reklama

Trasy z mapy.cz

Tak na to tak koukám a nevím... je možné nějakým rychlým a elegantním způsobem vyzískat celou trasu i s detaily v textové podobě (k tisku)?
Ke stažení to nabízí jen nějaké divné soubory, a copypaste výsledky vyžadují dost editace, nemluvě o všem tom rozklikávání detailů...

[ Zpět ]
Datum: 25.07.2012
Autor: Sarance
  • Re: Trasy z mapy.cz

         

    Koukl jsem na to jen rychle, tak mozna to neni ani jedine, ani nejlepsi reseni, ale: kdyz das vyhledat trasu a potom uplne nahore vpravo pod okrajem okna "Tisk mapy", tak to k tisku nachysta jednak tu trasu nacmaranou na mape, ale pod ni pak taky textove vypsany itinerar.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2012
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasy z mapy.cz

           

      Hmmm tak to je teda hustá retardace, já už jsem tak zvyklá - třeba z Gmailu apod. - že v horní liště jsou další, nesouvisející služby provozované stejnou firmou, že jsem si toho tisku vůbec nevšimla...

      Každopádně to je pořád itinerář ve formě seznamu obcí, já se snažím vyzískat spíš tuhle část:
      vlevo po silnici III. třídy 02226 - 244 m
      mírně vpravo po silnici III. třídy 14546 - 1.4 km
      rovně po silnici II. třídy 145 - 309 m
      vlevo po silnici III. třídy 14544 - 3.0 km

      Toho se nějak nemůžu domoci, kromě ručního vykopírování.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2012
      Autor: Sarance
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trasy z mapy.cz

             

        Když dáš tisk mapy, tak dole pod mapou se zobrazí položka "zobrazit/skrýt itinerář" Když si dáš zobrazit a zároveň si před tím ten itinerář celý otevřeš (tlačítko + -), tak ti ho vytiskne.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2012
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trasy z mapy.cz

               

          Jooo už to mám!

          Sice teda s ručním rozbalováním všech plusek, ale to už je relativně detail.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2012
          Autor: Sarance
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trasy z mapy.cz

         

    S itineráři ti neporadím, ty nepoužívám.
    U mapy mě štve, že si neumím nastavit výšku, a taky, že se tiskne zbytečně malá. Osvědčil se mi tento jednoduchý postup:
    - nastavím "lupu" (v tomto případě spíše zmenšení) na 75% (V IE: Zobrazit/velikost/75%; nebo ctrl-, ale to současně mění vrstvu/měřítko mapy, pak je třeba myší naklikat správné).
    - nachystám si mapu, a oblast k tisku; případně i s červeně vyznačenou trasou
    - vpravo nahoře kliknu na odkaz "tisk mapy"
    - v nově otevřeném okně kliknu na obrázek, a dám "uložit jako"
    - obrázek otevřu v prohlížeči/editoru, případně upravím aby to bylo na papíře optimální, a pak tisknu z editoru/prohlížeče; z každého grafického programu je to lepčí než z internetového prohlížeče;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trasy z mapy.cz

           

      Jeste tak na okraj... osobne itinerare z mapy.cz taky nepouzivam, z prosteho duvodu - vetsinou to navrhuje trasy zpusobem, ktery mi nevyhovuje.
      Takze vyhledani trasy beru spis jako takovy prvni nastrel, na ktery se pro inspiraci ci zakladni predstavu podivam, v realu ale pak jedu podle "offline" mapy (nejcasteji papirove "padesatky" KCT/VKU) a trasu si vybiram dle sveho gusta, ale taky podle aktualni situace v te ci one fazi trasy.

      To samozrejme muze byt kazdemu ukradene. :) Proc o tom zvanim - abych se dostal k jednomu tipu.
      Doporucuji nechat si pro srovnani vyhledat trasu z A do B v oblasti, kterou dobre znate, nebo primo trasu, kterou mate osobne najezdenou. Pak se da velmi dobre posoudit, nakolik trasa navrzena mapami.cz odpovida tomu, co byste si ve zname krajine vybrali sami... a jeji kvalita celkove. Pokud se pak clovek vyda podle toho jejich itinerare nekam do neznama, ma aspon docela jasnou predstavu, jak uzkostlive se ma toho navrhu drzet, nebo v kterych detailech/usecich/atd bude lepsi tomu zas tak moc neverit a vzit to spis podle vlastniho rozumu.

      (Nekomu muze pripadat, ze tady zvanim naprazdno a pisu samozrejmosti, toz pardon. Narazil jsem ale na par lidi, kteri meli tendenci ty itinerare (nebo treba instrukce navigacni GPSky, a podobne) brat div ne jako slovo bozi - ke sve skode. Tak snad tahle mala poznamka prinejmensim neuskodi). :)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2012
      Autor: Andrej
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024