reklama

Báječné místo pro projížďku na kole

Po „úspěchu" cykloamerikanizačního blogu nabízím trochu jiný pohled na Mekku městské cyklistiky, na město Houten, tedy na první město postavené kolem kola a místo kde je cyklista král.(na nakole též článek http://www.nakole.cz/clanky/764-houten-mesto... s malou poznámkou…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 04.07.2012
Autor: újezďák
  • Re: Báječné místo pro projížďku na kole

Podle těch fotek mi to město připomíná tak trochu dětské dopravní hřiště.

[ Zpět ]
    Datum: 04.07.2012
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

"marně hledáte kavárny"

https://ssl.panoramio.com/photo/56324576

[ Zpět ]
    Datum: 16.08.2012
    Autor: vrehak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

případně http://goo.gl/maps/xZi4H

[ Zpět ]
      Autor: vrehak

No v Klánovicích jsou taky sem tam v centru nějaký služby, ale jinak je to prostě klasický přespávákový systém a né plnohodnotný město :)
      Cílem kritiky to ale nebylo.
      Cílem kritiky bylo, že se často v cyklorájnanebi literatuře píše o tom, jak cyklistické zóny budou plné koloritních služeb a jaké to bude báječné.
      No a tady vyrostly takové klánovice šestajovice + újezd nad lesy krom toho, že se tam značná část dopravy realizuje na kolech to k valným odlišnostem od klasických zelených předměstí vlastně nevedlo.....
      Prostě systém, že valná většina služeb, kultury a vyšších škol je někde v městě ke kterému je to přilepený.....

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Opatrne, opatrne :o)))

[ Zpět ]
        Datum: 17.08.2012

Tobě by se nelíbilo, že by se místo kácení lesa kvůli golfu kácelo z nějakého bohulibějšího účelu ?
          Třeba kvůli patrovému parkovišti pro pár tisíc kol vedle nádraží na újezdské straně ?

Ve své podstatě by z Klánovic, Újezda Šestajovic a části Úval šlo udělat cykloměsto raz dva. Pár cest v lese by se upravilo, udělalo by se pár nových stromy nestromy, okolo by se postavil obchvat dálničního typu jako v Houtenu, nějaký ten km čtvereční záchytných parkovišt silnice v úseku Rohožník-Bechovice by se zavřela pro průjezd a stejně tak Kolodějě-Šestajovice dovnitř by mohl jen místní doprava, zásobování a auta farmářských trhů. Sundaly by se tuny značek, které zaplevelily naše krásné obce a padlo by jen pár tisíc stromů jako v Houtenu.
          Celé by to stálo maximálně 2-3 miliarday, přece jenom 4 pruhový obchvat by něco stál a měli by jsme cyklopohodu na place....

A já bych byl všema deseti pro..
          Jenže zelení by nám udělali peklo na zemi, obchvat újezda, bšestajovic a klánovic by prostě neprošel !

[ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Kde jsou lidé???? Myslím jako celkově? Včera jsem si to tam "projížděl" skrz google a to město na mne působí dost depresivně. Zlatá chaotická Praha....

[ Zpět ]

To je prave ono "zklidneni" ;o))

[ Zpět ]

jeli se projet na kole ? :)

[ Zpět ]

Nebo autem do jineho mesta kde to zije

[ Zpět ]

Na gůglu?!? Ty už jsi jak cyklopalmovka :o)))
        A nějaký zajímavý kvíz pro nás mít nebudeš?!? :o)))

[ Zpět ]
        Autor: radka
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: KAMARÁDA/PŘÍTELE

dnes
KAMARÁDA 60 + EL.KOLO,PROCHÁZKY,VÝLETY,TURISTIKU,POBYTY,A JINÉ.... Z VINOŘE A BL.OKOLÍ POHODOVÉHO PÁNA BEZ…

Hledám: I need my own man

Hledám: I need my own man
včera
I am generally try to live a somewhere healthy lifestyle, exercising and some sort of jogging, 3-4 days a week and…

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí
17.10.2019
Ahoj, jmenuji se Martin, je mi 32 let a hledám lidičky na občasný společný cyklovýlety. Nehledám profíky, ale…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (19 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019