reklama

Stan pro rodiče a děti na kolo

Ahoj, prosím nemáte nějaké tipy, zkušenosti? Buď nacházím velké, těžké, s horšími parametry nebo praktické, ale malé = max. pro 3 osoby (hledáme pro 4). Pozorujíce měnící se letní počasí (od 13 st. a vítr, déšť po 35 jasno) a ty naše dvě šídla (batole + předškolák) a hromadu cajků, tak nevím, zda vzít menší lehčí nebo větší, ale s dobrou předsíňkou, abychom to měli kam složit, kde sundat pohodlně boty atd. a kde by děti v případě hnusného počasí měly větší prostor.
Koukali jsme zatím na tyto:

housenka Jurek family 4 (6 kg, ložnice 210x225 + předsíň, 10 m/3m zátěr)
http://stany.heureka.cz/jurek-family-4...

kopule Husky Baron 4 (4,5 kg, ložnice 220x260, malá předsíňka vzadu i vpředu, 8m/5m zátěr )
http://stany.heureka.cz/husky-baron-4/recenze/

Pinguin Campus 4 (6,4 kg, ložnice 220/250, veliká a vysoká předsíň, 10 m/3 m zátěr, vysoký 170, asi už trochu moc, byť pohodlné)
http://stany.heureka.cz/pinguin-campus-4/recenze/

Coleman Tauri X4 (4,3 kg, rychle se prý staví, ložnice 215x200-240, 5m/4m zátěr)
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?108392...

http://stany.heureka.cz/coleman-tauri-connect...

Robens Voyager 4EX (4,9 kg, ložnice 225/220, výška 110, 10m/5m zátěr)
http://www.campingworld.co.uk/Models.aspx...

Něco takového by nebylo možná špatné, ale nemůžu najít v ČR variantu pro 4 (viz ten Robens)
http://www.mall.cz/expedicni-stany/coleman-phad-x3

Nevím ani typově, jestli kopule s malou předsíňkou (lehčí, nenápadnější) a nebo stan s velkou předsíňkou (nepřízeň počasí atd., věci). A děti porostou... Nechceme pobývat v jednom kempu, chceme přejíždět z jednoho do druhého. Min. 2 roky budeme využívat vozík, pak už ne.

Budu ráda za jakékoliv názory, tipy a rady. Opravdu děkuji!

[ Zpět ]
Datum: 18.06.2012
Autor: kaola
  • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

         

    Jezdíme v pěti s tím husky baronem 4. Poměr cena výkon mi u něj při výběru přišel nejlepší ze všech, na které jsem narazil.

    Výhody:
    - Nabízí obrovský prostor,
    - rychle se staví, dá se postavit suchý i za deště,
    - má dvě předsíňky, odkládací poličku a kapsy uvnitř (to je důležité při tolika obyvatelích)

    Nevýhody:
    - zpracování by mohlo být trochu důkladnější (utrhli jsme například poutko od vnitřního stanu)
    - vydržel sice i několik opravdu silných bouří, ale přesto je při silném větru znát, že pole mezi jednotlivými pruty konstrukce jsou dost velká. V zimě na hory bych ho nebral...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2012
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

           

      k.vl díky za informace! Právě Baron nás zaujal díky dobrému poměru váha/velikost/zátěry. Dost o něm uvažuji.

      Kam prosím dáváte kola? Vejde se něco do předsíňky nebo je máte vedle stanu kryté plachtou? Já kvůli krádežím.. ono to je všechno vcelku drahé..

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2012
      Autor: kaola
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

             

        Kola dáváme bokem, poutáme ke stromu apod. Do stanu by se nevešla...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2012
        Autor: k.vl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

               

          k.vl děkuji za reakce a přeji hezký den :)

          Pokud mě ještě něco napadne, tak se na tebe s dovolením obrátím.. :)

          [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2012
          Autor: kaola
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

             

        Tak jaký stan jste nakonec vybrali? Také jsem hledala dlouho stan a nakonec koupila toho Barona, včera dorazil (v zelené barvě už nešel ve výprodejích, na které jsem čekala, tak dobře sehnat, ale povedlo se), ještě jsme ho tedy nestihli vyzkoušet, letos jsme ještě stanovali s naším Jurkem pro 3 s jedním vchodem (v 5ti lidech to byl už celkem masakr), ale měla jsem ho postavený a je obrovský, opravdu hrad, oproti tomu našemu Jurkovi!!!Myslím, že se tam v 5ti vejdeme naprosto v pohodě, dokonce i v 6ti nebude problém (pokud si lehnem po té širší straně, která má bezkonkurenčních 2,60). Prostě vypadá dobře, ale musíme ještě letos vyzkoušet na vlastní kůži. Jiný vhodný stan, který by odpovídal našim požadavkům, jsem ani nenalezla, je moc malý výběr, pro větší rodiny, které chtějí jeden prostorný, ale lehký (turistický) stan....

