reklama

sím poraďte

Ahoj do kol moc nedělám jen menší opravy a ta potřebuju pro vas možna směšnou radu. Chci si pořídit na sve kolo OLPRAN LUCKY na předek odpružené vidlice.Byl jsem se zeptat v cikl. servisu jake a za kolik a bylo my řečeno že na tak stare kola se zhanějí špatně tak se chci mrknout přes net. prosim poradte jaka je odlišnost od novejch a jestli nějakou znate poradte.Kolo je stare ale v supr stavu a komplet shimano tak je mylíto ho dát pryč moc díky.:))

[ Zpět ]
Datum: 10.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (maja)
  • Re: sím poraďte

         

    Kola od Olpranu už dlouho úspěšně ignoruji, takže to Tvé neznám...

    Předpokládám, že rám kola bude mít hlavové složení na sloupek vidlice 1" nebo možná i méně.
    Dnešní, nové vidlice mají standardně průměr 1 1/8"... Dělají se i 1,5", ale ty se v drtivé většině montují jen na sjezdové speciály, freeride kola a podobné "bytelné nářadí"...

    Vidlice s 1" sloupkem se sehnat určitě dá, ale asi to bude jen na objednávku a nebude to hned. Možná proto se prodejce vymlouval...;-)

    Jestli se Ti nakonec povede najít něco, co by tam pasovalo, tak ještě varuji před přehnaným zdvihem... Některá kola s pevnou vidlicí s nějakou odpruženou vůbec nepočítají. Pak by ta vidle mohla hodně změnit "geometrii" celého kola a možná se stane i nepohodlné a v extrémním případě může rám i prasknout...

    A ještě něco: Je Shimano a Shimano... Tato firma vyrábí různé sady komponentů, které jsou od sebe rozlišeny použitím, kvalitou a samozřejmě cenou... Takže Tvůj argument, že je tam Shi ještě nic neznamená...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sím poraďte

           

      Todle? ... http://www.solidosport.cz/detail.asp?ID...
      (Ale na dětský kolo to asi neni, je to na 28". :')

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sím poraďte

             

        Třeba... Ikdyž, než tohle tak bych tam snad radši nechal pevnou...;-)

        Jo, a všiml sis, že to má návarky i na kotoučovky...? ;-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sím poraďte

         

    Rozdil je v tom krku vidlice,stary Olpran Lucky ma 1" zavitove hlavove slozeni kdezto dnes se pouziva 1 1/8" bez zavitu.Takze se ptej na vidli s 1" zavitovym krkem.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sím poraďte

         

    Ještě takový dotaz... A neděláš si tu z nás náhodou jenom legraci...? Jen tak zběžně jsem kouknul na jejich Web a kolo LUCKY je dětské...;-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sím poraďte

           

      Nikoliv,pred asi deseti lety byl Olpran Lucky ocelovy model s pevnou vidli na Alivku,docela drzak na cestovani.Zacinal na nem bracha,pak ho zdedil tata a dodnes na nem jezdi...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sím poraďte

             

        Dobře. Může být...
        Oni na netu mají jen kola od 2003...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: sím poraďte

               

          já měl to samé kolo. kupoval jsem ho v roce 1993 a jezdil na něm 10 roků, než jsem přešel na jiné. měl CR -MO rám a byl to asi třetí nejvyšší model ( výš byl Kamil a Mike. jak zmiňoval kolega nahoře, vidlici potřebuješ 1" se závitem. Zkus se mrknout na stránky firmy RST. Ještě má v nabídce několik modelů, ale jedná se o ty nejlevnější vidlice max. pružina + elastomer.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (franta)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: sím poraďte

                 

            ještě jsem zapoměl dodat, že geometrie asi nebude stavěná na odpruženou vidlici. Další otázka bude pevnost stavby rámu oblasti hlavového složení. Spodní i horní rámová jsou k hlavě vařeny bez nějaké výztuhy. Spíš bych to řešil částečnou přestavbou na jiný ( novější) rám nebo koupí kola v dnešních slevách. Ale záleřží to na tobě.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (franta)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sím poraďte

             

        tak jest kolo je asi 15ti lete ale jak píšu v super stavu tak je my líto dát ho pryč.Jinak díky za rady ahoj.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (maja)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sím poraďte

         

    Já tenhle problém vyřešil novou kostrou s větším průměrem hlavového složení a přeházel jsem na ní téměř všechno z toho starého.
    Slyšel jsem, že odpružené vidlice s 1" závitem nejsou moc kvalitní, tak proto raději nový rám.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sím poraďte

           

      15 let stary kolo . Nech si pevnou vidlici , to kvuli geometrii a jezdi na nem kdyz ho mas v cajku dal . Nebo ho pouzivej jako 2 kolo na nakupy atd . Zatim muzes premyslet o novym kole s odpruzenou vidlici ......

      [ Zpět ]
      Datum: 11.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sím poraďte

           

      Chtěl jsem manželce koupit odpruženou vidlici. V krámě že mně
      objednají RST olejová uzamykatelnou závit 1". Když přišla tak v ní
      něco klepalo tak jsem ji nevzal. Ta druhá byla s tou samou vadou,
      teď čekám na třetí snad bude v pořádku.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sím poraďte

             

        Ahoj, koupil jsem si letos v březnu vidlici na trekové kolo RST TrProI SL s jednopalcovým sloupkem - jiný typ jsem neobjevil - tlumení olejová patrona, pružení pružina, zamykatelná, po ujetí 200 km začala vydávat kovové zvuky, vyřízení reklamace trvalo přes měsíc, po ujetí 800 km ta samá závada - vyřízení reklamace trvalo dva měsíce - pro tyto moje zkušenosti nedoporučuji tuto vidlici kupovat - lepší koupit nový rám na hlav. složení 1 1/8'' a vybrat jinou značku, které se v tomto provedení na treka dělají

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (zdeněk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sím poraďte

             

        Někdy to může dělat pružina. Nebývá v noze nijak napevno a proto se může klepat a ťukat o vnitřek nohy...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: sím poraďte

               

          Dík za radu. Snad údajně měnili pokaždé olejovou patronu

          [ Zpět ]
          Datum: 24.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (zdeněk)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sím poraďte

             

        Tak že přišla třetí odpružená vidlice a ta už vypadá dobře
        ale do kut se trochu neoteplí tak manželku na kolo
        nedostanu. Snad to bude dobrý.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.12.2005
        Autor: Pepa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: sím poraďte

         

    U svého prodejce jsem objevil vidlici SR suntour XC 60 se závitem 1". Asi na treka.
    Cena asi 1100 Kč.
    Nevím jaká je její kvalita.
    V případě zájmu můžu obstarat.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: sím poraďte

           

      Jaká je dodací lhůta?
      :-)))))))))))

      [ Zpět ]
      Datum: 09.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sím poraďte

             

        Při jednom kusu, který tam má...no, když to slíbím já, tak to určitě někdy bude.
        To je jediná jistota. :-))))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

354 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024