reklama

Latexové duše

Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s pevností latexových duší? Poté co jsem 6 let jezdil bez defektu, jsem na posledních dvou vyjížďkách píchnul na lehosilničce přední kolo. Protože mám přední náhon, samozřejmě se to blbě vyndavá. Latexové duše by snad měly být odolnější.

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2012
Autor: Holfi
  • Re: Latexové duše

         

    Tak jsem pohledal a latex asi nebude to pravé ořechové, ale zdá se, že řešením by mohl být termoplast TPE, alespoň podle toho co píšou i v recenzích.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2012
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Latexové duše

         

    Co tam máš za rozměr?
    Na silnici jsem měl nejlepší zkušenost s bezdušovýma galuskama (Tufo, ty co jsou určením tréninkové mají té gumy víc a vyztužené bočnice a jsou úplně neprůstřelné) s tmelem (dnes Tufo prevent nebo standard nebo co).
    Pokud nechceš hned měnit na galusky, dělají snad ještě "plášťovky" (galuska, co se nasazuje na plášťový ráfek).
    Několikrát jsem z toho vytahoval rýsováček nebo střepy. Jedna zadní mi vydržela neskutečně, snad 10.000km, měla už uprostřed vyjetou skoro centimetr širokou plochu.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Latexové duše

           

      Mám pláště 700x23. O té pášťovce jsem taky uvažoval.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2012
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Latexové duše

             

        Jde hlavně o rozměr ráfku, plášťovky jsou jen do úzkých silničních, 622x13-15, do crossových asi nebudou pasovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Latexové duše

         

    Kdysi jsem zkoušel na MTB latexové Vittorie. Zvláštní,že byly fialové. V galdách za starých časů byly duše barvy přírodního latexu. Jednu jsem propíchnul po krátké jízdě. Uvědomil jsem si, že vlastně nevím, čím ji zalepit. Zbytek jiné latexové duše, který by se dal použít na záplatu jsem neměl. Závěr: latex byl opět nahrazen butylem . Divné bylo, že po nějaké době, kdy ležely v dílně, ztvrdly /ty latexové/! To jsem nechápal. Latexové duše taky drží špatně tlak. Joem doporučované Tufa jsou vynikající. Já tedy nepoužívám plášťovku , ale galusku Tufo Elite Ride mám na předním kole koloběžky , precizní výrobek a navíc český.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2012
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Latexové duše

           

      Jen se nevytahuj, taky bych moh mít na předním kole koloběžky galusku. Ale byla by namotaná natřikrát:-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2012
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Latexové duše

             

        Co bech se nevetáhnol :-), každopádně je Kostka Racer super kolobrnda, co ji mám jsem kolo hodně omezil. S radostí potvrzuji i slova o zdravotním přínosu, skutečně to nejsou jen reklamní kecy.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2012
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Latexové duše

         

    Parádní test

    http://youtu.be/6EPiu16htqE

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2012
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Latexové duše

           

      pekny test .. tak ktoru z nich .. foss, ci slime ?:)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2012
      Autor: jozkovicz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Latexové duše

             

        Vypadá to na Foss, protože je odolnější na průraz. Při nemožnosti na lehosilničce nadhodit přední kolo, to bude asi výhodnější.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2012
        Autor: Holfi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

383 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024