reklama

Kolečko Favorit

Ahoj, myslíte že můžu dát na favorita šestikolečko?? jestli to ta přehazovačka zvladne?

[ Zpět ]
Datum: 08.07.2012
Autor: tomaskutta
  • Re: Kolečko Favorit

         

    Muzes. Ja vozim osmikolecko, mozna by se do ty stavby vesla i devitka. Prehazka by mela sestku pobrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2012
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolečko Favorit

           

      Šestikolečko bez problémů. Sedmi jsem zkoušel, ale zadní stavba se už musela roztáhnout, což se mi nelíbílo. To osmikolečko už nechápu... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolečko Favorit

             

        Je to favorit z roku '89 a je to tam knop.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2012
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolečko Favorit

             

        Osmikolečko mám na lehokole postaveném ze starého Favorita. Stačí si pohrát s podložkami mezi konusy a těmi krajními maticemi. Vpravo (na straně osmikolečka) asi o 3mm silnější, vlevo o to samé tenčí.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2012
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolečko Favorit

         

    Šestikolečko se vejde snad do každého rámu vyrobeného v posledních cca 40 letech.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2012
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolečko Favorit

           

      Tak narvat se tam dá vždy, ale třeba rám určený původně pro tříkolečko musíš roztáhnout celkem značnou silou, což imho není moc dobrý.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2012
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolečko Favorit

             

        Otázka právě je, kolik rámů je určených pro tříkolečko. Myslím, že z těch novějších to moc nebude.
        Kolik by vlastně mělo být mezi patkami, aby se šeslikolečko vešlo bez znásilňování rámu?

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2012
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolečko Favorit

               

          Dělaly se různé "cestovní" favority s 3-4 kolečkem, já bych tuto variantu nepodceňoval. Moje první "závodní" kolo jsem právě "upgradoval" ze čtyřkolečka na šestikolečko.

          Favorití šestikolo je stejně široké jako Shimano sedmikolo. Sedmikolo jsem tam měl na běžné silniční nábě, 130mm. To je imho běžná šířka rámů F1 a F12.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.07.2012
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolečko Favorit

         

    Záleží, co tam máš za přehazovačku. Ta částečně plastová (první obrázek) z 80. let pravděpodobně ano, ta starší (druhý obrázek) určitě ne!

    Taky záleží, jestli bude potřeba dát další podložky na osu, jestli pak vejde osa do rámu, a jestli rám nebude potřeba moc velkou silou roztahovat.

    Favoritů je mnoho typů. CO to bylo původně za rám, a jaké na něm bylo původně řazení? Z toho by se to snad dalo odhadnout...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolečko Favorit

           

      Eventuáně třeba tuhle přehazku, www.kupkolo.cz - nejde mi vložit ten otvírací odkaz: přehazovačka Shimano RDTX35B s hákem

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024