        [ Zpět ]
        Datum: 23.08.2012
        Autor: kosicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

               

          jinak třeba u našeho tehdy nového Jurka (kupovaný rok 2006) se nám hned po 1. stanování začaly ulamovat držátka jezdců od zipů, ulámaly se nakonec všechny (máme tam provlečené kroužky od klíčů a pod), kolíky máme zohýbané všechny, četla jsem, že to je problém u toho Barona Bráváte nějaké kladívko na kolíky? Nebo jak zamezit, aby se ohýbaly, když ne všude je zem jako máslo? Lze?

          [ Zpět ]
          Datum: 23.08.2012
          Autor: kosicek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

         

    My máme dvě varianty:
    Jurek Family 5. S tím jsme zatím byli jen v kempu na cca 10 dní (mimino+batole, teď už batole+školkové). Vybírali jsme tak, abychom se v předsíňce postavili (byť se skrčenou hlavou – teda manžel, já můžu i s hlavou vztyčenou). V pohodě jsme do předsíňky dávali kočár i vozík (i dvojvozík), na noc i kola, vaření, dětské židličky, motorku – a to i sousedovic;o). Dovedu si představit v hnusném počasí tam i nějaké sezení s jídlem, karbanem, člověčem a tak (teda to s koly venku). Teď o prázdninách ho snad otestujem i pro převoz na kole na těžko – není zas o tolik větší a těžší. Nevýhodou je, že není samonosný, takže pokud by v kempu nešly zatloukat kolíky, je to problém (v lese by člověk nějaké šikovné stromy snad našel). Na rychlé postavení je pak celkem nutné být ve dvou.

    Pak máme dva malé Jurky pro 2-3 os. s předsíňkami, s těmi jsme jezdili na 2-3 týdny natěžko do hor, ale bez dětí. http://www.jurek.cz/vyrobky/stany/outdoor/atak... Většinou jsme jednu předsíňku vyčlenili na odkládání věcí, které navlhnout mohou (vaření atd) a druhou, kterou jsme lezli, pro odložení bot a mokrých bund/pláštěnek. Zbytek bagáže byl uvnitř. Ale je pravda, že když pršelo a my nikam nemuseli, nevadilo nám den prospat nebo pročíst – nevím, jak by se to líbilo dětem v tomto období;o). Ale to mluvím o předsíňkách jen trojúhelníkových, ty, co máš v odkazu jsou větší. I tak myslím, že kola se do nich neukryjí. Takže pak leda přihodit tu plachtu na přikrytí, a nevím, jestli tím pádem nebudete váhově na těch větších stanech;o(

    Asi nejlepší by bylo si alespoň nějaké ty stany někde prohlídnout a osahat, abyste věděli typově.

    A ještě mě napadlo – my u toho Jurka koukali na to, že má duralové tyčky. Lamino se totiž, kdo ho na horách měl, v jednom půlnočním vánku polámalo i u těch malých stanů, tak jsme se báli, co by dělal stan větší...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2012
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

           

      Toho Jurka máme taky, nouzově jsme tam přespali i 3 dospělí, ale to už bylo na hraně.Jen by zase museli v kempu platit za dva stany.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2012
      Autor: Grille
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

             

        No právě, nechce se nám platit za 2 stany :-/

        [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2012
        Autor: kaola
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 18.06.2012
      Autor: kaola
    • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

           

      evcas moc děkuju!
      My právě máme stan pro 3 osoby (spíš pro 2 dospělé), je to klasická kopule bez předsíňky a jsem si jistá, že s dětmi by mi určitě chyběla.

      Na stany jsme se jeli podívat zrovna včera až do Letňan přímo na výstavu stanů. A samozřejmě v reálu člověk zjistí, že to není tak růžové. Když už se mi líbí tvar, tak se mi nelíbí provedení (viz mj. např. lamino pruty, jak píšeš) nebo se mi líbí praktický tvar, řešení (i pro bágly, brašny, kola apod.), ale je max. pro 3 osoby (proč jen pro 1-3 lidi??). Pinguin většinu stanů má nedostupnou. Atd.

