reklama

Názory na kola zn. Bergamont

Zdravím všechny znalce "velocipedů". ;)

Obracím se na vás s prosbou o pomoc - dosloužilo mi moje současné kolo (staré několik desítek let :) ) a tak mi nezbývá nic jiného než koupit nové. :) Při brouzdání po okolních prodejnách a diskuzi s prodejci jsem už byl rozhodnut pořídit si kolo zn. Maxbike (konkrétně model ARAS - http://www.maxbike.cz/krosove-kolo-aras-1/). Důvodem byla prodejna blízko bydliště (a tím pádem dostupný případný servis), prý kvalitní komponenty a rozumná cena - dal jsem si limit cca 12 000 Kč.

Dnes mi ale přišla do mailu nabídka ze Sportisima na kola zn. Bergamont a já mám zase brouka v hlavě. :) Na první pohled se pro mě laika totiž tyhle kola zdají lépe vybavená než ono kolo od Maxbiku. Konkrétně se jedná o kola:
http://www.sportisimo.cz/bergamont/deer-hunter...
http://www.sportisimo.cz/bergamont/fluxus...

Jelikož jsem sváteční jezdec (185 cm, 92 kg, týdně cca 30 km, většinou po silnicích, jednou za rok výlet s rodinou po cyklostezkách), a rád bych znal názor vás, zkušenějších praktiků, na tyhle kola. Odpovídají komponenty ceně a je to případně zajímavá koupě z pohledu cena/výkon? Nebo mám raději zůstat u toho Maxbiku.

PS. Samozřejmě bych ocenil, kdyby mi kolo vydrželo zase co nejdéle. Nejlépe zase nějaké to desetiletí. :) Na druhou stranu, na moje ježdění se mi nechce kupovat zbytečně drahé kolo. Tímto vás tedy prosím o konstruktivní a nezávislý pohled na věc. ;) Předem díky.

[ Zpět ]
Datum: 20.07.2012
Autor: Jupiters
  • Re: Názory na kola zn. Bergamont

         

    Já bych řek, že když sáhneš po kole Bergamont Deer Hunter, tak určitě budeš spokojenej, je o třídu výš než Maxibike. Výbavou je podobné tomu co mám a vše už asi 5. rok bez problémů a jediné poruchy a že dostává zabrat víc než dost i v terénu. Cena je velice pěkná.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Názory na kola zn. Bergamont

           

      souhlas, lepší výbava a váha. Navíc prodejce nedělá problém u reklamací. Za tu cenu se dá, občas má O2 kupóny na slevu u sportisima. Zkusil bych před nákupem zjistit jestli zase nebude.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2012
      Autor: Billicek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Názory na kola zn. Bergamont

             

        Díky za názory. Ještě den dva počkám, jestli někdo nepřihodí nějaké jiné postřehy, abych neprohloupil. Ale asi opravdu přihodím trochu penízků a půjdu do toho Deer Hunteru. Zdá se mi i hezčí. :D

        Na O2 jsem koukal a bohužel z nich momentálně nic nevydyndám. No nedá se nic dělat.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2012
        Autor: Jupiters
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Názory na kola zn. Bergamont

               

          Děláš dobře. Lovec jelenů, je dobrý film.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2012
          Autor: crow75
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Názory na kola zn. Bergamont

                 

            :)

            No, jak jsem před chvílí zjistil na německých stránkách výrobce, prodávaný model Deer Hunter je z roku 2010 a to už se mi za tu cenu zase až tak moc výhodné nezdá. Co vy na to, dva roky starý model - dnes už budou materiály asi někde jinde, ne?

