reklama

Aký nosič bicyklov na auto ??

Zdravim vas,

vedel by mi niekto poradit, aky nosic bicyklov na auto kupit ? Viem, ze su stresne a tie nosice za auto, ktory je podla vas praktickejsi ? Uvitam aj nejake konkretne linky na konkretny typ, vdaka.

[ Zpět ]
Datum: 10.07.2012
Autor: jozkovicz
  • Re: Aký nosič bicyklov na auto ??

         

    Hodně záleží na tom jaký máš auto a jak je pro tebe namáhavé a složité dávat kola na střešní nosič a sundavat, popř. jestli vozíš na střeše rakev nebo jiné věci.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aký nosič bicyklov na auto ??

         

    Nosice na strechu- pokud mas origo pevne hagusy a pouzijes kvalitni nosic, je to moznost. Sam mam nosice Giro Atera- upevneni kola za predni vidlici (s uzamykanim) a predni kolo jde do kufru. Je to superpevna varianta (i 200 km/h nebo ostreji rezane horske serpentyny), navic to proti jinym modelum neni az takova aerodynamicka brzda. Vytahnes totiz sedlovku i se sedlem a riditka povolis a das je podel a ne napric.

    A nejlepsi je kolo hodit do kufru :)

    Nosice za auto- bud na zadni dvere auta, poslouzi na kratsi trasy a skoro vzdycky se musi obcas dotahovat, sam jim moc neverim. 2. varianta je daleko lepsi- s montazi na tazne zarizeni- kouli. Nebrzdi to auto a nijak nezvysuje spotrebu, kola se snadno nasazuji a nevadi ze jsou treba od blata. Nevyhody- investice do taz. zarizeni pokud ho nemas, horsi pristup do kufru a urcite vahove omezeni. Plus spatne rozlozeni vahy auta kdyz je tahle hmotnost kus za autem, pokud mas navic i plny kufr.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2012
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Aký nosič bicyklov na auto ??

           

      Nejak se mne tam pohazel text :(
      Jinak kdyz muzu tak kola vozim nejradsi nastojato uvnitr v aute, vyrobil jsem si na to takove zarizeni pro 1-max. 3 kola, zase s upnutim za predni vidlici rychloupinakem. Ev. vozim kolo rozdelane prolozene ostatnimi zavazadly ve stresnim kufru pokud ho sebou vezeme, mame obrovsky Thule na nejakych 460 litru myslim.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2012
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Aký nosič bicyklov na auto ??

           

      Za autem viri voda s blatem a v zime slana a dukladne ze vsech stran ostrikuje kola.
      Kdyz nemas poradna zrcatka a odhad, je to nejspis rizikovejsi, nez kolo na strese.

      Nejlepe narvat dovnitr.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.07.2012
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aký nosič bicyklov na auto ??

         

    Já mám nosič na páté dveře, a spokojenost. měl jsem z toho strach že kolo někde ztratím ale pokud si dáš tu práci ne utažení tak je to v klidu, občas to chce okouknout jestli se některé lanka neprověsila či nepovolila, alee je to otázka deseti km, nebo projezdem skrz Chotkovy sady :-)
    Nicméně nikdy jsem neměl obavu z toho že bych kolo ztratil.
    Dvě nevýhody to ovšem má.
    Jedna je ta že se nedostaneš do kufru pokud máš trochu tvarované zadní dveře (spodní rantl, jako má felicie) tak se do kufru s trochou snahy dostaneš.
    Další nevýhoda je ta, že ti ten nosič může každej ukrást (když tam máš kola tak z toho bych strach neměl, nosič s koly bude těžký aby ho ukradl jeden či dva lidi). Ale určitě to není na to že to necháš na sídlišti před barákem se slovy nechce se mi to sundavat zítra tam stejně pověsím kolo.
    A další věc co mě napadla je že můj nosič je opatřen jen takovým gumovým úchytem, takže kolo jako takové není zajištěno proti odcizení, ale to řeším propletením zámku skrz rám kola a nosič.
    Ale jinak jsem spokojen s rychlostí instalace, a také s rychlostí nasazením kola na nosič, je to otázka dvou minut. Žádné šroubování žádné montování. Jednou si to nastavíš na svoje auto (to bývá docela zápas) a pak už jen sundaváš a nandaváš v pohodě v klidu a nemusíš nic nastavovat (aspon já to tak dělám)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aký nosič bicyklov na auto ??

         

    Mám Thule a spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Aký nosič bicyklov na auto ??

         

    podle preferencí:
    1) když to jde, tak dovnitř http://macikm.rajce.idnes.cz/AZUB#espace.jpg

    2) když to nejde dovnitř, tak na pátý dveře (jenom jsem si udělal rampu se světlama a s držákem na RZ) http://macikm.rajce.idnes.cz/AZUB#nosi.jpg

    3) na střechu (obyč nosič nezamykací, za pár korun) http://macikm.rajce.idnes.cz/AZUB#oktvka.jpg

    Ještě jsem nezkusil nosič na tažný. O tom uvažuju, ale nevím jestli má význam - u auta na kterém je tažné se do kufru dostanu pohodlně ze zadních sedaček

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2012
    Autor: macikm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024