reklama

I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední testy

Na kole je ochrana před sluníčkem stejně důležitá, jako na mořské pláži. Mnoho lidí si myslí, že krémy s vysokým ochranným faktorem, zejména pokud nesou zvučnou kosmetickou značku, nejlépe ochrání před škodlivým slunečním zářením. Jak ukázal nedávný test opalovacích přípravků, mnohdy je tomu právě naopak.

Datum: 09.07.2012
Autor: Redakce
  • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

         

    Někdo /třeba já/ může mít problém, že se kůže při použití krému s vysokým faktorem sice nespálí,ale zapaří. Na kůži se udělají červené fleky - Malorka Akné. Používám Ladival 30 na alergickou kůži, který tento problém řeší.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2012
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

         

    Divim se, ze netestovali opalovaci krem JANHUS s UV faktory 1200. Mne se osvedcil.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2012
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

           

      Takovej opalovací faktor tě musí rozpustit :-)))
      Teď jsem o víkendu koukal na záznam Tour de Fránc - nějaký borec tam makal do kopce a taky to přetáhnul - rozpad se na ty rastrovací čtverečky :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

             

        Divis se tomu? Sedmnactka prdak, mne se rozpadaly cely skupiny!

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2012
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

         

    Já na kole nepoužívám žádný... Cykloproužky jsou fajne! :)

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2012
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

           

      já si hodlám koupit oblíkací cyklo slunečník v USA letos :)
      Před 10 léty jsem si tam koupil koupací trika a nemůžu si to vynachválit, žádný mazání v oblasti zápěstí, pas, krk není vůbec potřeba.
      Teď jsem slyšel, že je tam k mání ultratenký chladivý dresík s faktorem :)
      Tak po tom popátrám a třeba to koupím....

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2012
      Autor: újezďák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

             

        A teď vážně, co z toho je pravda a co smajlíkový kecy?!?
        Blondýna je těžce mimo...

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

             

        Máš na mysli produkty od firmy De Soto, nebo něco jiného?

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2012
        Autor: Sarance
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

         

    Pamatuji si jak na mě koukali v Alpách v okolí Grenoblu, když jsem v roce 1994 slavnostně vytáhl český faktor 6 a natíral se s ním, zatímco místní už jeli v 30+ :)

    No a krémy jedině z ciziny, nejlépe z USA. Vozí je matka, tchyně, ségra i švagrová. Balení na litry, faktory a krytí dobrý , cena tak dobrá že i česká Indulona bez faktoru je proti tomu drahá :) Navíc se v tom dá koupat v moři a nezpotí se to dolů, jako některé české krémy do očí na kole....

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2012
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

         

    Co že je to vlastně ten opalovací krém ? :-) Nepoužívám. Normálně se nikde negriluju a na kole si spálím maximálně občas plešku a nos. A co se spálí, to se oloupe a zas je dobře. No a letos víc jezdím na v terénu s blembákem, takže ani to už nehrozí.
    A jeden známej, kterej jezdí na Jadranu na plachetnici tvrdí, že nejlepší opalovací krém je svetr. Bez něj na palubu nevyleze :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.07.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

         

    Kremy pouzivam minimalne. Postupem casu vic a vic vyuzivam ochranu pred sluncem pomoci obleceni a vhodne pokryvky hlavy.
    Pritom neni pravda, ze by se clovek mel v lete v "celotelovem" odevu upect - podstatnejsi nez delka rukavu ci nohavic je podle mych zkusenosti pouzita latka a strih (radeji volnejsi...). Pri dobrem vyberu se muze clovek i v tom nejvetsim paraku udrzet v lepsi tepelne pohode, nez kdyz se cely vysvlekne (jen --zdanlive-- paradoxne) - je rozdil, jestli slunko prazi primo na kuzi, nebo na vrstvu latky... Neni koneckoncu asi nahodou, ze obyvatele africkych pousti nechodi v plavkach, ale v habitech zakryvajicich cele telo. Pro jizdu na kole samozrejme prilis vlajici odev neni to prave orechove... ale to uz je jen otazka miry. Do tropickeho letniho vedra se mi ale obecne lip osvedcuje "o cislo vetsi" kosile z lehke latky, nez upnuty dres, byt z extrachytromaterialu, atd.

    Krome tech beduinu me jako priklad podobneho pristupu napada treba Clarence Pickard, legenda emericke cyklistiky (byt to nebyl zadny ortodoxni cyklista, spis prave naopak). :) http://www.offenburger.com/images...
    V pocatcich kultovni jizdy "Ragbrai" sokoval ostatni ucastniky krome sveho veku a toho, ze se do toho vrhl bez predchoziho treninku atd. take tim, ze na start nastoupil "hodne obleceny". Sok pak jeste znasobil tim, kdyz nekde mimochodem konstatoval, ze pod dlouhymi kalhotami a kosili ma jeste vlnene spodni pradlo. :) To vsechno prosim v lete ve state Iowa, kde nejsou nijak vyjimecne teploty splhajici klidne ke 40°C. Heh. No, ale ono to opravdu funguje, kdyz to clovek spravne vyladi... :)

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2012
    Autor: Andrej
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

         

    Není překvápko, že u ochrany proti spálení nehraje velkou roli cena, protože SPF není drahá položka.
    To až když se hraje na voděodolnost, snadné roztírání, ne-mastnost (u krémů na ksicht i to aby dámám navrch držel make-up), hypoalergičnost a další věci... pokud někdo chce "prostě krém proti slunci", tak není důvod utrácet horentní sumy a chodit do lékárny, stejně jako když chce "prostě mejdlo" nebo "prostě mastnej krém na ruce".

    Já se chráním převážně oblečením, jinak používám zmiňované SunDance z DMka (poslední mám transparentní olej ve spreji SPF 50, a je použitelný i na denní nošení do města, i když přeci jen malinko lepká).

    Mimochodem inspirace jak testovat účinnost krémů:
    http://clanky.rvp.cz/clanek/o/z/13051...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2012
    Autor: Sarance
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

           

      Ta uloha je jako namet pekna, akorat by byl potreba fotopapir se stejnou spektralni citlivosti jako ma lidska kuze. Pokud by se pouzil indikator citlivy na viditelne svetlo, nereklo by to nic o ochrane pred UVA/UVB, coz asi bude pro ucinnost kremu to hlavni.

      Mozna jednodussi by bylo udelat si ty kolecka primo na kuzi. Potom to nejsvetlejsi kolecko bude indikovat nejucinnejsi krem. Jen bych se tech fleku nechtel zbavovat...
      Startovni cislo napsane fixou na ramenu a vypalene sluncem behem zavodu, jsem mel pak citelne skoro mesic... :)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2012
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

             

        Co číslo... nechoďte po letisku v síťovkách, neasi!!!

        Mám dojem, že v tom dTestu to dělali stylem "půlku hlavy si umyju šamponem hednšoulders" kdy solárkovali částečně natřené lidi.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2012
        Autor: Sarance
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: I s opalovacím krémem se můžete spálit, ukázaly poslední tes

               

          No na tomhle principu myslim nekde i prodavali plavky, kde je cast latky prusvitna, takze se na zadek vypali nejaky ornament.
          Vzhledem k tomu, ze se mi nelibi ani ostry okraj opaleni od cyklokratasu, nechtel bych byt mezi temi castecne osolarkovanymi lidmi... :D

          Sice by to mohli kompenzovat podle principu, ze pak umejou i druhou pulku hlavy, ale moc bych na to nesazel.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.07.2012
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024