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2012
            Autor: Jupiters
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Názory na kola zn. Bergamont

                   

              Stále je to dobře vybavené kolo (za tu cenu)

              [ Zpět ]
              Datum: 21.07.2012
              Autor: crow75
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Názory na kola zn. Bergamont

                   

              Materiál čeho, rámu ? ten je stejný a komponenty jsou modelové řady a pro běžné užívání se tak rychle nemění. Když tě bude cyklistika živit tak, dva roky je už dost, ale pak určitě nebudeš chtít znát náš názor.
              Pokud myslíš, že seženeš podobné kolo s tímhle vybavením za lepši cenu, tak ho vezmi, ale myslím, že se dost nahledáš.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.07.2012
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Názory na kola zn. Bergamont

                   

              v klídku, stejně většinou jen mění barvu rámu.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.07.2012
              Autor: Grille
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Názory na kola zn. Bergamont

                     

                Ok, přesně o rám mi šlo. Jsem amatér a o tom, jak často se projevují technologické novinky v této oblasti toho opravdu moc nevím (člověk je zblblej tak akorát reklamou, já jsem ještě navíc ovliněnej počítači, kde 2 roky staré komponenty patří tak akorát do muzea). :)

                Takže díky za usměrnění... ;) Když mi to někdo polopatický podá, nakonec tomu i rozumím. :)

                [ Zpět ]
                Datum: 22.07.2012
                Autor: Jupiters
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Názory na kola zn. Bergamont

         

    Jaké kolo jsi měl, co vydrželo několik desítek let?

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2012
    Autor: Radix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Názory na kola zn. Bergamont

           

      Byl to horák, značka těžko říct - snad Author (jediný čitelný nápis na rámu je Neumann, což ale asi značka kola není, spíše to je identifikace prodejce). Fakt už značku nevím... Koupil jsem si ho v osmnácti - čili někdy kolem roku 1991 (tehdy stál tuším asi 6 000 Kč, což byly v té době docela slušný peníze). ;) A vydržel dodnes. :) Absolvoval jsem s ním cestu Rakouskem (kolem Dunaje), Posázaví (předsvatební cestu s budoucí manželkou) a spoustu dalších šíleností. Z nostalgie mi bylo líto se ho zbavit, i když jsem z něho už dávno tak trochu vyrostl (hlavně hmotnostně). :) Čím jsem ale starší, tím víc je poznat, že už to prostě chce změnu - něco pohodlnějšího... ;)

      "Klenot" ale zůstává dál využitý - dorostl do něj synátor, takže ho tak nějak zdědil. :)

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2012
      Autor: Jupiters
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Názory na kola zn. Bergamont

             

        tady už to řešili, snad budeš moudřejší :-) http://www.bike-forum.cz/forum/znate-nekdo-kola...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2012
        Autor: Čochtan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Názory na kola zn. Bergamont

               

          Hmm, dík za tip. Ač jsem prolízal internet tam i zpět, na tohle jsem nenarazil. Navíc jsem na německých stránkách výrobce právě zjistil, že prodávaný model ve Sportisimu je z roku 2010 a to už se mi za tu cenu zase až tak moc nezdá. Co vy na to, dva roky starý model - dnes už můžou být materiály někde jinde, ne?

          [ Zpět ]
          Datum: 21.07.2012
          Autor: Jupiters
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Názory na kola zn. Bergamont

                 

            Těžko říct, ale materiáli v téhle cenové relaci se zase tak převratně nemění. Jednotlivé řady komponentů taky ne, nebo více méně kosmeticky a jejich neustálé odlehčování může být spíše na škodu co se týče životnosti.Pouze jednou za čas příde někdo s něčím zásadním.Kotoučové brzdy jsou dneska pro většinu nepostradatelné :-) nevím, nemám. V-čka mi přijdou asi jednoduší na údržbu, zkrátka se na nich nemá co posrat.Na Bergamont jsou ohlasy vcelku pozitivní, asi bych se toho nebál,ani toho že je to model 2010.

            [ Zpět ]
            Datum: 21.07.2012
            Autor: Čochtan
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Názory na kola zn. Bergamont

                   

              Díky za názor. Co brzd týče, chtěl bych asi Véčka (důvody jsi v podstatě pospal), takže v tomto problém nebyl. Jak jsem naznačil, jsem neználek a spíše mi šlo o rám - netuším, jak se v tomhle oboru projevují roky a pokrok. Jsem zblblej z počítačů, kde rok staré komponenty patří do muzea. ;) Takže v tomto směru jsi mě usměrnil... :)

              [ Zpět ]
              Datum: 22.07.2012
              Autor: Jupiters
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

365 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024