      Přijde mi, že výrobci moc nemyslí na rodiny s dětmi, které chtějí na dovolené pohyb. Ať už pěšky nebo na kolech. Takže většinou dělají lehké, praktické a malé (zpravidla do 3 osob) nebo rodinné do kempu.
      Jenže já chci turistický rodinný (pro 4) s předsíňkou a těch je v ČR minimum.

      Jurek Family 5 tak to už je hodně pohodlný stan :D

      Ještě jsem na netu našla
      JUREK S+R Angler
      http://stany.heureka.cz/jurek-angler/specifikace/

      Pinguin Jupiter 4 (který není dostupný)
      http://stany.heureka.cz/pinguin-jupiter-4/recenze/

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2012
      Autor: kaola
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

             

        Na "výstavě stanů" jsem si včera pořídil stan, pro který jsem tam v podstatě šel :-)

        Je to Coleman Coastline 3 Plus - váha prý cca 7 kilo

        Nechtěl jsem kopuli, chtěl jsem velkou předsíňku. Potřebuju stan na občasné přespání v kempu, do kempu se většinou dostanu autem. Po tom co jsem tam viděl jsem se rozhodoval nakonec mezi tímhle a Vango Beta 450 (půl metru na šířku za příplatek cca 800 Kč, příjemná barevná kombinace)

        Ve finále jsem usoudil, že pro naše potřeby je Vango zbytečně velký, Vango Beta 350 se mi zase nelíbilo barevně a Coleman mi přišel přeci jenom trošku vymakanější.

        Ano - Jurek nebo Pinguin - dobrý, ale za tu skoro dvojnásobnou cenu jsem nějak nenašel v čem jsou dvakrát lepší ...

        Možná jsem málo hledal :-))

        P.S.: velká (větší) váha se dá rozložit - někdo poveze tyčky, někdo vnitřní stan, jinej podlážku do předsíně a ten čtvrtej vnější stan :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2012
        Autor: macikm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

               

          Je to již několik let (cca 10) a od té doby se toho v technologiích dost změnilo. Ale při otázce "proč dávat za Jurek" dvojnásobnou cenu jsem se neubránil vzpomínce: byli jsme na cyklodovolené v Norsku. Celý autobus, cca dvacítka stanů různých výrobců. V noci pršelo, poměrně dost. A já dodnes tvrdím, že pro MF Dnes by to byl ukázkový test stanů - stačilo se ráno projít po tábořišti a vybrat ty 4 stany, které zůstaly suché (uvnitř). Náš Jurek byl jedním z nich a mě ta vyšší investice dala smysl. S nástupem rodiny jsme stan využívali velice zřídka, ale i dnes po těch letech jej mohu vytáhnout a bez problémů používat. Stan nekupuješ na jeden rok. A cenový rozdíl je málokdy větší nežli jedny slušné boty...

          [ Zpět ]
          Datum: 23.08.2012
          Autor: Rados
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

               

          Drobný příspěvek k tématu "proč Jurek":

          Sháněli jsme loni stan do auta pro 2+2 s oddělenými ložnicemi. Koupili jsme Coleman Ridgeline (cca 5500 Kč), a během prvních asi dvou dnů povolil jeden šev - při bližším zkoumání nejspíš čínská šička nepřeložila dva kusy látky dostatečně přes sebe, než to projela strojem. Navíc se v jednom místě utrhl spoj mezi těmi laminátovými tyčkami. Konstrukce byla taky taková podivná - v místěch největšího pnutí se švy docela vytahovaly. Vyreklamovali jsme a naštěstí to bylo neopravitelné a vrátili peníze.

          Na letošek jsme koupili Jurek Kampy 4 (cca 8500 Kč, nevím už přesně), což je velmi podobná třída stanu. Jurek má tyčky hliníkové, podstatně bytelnější konstrukci (víc křížení mezi tyčkama), a na celém stanu (švy, materiály, ...) bylo docela vidět, že se neořezávaly náklady až do krve.
          Trochu minus jsou ty hliníkové ohýbací kolíky, které navíc nemají ani špičku. Ve štěrkovitějších kempech (Mondsee) to příliš nešlo zatlouct.

