reklama

O češtině

Bylo by hloupé, kdybych tajil, že jsem s češtinou, tedy spíše s předmětem nazývaným „jazyk český" nezápasil už od dětství. Možná to spolu nesouvisí, ale možná že to bylo zásadní, ale i tak vám to povím, jak jsem začal psát.Tužkou, pochopitelně, jako všichni moji spolužáci. Plnící pero jako symbol a…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 12.08.2012
Autor: Jindra8526
  • Re: O češtině

         

    moc hezký, řekl bych, že je tě tady škoda a pak ještě takový názor aspirující na velký "BAN" , jestli to tady není ono pověstné "házení perly sviním"

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2012
    Autor: jipík
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O češtině

           

      Nevyhanej ho za lepsim. Konec koncu i Tebe nejaka ta perla ocividne trefila, ne? 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: O češtině

             

        :-D jj trefila a pořádná, no a co tě nezabije to tě posílí no a nezabila :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2012
        Autor: jipík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O češtině

           

      Když dostane BAN, tak jen škoda pro banera. Prostoru k publikaci dnes všude dosti... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2012
      Autor: marrier
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: O češtině

             

        Jak je to spravne, "Byli jsme pred Rakouskem, budeme i po nem.", nebo "Nebejt Rakouka, tak si ho snad musime vymyslet!"

        [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2012
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O češtině

         

    A kam jsi psal cele ty roky? Jen do supliku, nebo nekam pravidelne prispivas? Nejak nemohu uverit tomu, ze bys prave ted dostal vnuknuti, nebo prasknul ventil a muselo to vsechno ven.
    Jen houst.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2012
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O češtině

           

      Mám vlastní web, ale výhradně o skle.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O češtině

         

    Když jsi na tom špatně s pravopisem, kdo Ti opravuje blogy? Ty jsou jak z knížky. Automat by to až takhle nezvládl, si myslím.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2012
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O češtině

           

      MS Word :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: O češtině

             

        Jeste nauc MS Word opravovat carky v souveti. ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2012
        Autor: lucierut
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: O češtině

               

          interpunkci moje verze Wordu nezvládá, a já už vůbec ne.
          Madam mě za o kráká furt, ale prd s tím už asi nadělám.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.08.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: O češtině

                 

            Tak zapoj madam, at ti dela u blogu korekturu. :-) Jsou pekne, tak proc to jeste nevylepsit.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.08.2012
            Autor: lucierut
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: O češtině

                   

              Když mi o něco jde, zapojuji madam, ale tohle jsou jen takový bláboly, a tak ji do toho netahám.

              Jsaem si vzpoměl, jak jsem před lety psal nějakej odbornej článek a můj tehdejší šéf, profesor Studnička byl takovej jazykovej pedant a každou sebemenší chybičku odhalil a hned to červeně podtrhal, ačkoliv šlo o prd, protože technický článek.

              Mě ten můj hodil na hlavu hned po prvním odstavci, že "takový sračky číst nebude" a až se naučím česky, ať mu to předložím. Tak jsem nasadil "madam" vypilovali jsme to do poslední čárečky.

              Ale pak jsem si řek, tohle Studnovi udělat nemůžu, tak se těší na nějakou tu chybičku, tak jsem jednu čárečku vypustil.

              Studna mi to vrátil a říkal: "no vidíš, že to jde když se chce, jen ti tam chyběla jedna čárka" a já mu řek "já vím, na druhé straně v druhém řádku"... ten mě hnal, to si neviděla....

              [ Zpět ]
              Datum: 22.08.2012
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: O češtině

         

    Dopracoval jsem se ke gramatice stejným způsobem. Děda mě naučil číst v pěti letech, od té doby jsem ležel v knížkách. Učitelka češtiny šílela, protože jsem při zkoušení neznal jedinou poučku, pravidlo, vyjmenovaná slova, ale diktáty byly vždy na jedna. Měl jsem to prostě načtené... :-)

    Proto nesouhlasím s tím, když se doporučuje neučit děti číst ještě před nástupem do školy, naopak říkám, naučte je číst co nejdřív, v knihách je nejvíc moudra...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2012
    Autor: marrier
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O češtině

         

    v Dlážděné ulici, která je dlouhá asi třicet metrů jsou do dnešních dnů tři antikvariáty. Projít jí, mi trvá většinou tak tři hdiny nebo víc a často pak blažený úsměv nad tíhou batohu trošičku kysne, když přemýšlím, za co budu zbytek měsíce jíst, ale pak většinou v duchu mávnu rukou s tím, že v nejhorším případě si prostě dám pár dní hladovku:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: O češtině

           

      Tenkrát tam byl jen jeden, ale stačilo to.
      Do antikvariátu nesmím, to je jak droga.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O češtině

         

    Dobrý, znám to osobně. Když jsem byl malý, tak zákaz čtení (a musení chodit ven) byl pro mě ten nejpřísnější trest.
    Když jsem byl poprvé na pionýrském táboř - nemůžeš být celé prázdniny doma, musíš mezi děti - tak jsem přečetl snad všechny knížky z táborové knihovny.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2012
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O češtině

         

    Já se naučila česky pouze odposlechem, psát česky dodnes moc neumím, ale to co umím mám také pouze ze čtení:-))
    Mám k tomu příhodu. Kdysi na škole jsem absolvovala kurs mapování. A s kolegou, který měl vedlejší list mapy, jsme se domluvili, že to prochodíme celé ve dvou, on udělá mapu a já mapovací zprávu pro oba. Jenže on tu zprávu ode mne obšlehl ve slovenštině, tak jak jsem ji tehdy napsala.
    Byla z toho nakonec velká sranda, celý kurs měl povyražení, ale měli jsme vynikajícího lektora, klasického terénního praktika a dostali jsme pochvalu oba za to, že jsme pochopili, že pracovat se má v tandemu:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2012
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: O češtině

         

    Dostal jsem Tvůj mail Andreji, ale máš zablokováno přijímání odpověd.

    Máš pravdu, dvojí zápor v první větě je nelogický, taky jsem si toho všimnul, ale už to nechám bejt.

    Pokud jse o interpunkci, to je totální šílenost, kterou nezvládám docela spolehlivě. Jsou lidi, kteří gramatické nedostatky vidí silněji a zraňuje to jejich jazykové cítění asi jako hudebníka tahá za uši, když někdo zpívá falešně.

    V blogu se snažím, pokud mi to technika umožní, chyby eliminovat, v debatě je to mnohem horší, nedělám to ovšem úmyslně a proto všechny jazykově vzdělané prosím o prominutí -a ostatně, ten text je doznáním, že jsem si chyb vědom.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

249 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024