reklama

Dálka je oponou 8 – Domů

Zvoní mě budík!Nesmysl, to je telefon, volá Soňa.
„Děje se něco" mručím rozespale. „Říkal si, že mám zavolat z Rozvadova?!"„Ty už si tam? Bezva, tak zavolej zase z německo-francouzské hranice a buď opatrná!"
To snad ne, já spal deset hodin jako nemluvně. Zatažené těžké závěsy navozují dojem…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 20.07.2012
Autor: Jindra8526
  • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

         

    Pěkné, dobře se to četlo, všech osm částí, hezké a zábavné povídání

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

         

    Ty jo!
    Gratuluju!
    (a víc asi neřeknu, mám taky tak trochu knedlík v krku:-))

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2012
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

         

    Sestrojil jsi zajímavé soustrojí, podnikl s ním skvělou cestu, umíš krásně vyprávět a evidentně máš rád svoji paní. Klobouk dolů :-))
    A díky za pěkné vyprávění. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

         

    A ještě dotaz. Chystáš s tou soupravou letos v létě ještě nějakou expedici?

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

           

      Už ne. V pátek jedu traktorem do Španěl, vrátím se v půlce srpna a už se na dýl než tři, ctyři dny nedostanu.

      Chtěl jsem do Anglie příští rok ale dozvěděl jsem se včera že dokud nedoděláme projekt, nebude žádné volno. Má to být v září příští rok hotovo. Za dvacet let co sw děláme, jsme nikdy termín nestihli. Příští rok je tedy asi v trapu, jestli se nějakým zázrakem nepohneme rychleji vpřed.

      Zejtra si na to s Honzou sednem a zkusíme něco vymyslet, ale jsem silně skeptický. Na velkou část ještě není ani specifikace" ale kluci z marketingu už mají jasné termíny. Už mě to taky leze krkem, čím víc firmě vyděláváme, tím jsou dravější a nenasytnější.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

         

    http://ekolo.cz/jeden-reporter-elektricke-kolo...


    Mě se tu leckdo posmíval. Tenhle hošan jede nalehko, s kreditkou a zasponzorovanej. A bude to velká sláva až to dokáže. Tak si zas tak starej ani nepřipadám.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2012
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

           

      Je to tak. :-)

      Jinak ten Poláček je ale dobrej kolík. Ten jel na poslední chvíli stopem na OH do Pekingu přes Rusko a Čínu a když tam dojel, napsal že ho nic nezajímá že se vrací okamžitě do Prahy aby neprošvihl nějaký utkání Bohemky :-)) Aspoň občas něco podnikne a nepřepisuje jenom zprávy z nějakýho zpravodajskýho servisu.

      Hodnotu výkonu máš různou. Já čet nedávno na idnesu v cestování že dva kluci dojeli autem na nordcap a kolik že na to bylo třeba odvahy. Tady jsou lidi co tam byli na kole a bez odvahy :-) To se mi při čtení otevírala kudla v kapse.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2012
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

           

      Na posměváčky kašlat a na hodnotu výkonu taky (ta bude vždycky subjektivní).Pro mě je tvoje cesta sympatická a inspirativní.I když jsem ještě k e-kolu "nedorostl", vidím to jako možnou cestu do budoucna.Jak někdo moudrý napsal "život je cesta a cesta je cíl".
      Dobře se to četlo.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2012
      Autor: pavelv
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

             

        Když se na to nevykašleš nebo nebudeš mít nějaký zdravotní pech, třeba e-kolu nedorosteš nikdy. Já se těším a dost fest makám na tom abych baterky zase odložil.

        Ten vynález je skvělej v tom, že ti umožňuje postupně snižovat přípomoc a postupně se vracet do formy aniž bys byl ošizen o radost z cesty, která je cílem.

        Možná, že vyběhne někam mimo ty staré moudré filosofy:-) pro mě na cestě je strašně důležitý i prvek návratu.

        Je príma být daleko a poznávat ten báječnej svět, ale stejný pocit euforie jako z dosaženého cíle zažívám i při návratu domů.

        Do té spíše škaredé než hezké vesnice, k mé louce, rybníčkům a tomu tak trochu nudnému poklidnu. A pak mě chytí zase rapl a vymýšlím kam dál. Elektrokolo mě umožnilo návrat o mnoho let zpět, a stejně jako Bobbob, den kdy jsem neobjel alespoň sousední vesnice pod záminkou nákupu lepšího pečiva než mají u nás, mě připadá moc dlouhý.

        Někteří to pochopí hned, někteří za mnoho let a někteří nikdy.
        Dík za hezká slova, poslední dobou jsem tu měl pocit, že jsem pitomec co mluví pro jiné nesrozumitelnou řečí.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

         

    Moc pěkný čtení...děkuju.
    A přeju spoustu dalších šťastných kilometrů,ať si tady kdo chce co chce říká

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2012
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

           

      Děkuji.
      Přeji i Tobě dvěstě let na kole a bez motoru.
      Messner říkal "kde je vůle najde se i cesta". Když jsem by puberťák, měl jsem jeho plakát na zdi, aniž bych kdy lezl na kopec vyšší než Branická skála.

      Dnes už mě ten plakát nikde nenabádá. Vím to, mám to v sobě. Cyklistika, dálková, je pro mě spojena ze silnou vůlí a tak někde uvnitř mám asi geneticky dáno být "osamělým běžcem dlouhých tratí. Na trati jsem šťastný a trvalo mi to čtvrt století, než jsem měl šanci si to uvědomit ale už si to vzít nedám.

      Lhal bych, kdybych tvrdil, že neporozumění mě nemrzí.
      Zjistil jsem, že někteřI lidé si vstřícnost vykládají jako slabost a čím racionálněji argumentuji, tím arogantněji útočí.
      Takže pro příště volím methodu "šrapnel" viz Cimrman :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

             

        Moc pěkné a gratuluji k výdrži postavit a postupně přestavět ekolo a pak s ním opravdu vyrazit na tu plánovanou dlouhou cestu. Ta příprava a objevování bylo dlouhé a klopotné, ale přineslo nevyvratitelné výsledky. Moc veliká gratulace. Rád jsem ty úvahy o stavbě elektrokola četl, bylo to docela poučné, i když já se zatím raději budu pevně držet toho na šlapání, dokud to jde. No a velká cesta je prostě velká cesta a radost z ní se dostaví sama, ať jedeš na čemkoliv.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2012
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dálka je oponou 8 – Domů

               

          No, v podstatě jsem zjistil jediné, jak se to dělat nemá, ale snad i to bude pro nějakýho podobnýho šílence poučné :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

601 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024