reklama

křivkoměr

Zdravím všechny cyklisty!

Poradí mi, prosím, někdo, kde se dá sehnat křivkoměr (trasoměr)? Našla jsem jich sice hodně na e-shopech, ale já jsem v tomhle konzerva a preferuji to vidět na vlastní oči.

Ptala jsem se v sportovních obchodech, v elektro (zvažovala jsem i digitální), ale nikde jsem nepochodila. Budu vděčná za každou radu.

PS: Vím, že si dnes můžu na každé on-line mapě či na navigacích změřit mapu, ale prostě bych chtěla mít něco v ruce, co můžu použít i tam, kde počítač není.

[ Zpět ]
Datum: 18.07.2012
Autor: mári
  • Re: křivkoměr

         

    Obchody se sportovní nabídkou nebo s mapami (v Praze např.speciálka Kiwi v Jungmannově ulici).
    V současnosti bych už preferoval jedině digitální, kde se dá nastavit měřítko - mapy teď vycházejí 1 : 40 tis., 60 tis. a jiných měřítkách, na což ty starší analogové prostě nemaj :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: křivkoměr

         

    Řešim to bez křivkoměru, prostě si na mapě odpichuju trasu po 1km (na 50tce 2cm, na 25tce po4cm, atd.) a přesnost je vyhovující. Myslim, že ani s křivkoměrem nedosáhneš větší přesnosti, na mapách stejně chybí spousta zatáček, kliček a serpentýn, co na jsou v terénu. Při tom ručním odpichování se to dá odhadnout a rovnou "zkorigovat" :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2012
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: křivkoměr

           

      Tak nějak. Výsledek pak ještě vynásobím imaginární veličinou "koeficient pravdepodobnosti" - ten určuji podle konkrétní lokality :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: křivkoměr

             

        Vzdálenost je jedna věc, profil a průchodnost terénem jiná... Když se probíjíš beskydskou hřebenovkou bahnem rychlostí 6 km za hodinu, tak "koeficient pravděpodobnosti" je docela vysoký :)

        Odměřenou vzdálenost vynásobím 1,5 (víc to na 99% nebude), podle profilu (rovina, kopce, kurva kopce) a odhadované náročnosti (pršelo, kolik dní, jak moc, kdy naposled, vedro, zima, počet hospod) stanovím čas náročnosti na (řekněme) 7 hodin plus minus 3,5 hodiny :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2012
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: křivkoměr

               

          Ááááá, pán je také znalec :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2012
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: křivkoměr

                 

            :-DDD

            Mimochodem - už to ví? :)

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2012
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: křivkoměr

                   

              Zemana neuznala, že to není klasika, ale za ty tři dny shlédla ještě Sněženky...
              A co bys řekl... Nic...

              [ Zpět ]
              Datum: 18.07.2012
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: křivkoměr

               

          Ahááá, tak proto kdysi ten náš soukromý "60km výlet" s wewerkou nakonec měl přes 90km :-) Ona se mi zapomněla zmínit o tom koeficientu :-) No ale přežil jsem to bez jakéhokoli následku ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2012
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: křivkoměr

         

    V mapách jsou na značených trasách uvedené přesné vzdálenosti, na neznačených se to dá podle toho velmi dobře odvodit a nějaký +- kilometr nehraje celkem roli, protože než to na té mapě odkrokuješ, tak je ta nepřesnost odjetá.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: křivkoměr

         

    Slovo krivkomer neznala jsem. Za meho mladi zasadne kurvimetr. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2012
    Autor: lucierut
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: křivkoměr

           

      Tak tohle by bylo dobré přenést do tématu o posunech ve vyjadřování mládeže :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: křivkoměr

             

        Evidentně všechno souvisí se vším... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2012
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

443 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024