reklama

Jak si udržujete formu

Ahoj můj dotaz se především týká jezdců dálkových tras,ale je určen i cyklistum všedním kteří na kole nejezdí tolik tak i fandům závodní cyklistiky.
Včera gdyž jsem otěžkán LRC batožinou z nákupu tradičně vyšlapával nemalý kopec ke svému panelovému příbytku jsem potkal uprostřed kopce cyklistu který měl sice o dost dražší kolo než já co mu to bylo ovšem platné gdyž kolo do kopce tlačil s obličejovým výrazem mučedníka.) .A to mě přivedlo na myšlenku i tady nakole položit vám kolegové cyklisti otázku jen se přiznejte jakpak si udržujete fyzickou kondici nekouřit a pokud možno zdravě jíst,ale nestačí pokud chcete dojet někam dál aniž by vám upadly nohy a chce to výdrž no zkrátka podělte se o své tréningové metody s ostatními.Já osobně mám tak rychlej metabolismus,že neznám slovo tuk nebo nedej bože obezita sním toho za den tolik,že kolega v práci nechápe a přitom ve svých 21 letech se 175cm výšky vážím 67kg.Nohy posiluji dřepy s činkami v rukou a jízdou na kole vchní část těla kliky a základními cviky na ramena a záda,ale jako správnej cyklista) kterej dost jezdí sem hubenej jak lunt.))....a ted vy.

[ Zpět ]
Datum: 12.05.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jakub ([email protected]))
  • Re: Jak si udržujete formu

         

    Tak já měřím 178cm a vážím 63kg. Za cvílu mě bude 22. Jezdil jsem sice i v zimě, ale hodně jezdit jsem začal až na jaře. Přibral jsem za tři týdny pět kilo a přitom ubral v pase dva centimetry (podle pásku u kalhot) aniž bych věděl jak. Nepokouším se mít fyzičku pro fyzičku, neposiluju, doma necvičím. Kondice se mě zvedla o kus, když jsem začal jezdit do školy pravidelně na kole. Některé dny si cestou ze školy ještě dávám kratší vyjížďku za Brno, o víkendech jedu vždy tak jeden výlet kolem 70km a druhý kratší. Když je hnusně tak ten druhý vynechám. Teď je to s tím ježděním slabší kvůli škole (zápočty, za chvíli zkoušky), mám pořád čas, ale rozkouskovaný do malých pauz kdy zrovna nic nedělám do školy nebo potřebuju přestávku. Kolo jsem naposledy tlačil do kopce v září v Beskydech na místech, kde to tlačili i horští cyklisti (větši na z nich) i směrem dolů. A to mám lehociped, o něm někteří tvrdí, že se na něm špatně jezdí do kopca.
    Že bych si nějak cíleně udržoval kondici není pravda, moje kondice vzniká jako vedlejší efekt toho, že když si dva dny nelehnu na kolo tak mám absťák.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si udržujete formu

         

    já mám 186 cm a 73 kg. všude chodím pěšky, občas i plavu (v bazénu samozřejmě), na kole trénuju hlavně vyjížděním kopců. toť vše.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (roman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si udržujete formu

         

    ja mam 181cm 72kg, rek bych ze stahnout tak jeste 2kg z brisnich speku by neuskodilo :) Vez ze spravny cyklista si udrzuje fyzicku hlavne na kole. Ja mam celkem problemy s koleny, takze jsem letos musel vynechat pres zimu behani, protoze na silnicce ve snehu to neni ono :) Takze jsem na tom na jare nebyl moc dobre, ale jezdim tak 4x tydne, zacal jsem na 50km, ted jezdim 60, nechci to nejak hrotit, rek bych ze kazdy mesic kdyz pridam tak 10 az 15 km tak to bude tak akorat.. taky mam problem se zkouskovym, protoze jsem cely semestr nic nedelal takze ted to kolo budu muset asi hooooodne omezit :(

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (notakale ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si udržujete formu

         

    Zásadně nesportuju. Na kole jezdím úplně všude (na silničce ve sněhu není problém, na horáku na silnici taky ne:-), nemám problém s únavou (za odpoledne 120 km s průměrem 25 žádná křeč, akorát su strašně otlačenej a vytřesenej, to (doufám) vyřeším ležákem a budu jezdit 300 km za den:-). Normálně se neměřím nevážím, ale teď koukám mám 182cm/83kg. Od té doby co mám doma internet ale chodím ven nějak míň... ale za chvilu budu mít nový kolo tak to zase začne.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si udržujete formu

         

    Tak to máš ještě o kilo víc, než já při stejné výšce a mých 52 letech. Fyzičku udržuju přes školní rok v tělocvičně při badmintonu, od jara do podzimu běhám a ještě dřív začínám a později končím na kole. Kopce a dálky cca 100 km nejsou problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Matěj ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si udržujete formu

         

    ll

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ll)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si udržujete formu

         

    Není ta tomto procesu vůbec nic složitého, důležité je se aktivně pohybovat víceméně v aerobním zátěžovém pásmu, vybírat k tomu rozmanité sportovní disciplíny, nespecializovat se tedy na samotnou jízdu na kole a četně dodržovat pravidlo o pravidelnosti opakování.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak si udržujete formu

         

    Já se snažím aspoň jednou denně nějak se hýbat.V zimě běžky, sjezdovky ,nebo si jdu večer zaběhat.Na jarě a v létě mám jen kolo a koupání. Po pozdním odpoledním sportování se ale večer pěkně nadlábnu a kila mi jdou nahoru.Tak si říkám jestli neni lepši ležet na báchoře a nic nedělat.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (čibis)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

266 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024