reklama

Bazén

Kdybych si dnes chtěla pořídit bazén, byl by to nadzemní. Sloužil nám funkční déle než teď ten v zemi. Nebyl to sice takový krasavec na zahradě, ale nebyla s ním celoroční starost a finanční náročnost. Myslím taky, že nějaké problémy s ním by se daly vyřešit bez servisu, svépomocí. V dubnu jsme zjistili v jeho umělohmotném nástupci únik vody schodištěm. Servismani tu byli od té doby již potřetí a já se bojím bazén znovu napustit. Navíc se nám za tu dobu udělaly pěkné boule na dně a snad to i vypadá, že je bazén znehodnocen. Nemá tu někdo z vás zkušenosti se zvlnovatělým dnem?

[ Zpět ]
Datum: 19.06.2012
Autor: Quatsch
  • Re: Bazén

         

    Dno neni dulezity, hlavne aby jsi mela zvlnenou hladinu. Jakmile se nevlni hladina tak je neco spatne.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bazén

           

      To se jí ale bude reklamovat dost těžko :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bazén

           

      Kdyby nebylo zvlněný dno, tak nebude ani hladina... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2012
      Autor: crow75
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bazén

         

    Tak tohle ti nezávidím, ale hele, jestli už závadu odstraňovali 3x, tak by to bylo na odstoupení od kupní smlouvy.

    Tedy chápu, že bazén v zemi se dost blbě vrací, ale jestli neudrží vodu a poni nejsou schopni to opravit...

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bazén

         

    Díky za příspěvky. Je to fakt na nervy. Bazénu je bohužel už 8 let, ale myslím, že by měl ještě sloužit. Se servisem je to hrůza. Nejradši bych to u baráku už ani neměla, krásného koupání je daleko méně než starostí. Jestli se ještě potento dno, tak hladinu - i třeba nezvlněnou - hned tak neuvidím :) :(

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2012
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bazén

           

      zavést hlínou a nasadit brambory.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2012
      Autor: bara2
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bazén

         

    To zvlněný dno patrně způsobuje podzemní voda vně bazénu. Tady pomůže jen vykopat (vyvrtat) díru vedle bazénu a čerpat, jinak ti ten bazén může celej vyplavat. Urychleně bazén opravit a napustit, aby byl proti podzemní vodě protitlak.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.06.2012
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bazén

           

      Ještě poznámka, jak jste zjistili, že bazén teče? Klesání hladiny vody může být způsobeno tím, že právě napuštěním bazénu se to dno rovná a vytlačuje podzemní vodu z pod toho dna. To by se mělo asi tak za tejden srovnat a hladina ustálit.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.06.2012
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bazén

             

        Máme rovněž zahradní zapuštěný bazén - a jak říká HonzaK - vypustit ho můžeme jenom na krátkou dobu, když ho před sezónou čistíme. Jinak by spodní voda vyboulila dno i stěny (máme poměrně vysoko hladinu spodní vody). Takže napustit vodou!

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bazén

               

          A ještě bych k tomu řekla, že pokud máte plastový, tak plast se teplem roztahuje. Jestli ho máte stále bez vody, je celkem jasné, že se vám na dně udělaly boule. Jednou jsme ho při čištění nechali asi 24 hodin bez vody a pak trvalo asi dva měsíce, než se boule srovnaly. Od té doby si dáváme bacha.
          Taky by mě zajímalo, jak jste přišli na to, že teče? Ona se ta voda i vypařuje. Při velkých teplech dopouštíme tak 1x za tři týdny asi 5cm.
          A ještě k "náročné údržbě". My do něj koupíme na rok tak chemii +- za 1300Kč (10 tablet+ chlor+ něco proti řasám). Od jara do podzima máme na 1,5 denně puštěnou čističku a tak 4x za sezonu ho vyluxujem (max. 1 hodina práce).
          Bazén máme asi ... já teď nevím. Dlouho.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2012
          Autor: Ane
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bazén

                 

            Dloho je špatně... Říká se "pokokot" :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2012
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bazén

                 

            Jo. Je to tak, jak říká moje drahá žena. Má pravdu. Ostatně jako vždycky :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 20.06.2012
            Autor: Airline
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bazén

         

    DĚKUJI za další příspěvky, některé aspoň pobaví, v jiných se dozvím víc než od odborníků.
    Podzemní vodu, myslím, nemáme. To by byla pod těmi boulemi. Bude to případ, jak píše Ane - plast pracuje. To bylo: vypustit - napustit a zůstávalo to prázdné čekáním na servis.
    Ve schodech se díra našla (uvnitř), ale patrně to nebylo opraveno celé. Bazén máme stále pod plachtou, takže metrem jsme zjišťovali každodenní úbytek. Poslední oprava spočívala ve výměně takových těch lišt ve spojích a dali jsme zadělat hlavně dírky ve spodním schodě, čímž si ale myslíme, že někde uvnitř něco ještě stále zůstalo.
    Teď jsou problémem ty boule. A Ane mě uklidnila, že i za 2 měsíce by se to mohlo srovnat.
    Jenže - napouštět se mi to nyní nechce, máme před odjezdem (s koly do It. + Rak.- aby tu bylo něco cyklo), bazén bude bez dozoru ... chci spoléhat na to, že už to nemůže být horší, že by to mohlo ještě pod plachtou vydržet ...
    Ještě k té údržbě. Pravda, to vždy šlo, no, 7 let se mi podařilo mít tu samou vodu (na zimu vždy jen odpustit pod trysky). Používám chlor šok + stabil, hlavně kombi tablety a trochu pH+. Moc to nepřeháním s chemií.
    Je to hrůza, že po nahlášení problému v dubnu, se to natáhlo až do června ...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2012
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bazén

           

      Jenže, my do bazénu napustili vodu za 24 hodin. Dva měsíce trvalo, než se boule srovnali. V případě, že jej máte dlouhodobě bez vody (a navíc pod palchtou), nebude to asi tak jednoduché. Boule tam můžou i zůstat.
      Já bych tam napustila vodu.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2012
      Autor: Ane
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bazén

             

        Oprava : se boule srovnaly .....

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2012
        Autor: Ane
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bazén

               

          Jojo, zase má pravdu.
          Jinak u menších boulí bych ponechal měkké "i", ty větší se rovnaly delší dobu, tam bych dal tvrdý "y"... prostě za určitých podmínek jsou možné obě varianty :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2012
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bazén

         

    Abych to tu nějak ukončila zprávou, jak to dopadlo, teda doufám, že už bude vše v pořádku. Dnes odjeli počtvrté páni ze servisu, snad už to byli ti nejšikovnější, a já napouštím bazén!!!
    Bazén jsme nechali nakonec úplně bez vody, už jsem si říkala, že to nemůže být horší. Asi za týden po návratu domů jsme se odvážili do něj podívat a měli jsme radost, že ty velké boule zmizely. A ty malé začaly mizet s napouštěním vody. Jenomže opravené schodiště na různých místech probublávalo, tak jsme odpouštěli a dopouštěli, a když už to bylo poněkolikáté, vzdali jsme se naděje, že to zvládnem opravit sami. Do cíle nahoru zbýval ještě pořádný kus! Dnes se páni snažili to pořádně všude "zadrátovat", tak držte palce!

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2012
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

472 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024