reklama

zmena z MTB na

dobry den,
vlastnim mtb bicykel ghost se 2000. doma obcas vybehnem na nejaky kopec, ale pracujem v bratislave a tu(teda v rakusku) su skoro vsetko same rovinky.
kedze som zistil, ze ma rovina viac oslovuje, chcem sa spytat ci sa mi oplati ho zmenit na cestny. oplati v mojom ponimani znamena, ze ci budem chodit rychlejsie pri rovnakej namahe.

jazdim iba od konca aprila(predtym vobec), no dal som uz par dlhsich tras:
210, 180, 140 km - priemer pohybu 17 km/h - celkovy priemer(s prestavkami) 14 km/h....rychlejsie nedokazem ist, lebo potom sa viac unavim. jazdim skor silovo-na tazsich prevodoch.
moje typicke jazdy vyzeraju tak, ze cez vikend, pokial je moznost si dam 100 km. cez tyzden vacsinou 60 km. dokopy mam najazdene cca 2 400 km a celkovy priemer na jazdu je 65 km(nie je to ale dobry ukazovatel, lebo zo zaciatku som nedal tak vela km a nie vzdy mam tolko casu)....takze mam ho zmenit?

inac cakal som, ze daco schudnem :) ale vaha sa ani nepohla(stravujem sa rovnako. ale tak pribudlo mi par svalov na nohach). cital som tu nejaku temu ohladom tohto, a tam radili jazdit tak, aby som stihal rozpravat(nemam pulzmeter)-a to myslim stiham. takze asi robim daco zle...

[ Zpět ]
Datum: 31.08.2012
  • Re: zmena z MTB na

         

    Za těchhle okolností nic nepředělávej, jen bys zbytečně vyhazoval peníze, stejně z toho silniční kolo nikdy nebude. Obejdi prodejny a vyber si slušné silniční kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: zmena z MTB na

           

      dik, ja som ho nechcel prerabat-ale rovno vymenit.
      skusim si nejaky najprv pozicat, potom uvidim.
      zatial dakujem za rady.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.09.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zmena z MTB na

         

    Záleží na tom, jaké pláště jsi na tom horáku měl. Čím hrubší měly vzorek, tím větší rozdíl bude ve valivém odporu, pokud přesedláš na silničku s nabušenými úzkými plášti. Pokud si na ní pořídíš i hrazdu, ještě víc se zmenší Tvůj aerodynamický odpor a budeš rychlejší. Jezdil-li jsi průměr kolem 17, věřím, že se stejnou námahou se můžeš dostat i přes dvacet.
    Nebude to ale pravděpodobně se stejným pohodlím. Z přikrčenějšího sezení mohou bolet záda, nízké, na vyšší tlak nahuštěné pláště méně pruží. Také záleží na tom, po jak kvalitních silnicích jezdíš. Na českých, jezdí můj kamarád už léta na horáku, protože na jeho trase do práce, je vždy po zimě tolik nových děr, že než se je "naučí," procvakne za ranních jízd dost duší a když ho do nějaké velké nacpe neohleduplný šofér, tak i ráfek. Možná by stálo za to, vyzkoušet si to na
    favoritu "od popelnice," nebo si od někoho půjčit na delší dobu silniční kolo a teprve po ověření, že to bude ono, kupovat něco lepšího.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2012
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zmena z MTB na

         

    Do rychlostniho prumeru cca 25 km/h je vcelku jedno na cem jedes. Samozrejme za predpokladu ze proti sobe nepostavis 20 kg tezke celoodpruzene "MTB" z Tesca s plasti co vic brzdi nez jedou vs. 6 kg karbonova zavodnicka na galuskach. Valivy odpor je shodny a aerodynamiku pri prumerech pod 20 km/h nema vubec vyznam resit.
    Porid si hladke plaste urcene pro jizdu na silnici a neutracej zbytecne pokud nechces.

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2012
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: zmena z MTB na

         

    zmena sa ti neoplatí,už len pre geometriu rámu, predaj alebo kup cros v bazáre či výpredaji starších typov modelov.
    Chudnutie sa nedostaví ak sa stravuješ rovnako ako predtým, musíš jazdiť tak, aby si po jazde nepociťoval hlad a okamžite jedol, ale musíš mať pocit "na smrť zničený". Tu su dobré rady ako pohybom chudnúť http://www.chudnutie-ako.sk/

    [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2012
    Autor: gruntubel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: zmena z MTB na

           

      :-)) Přihoď ještě reklamu na prodloužení penisu. A můžeš přidat i nějakou další "dobrou radu".

      [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: zmena z MTB na

             

        máš problém so sexualitou keď si "honíš" ego?

        [ Zpět ]
        Datum: 01.09.2012
        Autor: gruntubel
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: zmena z MTB na

               

          Vcelku ne, pohoda :-) Jen mě rozesmály tvoje rady na zhubnutí, podpořené tou knížkou. Kdybys to nepobral, tak to mělo být přirovnání.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.09.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

570 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024