          Závěr: moje zkušenost říká, že za vyšší cenu je Jurek opravdu kvalitnější než ten Coleman. Jestli je o tolik kvalitnější o kolik je dražší nevím - nevím jak to měřit.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.08.2012
          Autor: Akito
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

             

        No kdyz jsi si nevybrala ani v Letnanech tak to bude tezky. Nicmene co treba tohle. Sice lacinej ale vaha dobra. http://www.mall.cz/turisticke-stany/loap-melbu-4
        Jo a co je s tema laminatovejma tyckama? Me sluzi dobre.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2012
        Autor: koko
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

               

          Díky za tip, no na ten jsem možná taky koukala (pouze na netu) a právě že furt nevím, co ten laminát. Samozřejmě když se zeptáš prodejce, tak ti vždycky doporučí radši dural. Praxi nemám takovou, abych toto mohla posoudit a reklamace taky nevyřizuju, tak nevím. Prý to praská..

          No a v Letňanech jsem si vybrat nemohla z několika důvodů. Byly s námi děti a měly malou výdrž, byli jsme v časové tísni, některé vybrané stany stejně neměli skladem, v naší kategorii tam toho moc nebylo a hlavně si to musíme rozmyslet. Výstava bude ještě i v červenci, tak tam ještě pojedem a třeba i rovnou nakoupíme.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2012
          Autor: kaola
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

               

          Duralové tyčky máme jen jemně ohnuté, kdo měl lamino, měl je zlomené...

          [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2012
          Autor: evcas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • laminatove tycky

               

          se lehce, az prilis lehce rozstipnou.
          netreba vitr, staci i deti blbnouci ve stanu.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.06.2012
          Autor: cibi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

             

        Ještě mám zkušenost, že i když má ta předsíňka dva nebo tři vchody, tak stejně, ve chvíli, kdy tam natlačíš věci, si jimi ostatní vchody zabiješ...
        Nebo pak se holt smířit s tím, že pokud budeš v kempu, tak využiješ pro zabavení dětí místní střechy (hodinka v prádelně, hodinka ve sprchách, někde bývá i společenská místnost...). No a v přírodě ti v dešti nevadí, že děti řvou a prudí, protože to tam ruší akorát tak veverky, a ty ti nadávat nebudou;o)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2012
        Autor: evcas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

             

        máme toho Jupitera od Pinguina. Zatím jsme v žádném extrému nebyli (dvě tříleťačky a teď mimino) ale slouží slušně, spokojenost. Ze všech rodinných "hangárů" nám nejméně připomínal "kempovou dovolenou v DDR s propan lahví a ledničkou" ale celikost je ok. :-D Také třeba podlážka vypadá že cosi vydrží, ty Colemany ji proti Pinguinu měly skoro "papírovou". Do předsíně se vejde buď vozejk, nebo kola, obojí ne. Vchody do všech logických i nelogických stran kupodivu využíváme, zvlášť v noci na čůrání když je předsíň zabarikádovaná vozejkem.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.10.2012
        Autor: madlicka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

               

          toho jupitera jsme koupili taky, sehnali jsme jeden jediný v čr :-D hned první den nám ho rozdrapal kocour, blb, ale jen lehce ložnici, je to nepáravé naštěstí.. chtěl vylézt někam nahoru.. No nic. Stan perfektní, kvalitní a hlavně jsem ocenila 2 vchody ve vedru, kdy jsme kempovali v Itálii a průvan se moc hodil. Teď už ho nedělají, nahradili ho nějakým Campusem, který má výhodu ve vyšší předsíňce, ale už mu chybí ten druhý vchod. Má sice větší okýnko, ale vchod prostě už ne. Jsou to stany pohodlné pro 4 lidi, ale nyní by se nám hodil ještě větší. Manžel by nejradši karavan.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2013
          Autor: kaola
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

           

      Tak se nám mezitím narodilo 3. dítě a Jurek Family 5 by se hodil :-D Koupili jsme Pinguin Jupiter, ve 4 se tam vyspíme pohodlně, v 5 už jak sardinky :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2013
      Autor: kaola
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

         

    Doporučuji stan Salewa Denali! Lehký, cena přijatelná, dural. pruty, 4 místa, atd. Používáme ho již spousty let a je stále ok!

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2012
    Autor: 2180396
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan pro rodiče a děti na kolo

         

    Ahoj, jednoznačně HUSKY BARON 4, máme ho asi 3 roky a poměr cena/kvalita/užitnost maximálně vyhovuje !!! Jsme 4, jezdíme natěžko (takže spousta bagáže ....), dá se uvézt, myslím, že na trhu nic obdobného, tj. cenově, váhově a velikostí, není. Plusem 2 velké předsíně, jednoduchá a rychlá stavba. Kola ven pod plachtu a alarm+zámky nebo pod zámek do úschovy v kempu a podobně. Hodně štěstí při výběru.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2012
    Autor: peci
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

324 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024