reklama

vhodné sedlo pro těžší váhy

Dobrý den,může mi prosím někdo poradit, jaký typ dámského sedla na kolo se hodí pro někoho s velkou nadváhou? Při výběru nového kola jsme vyzkoušeli snad 20 různých sedel a u všech mě strašně bolel zadek. Nakonec jsem si vybrala gelové větší sedadlo, které se zdálo méně bolestivé.Zkouším jezdit každý den, nicméně po 15-ti minutách jízdy mě zadek, hlavně sedací kosti, začnou bolet příšerně.Děkuji za pomoc.

[ Zpět ]
Datum: 17.08.2012
Autor: hel1
  • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

         

    http://www.global-sport.cz/sedlo-author-asd...

    nebo
    http://www.elektrobikes.cz/0,76,Brooks-...

    Časem si zadek zvykne, chce to každodenní jízdu na kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2012
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

           

      Děkuju moc!

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2012
      Autor: hel1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

         

    Mám na skládačce toto http://www.cyklozone.cz/prislusenstvi-a-dily... a naprostá spokojenost. Je unisex, tedy pro dámy i pány i když vypadá spíš pro dámy. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2012
    Autor: Juras
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

         

    Hlavně to nevzdát. Pokud tě bolí jen zadek a nic jiného, tak je to normální. S tím má ze začátku problém každý.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2012
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

         

    Pohraj si i se sklonem sedla. Pokud dáš širší, tak ho posuň víc dozadu, abys nešlapala tak moc pod sebe. Zkus laborovat také se sklonem sedla. Nebo kup rovnou kolo Electra Townie a pojede se ti náramně pohodlně. Jen tím, že šlapeš víc před sebe, tak je to horší do kopců. Je to spíše na kratší cesty. Efektivita šlapání je lepší na sportovním kole. Co máš za kolo?

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2012
    Autor: Robikl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

           

      normální dámské kolo do města. Nevím,jak se mu přesně říká, městské kolo?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.08.2012
      Autor: hel1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

             

        Aha. Tam jde o to, že jak jsi napřímená, tak hodně váhy přenášíš zadkem. Je taky podstatné mít sedlo ve správné výšce, aby se ti dobře šlapalo. Nezapomeň, že čím více se opřeš do pedálu, tak tím méně váhy musí přenášet zadek. Určitě zkus sedlo posunout více dozadu a pohlrej si i se sklonem. Něco bude pohodlnější a na něčem se ti bude lépe šlapat.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2012
        Autor: Robikl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

               

          To je pravda.Nevím, jestli v Čechách jsou stejná kola do města jako tady v Holandsku, ale kdyz slapu na tom koupeném v NL opravdu si připadnu hodně vzpřímeně, což je dost pohodlné na ruce, ale možná ne na ten zadek. Sedlo mi ale montovali přímo ve specializované prodejně tak jsem si myslela, že to udělali přesně, jak to má být.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.08.2012
          Autor: hel1
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

                 

            Takže citybike neni liž pravda, to se rovná vzpřímený posed a na takové kolo je nejlepší hodně široké a měkké sedlo, přesně takové jaké sem ti dával odkaz výše. Není zrovna levné ale určitě se vyplatí nešetřit, sedlo je bez nadsázky nejdůležitější součástka na kole, sedlo totiž rozhoduje jestli u kola vydržíš a nebo s tím sekneš. U tohoto sedla mi hodně pomohla špička dolů, ale sem chlap a my to máme trochu jinak. :-) Na skládačce mám vzpřímený posed stejně jako na citybiku, to znamená že jsou sedací kosti nejdále od sebe, když sem si je změřil, zjistil sem že je mám v podstatě těsně po stranách dodávaného sedla spolu ze skládačkou. Nebylo divu že sem na něm nevydržel ani 10 minut, přišla okamžitá výměna a spokojenost. Teď vydržím 2 hodiny v sedle v jednom zátahu bez problémů.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.08.2012
            Autor: Juras
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

                   

              Děkuju moc. Zkusím to. Ja jsem si naopak myslela,že my těžší váhy bychom měli mít sedla co nejtvrdší, abysme si ty měkké a gelové tak nějak váhou nesesedli a netlačila nás ta konstrukce sedadla.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.08.2012
              Autor: hel1
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

                     

                Ne ne, na skořepinu se určitě neprosedneš a úzké tvrdé sedlo je na citybik to nejhorší co by ti na něj mohli dát.

                [ Zpět ]
                Datum: 17.08.2012
                Autor: Juras
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vhodné sedlo pro těžší váhy

         

    Nevím, co máš na mysli pod pojmem "těžší váha", ale nechceš zkusit naopak sedlo užší?
    Já jsem sice váhově průměrná, ale široké sedlo mi vadí a bolí mě z něj kyčle a pánev.
    Na širokém sedle nemám tak volné kyčle, což se nepříznivě projevuje právě dalšími bolestmi.

    Naopak s užším sedlem jsem naprosto spokojená.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024