reklama

krosové pláště

ahoj,
vím, že toho tady je hodně na podobné/stejné téma, už jsem to pročel, ale stále se mi nepodařilo vybrat ten správný plášť, tak doufám, že mi poradíte.

kolo mám author stratos sx (2001) a pláště které potřebují výměnu jsou Ritchey SpeedMax 700x40C (42-622).

jezdím cca 70% silnice a 30% terén (lesní/polní cesty, lehký terén, apod). nejezdím divoké terénní sjezdy nebo větší terén.

pláště co mám teď jsou celkem ok, přemýšlel jsem ale o něčem trochu užším, mezi 37 a 40 podle výrobce a aby to lépe jelo po silnici, ale abych se s tím zároveň mohl pořád vydat do lesa. pokud možno aby to mělo ten reflexní pruh po obvodu.

fakt nevím co vybrat, koukám se na následující
- Continental Travel Contact Reflex
- Continental Double Fighter II

- Schwalbe Marathon Plus
- Schwalbe Marathon Plus Tour
- Schwalbe Smart Sam
- Schwalbe Land Cruiser
- Schwalbe Hurricane

díky za rady!

[ Zpět ]
Datum: 18.06.2012
Autor: himi
  • Re: krosové pláště

         

    a ještě teď koukám např Schwalbe Marathon Mondial (http://schwalbe.com/gbl/en/produkte/tour_city... novinka pro 2012

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2012
    Autor: himi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: krosové pláště

           

      Podle mě ti budou bohatě stačit pláště schwalbe marathon (bez plusů a dalších dodatků) šíře 37. Jezdím je na treku už asi 6 let, mají velký nájezd km, drží na mokru a dobře zabírají a vedou i v lehkém terénu, za celou dobu jsem měl jen 2 defekty.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: krosové pláště

           

      No já budu řešit letos úplně stejný problém. Pláště po 2000km od výrobce už pěkně sjeté, tak je budu muset co nevidět asi taky měnit. Většinou jezdím po silnici, ale občas si to švihnu někde po turistické cestě lesem (tak 90/10) apod. Takže taky hledám něco universálního, co na silnici bude mít minimální tření a v terénu to aspoń trochu podrží a nesjede se to po 2tisKm :). Schwalbe je podle toho, co jsem četl osvědčená značka, takže v tomhle ohledu to nebude krok špatným směrem.
      Marathon Mondial nevypadá špatně, ale cena mi přijde zbytečně vysoko. Land Cruiser taky vypadá, že by mohl dobře vést a zároveň i podržet. Klasika Marathon asi bude perfekt na silnici, ale bojím se, že když to člověk veme někam po lesní cestě tak to bude dost smekat. Takhle podle obrázků z netu se to ale těžko odhaduje.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2012
      Autor: johnnas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: krosové pláště

             

        Na základních Marathonech (37mm) jezdím pátou sezónu. Hlavně po silnici, ale nevyhýbám se ani bahnu, šutrům a hrubšímu terénu. Drapáky to nejsou, ale projet se s tím dá v podstatě všechno. Limitující je spíš ta šířka a foukání na šutr. Na měkým se zařezávají a na kamenech ustřelují. Na mokré silnici drží pěkně a i do 12% kopečka po vyloženě mokré trávě se téměř bez prokluzu vyhrabaly, i když je mám už uprostřed bez vzorku.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2012
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: krosové pláště

             

        ja jsem nakonec po dlouhem vybirani sel do Schwalbe Marathon Cross Reflex, kupoval jsem je z nemecka (tady: http://www.bike-mailorder.de/shop/product_info... protoze ceny u nas jsou o dost vyssi. postovne sice myslim 10E, ale kupoval jsem jeste jine veci, takze to furt vyslo levneji. najeto na nich mam ted asi 700km a zatim velka spokojenost.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2012
        Autor: himi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: krosové pláště

             

        Já bych měl na silnici raději maximální tření. Na minimálním tření za mokra už jsem to jednou položil:-(

        [ Zpět ]
        Datum: 09.07.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

275 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024