš skrz plot, v blokové zástavbě je zase zpravidla dost místa, rohové domy mají skosení a městský cyklista vidí přes střechy aut ;-) ), tudíž do kroku netřeba, stačí zvolnit třeba na 10-15 km/h, z toho se dá zastavit na pár metrech (podle toho, jaké má člověk brzdy). Ovšem jsou místa... Třeba jeden roh ulice Na Líše, kde je rohový barák clonící ve výhledu velmi důkladně, navíc příjezd od Michelské, no, tam už jsem se poučil (a nouzový manévr havarijního odbočení vpravo procvičil). Asi si musí každý vyzkoušet na vlastní kůži, že když mu tam na rohu cloní třeba parkující dodávka, že to tam fakt nemůže poslat dvacítkou...

        Notoricky známé blbé rohy by ale mohly mít namalované optické brzdy (to jsou takové ty pomalu se zahušťující příčné čáry), slyšel jsem, že na Pernerově už někde přibyly.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.09.2012
        Autor: Vratislav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praha-Karlín,zona30

               

          Mno, přes střechy aut nízké auto či lehokolo moc nevidíš, v blokové zástavbě, když ti zprava vyjede cyklista, co projíždí (nevímproč) svou ulici u kraje po její levé straně, tak tam už moc místa na reakce není, a ano, na kole zastavíš na pár metrech, jenže to už asi budeš v dráze přijíždějícího auta zprava (které ve většině případů normálně přibrzdí ... pokud ovšem člověk zrovna nemá smůlu a nepotká policajty, co asi dostali případ a bez houkání a blikání vyletěli z jednosměrky, to je pak něco jiného). Uznávám, asi jezdím moc připosraně (ať už autem či na kole), na druhou stranu, zatím jsem neboural a pár pokusům o bouračku se i vyhnul.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.09.2012
          Autor: Ludek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha-Karlín,zona30

                 

            I na kole snad platí, že máš jet tak, abys bezpečně zastavil na vzdálenost, na kterou vidíš.

            Ale vím, že je dost střelců, kteří se neváhají vřítit do křižovatky, kam nevidí...

            [ Zpět ]
            Datum: 13.09.2012
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha-Karlín,zona30

                 

            Záleží na tom, jak vysoké máš kolo ;-) Když jsem na měšťáku ve vzpřímeném posezu, tak vidím víc než položený na řidítka.

            A všechno je to otázka míry a konkrétní situace, shodneme se ale na tom, že prostě musím být schopný v té chvíli zabrzdit, abych zabránil kolizi a to bývá za podmínek, které jsem popsal, možné. Těch "pár metrů" jsem myslel počítal ještě před dráhou toho vozidla, co má přesnost. Já si třeba v takových křížovatkách najíždím víc vlevo, abych za ten roh líp viděl, pomáhá to dost výrazně.

            Myslím ale, že se shodneme: když tam člověk nevidí, tak tam nemá co se cpát.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.09.2012
            Autor: Vratislav
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Karlín,zona30

         

    Cykloobousměrky jsou v poho, resp. vítám je.

    Horší spíš je, že pak mám tendenci v prostisměru vjet do každé jednosměrky...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha-Karlín,zona30

         

    Ptali jsme se ve Vídni, kde mají proznačených 200 kilometrů cykloobousměrek. Podle nich je to daleko nejbezpečnější cykloopatření, měli tam za dvacet let, co je značí, jen tři závažné nehody. Logika je asi taková, že kdekoliv člověka na kole může auto předjet, dá se udělat cykloobousměrka. Vzájemné míjení s cyklistou je daleko bezpečnější manévr než jeho předjíždění, protože se oba účastníci vidí mnohem dříve a stále. Když tam jednou za čas pojede náklaďák, tak se cykista prostě uklidí mezi parkující auta (mám to v praxi vyzkoušeno z ulic na Žižkově, které jsou užší). Jinak co jsem slyšel (ještě jsem to neviděl), tak se to tam všude zdůrazňuje piktokoridory, optickými brzdami a podobně, tak to předpokládám bude dost logické a blbuvzdorné.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2012
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024