reklama

Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

Dobrý den,

mám dotaz, se kterým si zatím nevím moc rady. Na crossovém kole jsem dlouho jezdil pláště Ritschey - na předním jsou totáálně sjeté a na zadním jsou měněné nedavno, takže vyhovují.

Koupil jsem si na to přední kolo Plášť Maxxis Wormdrive 622x42C drát, na tom zadním mám ten ještě zatím použitý, ale vyhovující Ritchey Speedmax drát. Mám dát teda ten Maxxis na přední nebo ho dát radši na zadní kolo a dopředu použít ten sjetější Ritschey? Jde mi o to, aby bylo kolo co nejrychlejší.

2. Na horákovi se pro zajímavost dávají rychlejší pláště dopředu nebo dozadu tak, aby letělo jako šíp i na asfaltu? Děkuju za předání zkušeností.

[ Zpět ]
Datum: 13.06.2012
Autor: tapin
  • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

         

    Proč chceš na horákovi lítat po asfaltu, ten snad patří do terénu. Na asfalt a pevné cesty máš snad krose - treka, nebo co to máš.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

           

      S horákem určitě nechci jen na asfalt, aspoň já však někdy přejet musím, abych se dostal domů... Tyhle přejezdy pro mě bývaly někdy celkem náročný.

      1. dotaz se týkal crosse. Mám prostě dva pláště - jeden nový a druhý sjetý, kam teda dát který... nebo je to úplně jedno, řeším maličkosti, propadl jsem prostě kolu...

      2. u mtb mě čistě informativně zajímá- jsou 2 pláště: rychlejší a pomalejší - ten rychlejší je teda lepší dát na zadní kolo a pomalejší na přední kolo, jak se domnívám? Lepší je asi mít oba dva stejný, ale cenově byly ty "rychlejší" dost drahý, takže mám jen jeden.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2012
      Autor: tapin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

             

        I na krose lepši plášť s dobrým vzorkem vždy dopředu. Mokrý afalt a občasné blátíčko i na dobré cestě klouže a hladký pláť nebo i na hrbolu nemá za co držet a smyk předního se většinou nedá ustát.
        Na horákovi jezdím především mimo silnice, takže je lepši mít dobrý pláť do terénu a občasný přejezd po silnici na měkkém a hrubém plášti prostě musím přetrpět, když se pak chci pořádně vyblbnout v terénu.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

         

    Záleží na jakou jízdu a kde to požíváš. V terénu bych lepší vzorek dal osobně dopředu, přece jenom smyk nebo defekt zadního kola jde zvládnout líp než opačně. Pokud bych řešil jen rychlost tak dozadu bych dal ten rychlejší, protože je víc zatíženej a tak se to tam IMHO víc projeví.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2012
    Autor: Billicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

           

      U crossového mi jde osobně v současné době jen o rychlost - mám ho na asfalt, občas zpevněný cesty, žádná divočina. Akorát nevím, jestli použitý-sjetější, ale zatím ještě vyhovující, považuješ za rychlejší než ten úplně nový...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2012
      Autor: tapin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

             

        Jeden dotaz, který jsem měl asi prodiskutovat hned na začátku: je sjetější plášť rychlejší než zcela nový?

        [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2012
        Autor: tapin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

               

          Když ojedeš vzorek dohladka a dostatečně ho nafoukáš, tak na suchém a čistém asfaltu bude samozřejmě rychlejší, ale stačí pak trocha vlhkosti na cestě nebo hladká dlažba a budeš mít problém a přihlížející zábavu.
          Rychlý pláť není o ojetém vzorku, ale o složení směsi, vzorku a nafoukání. Je to stejné jako u aut.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

                 

            Moc děkuju za zkušenosti!
            nakonec jsem se rozhodl nechat ten sjetější na zadním kole a dopředu dát ten nový, přijde mi to tak dobrý-hlavně kvůli případným smykům na předním kole, aspoň tak nějak jsem si to i z toho, co jste mi napsali, pro sebe poskládal.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2012
            Autor: tapin
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

         

    Jak již naznačeno výše v diskusi: na přední se vždy dává ten, který má lepší přilnavost. Pokud je to na různých površích různé, tak je rozhodující buď převažující povrch, nebo nejkritičtější podmínky.

    Já bych dal ten nový na přední, na zadním dojezdil starý. Na rychlost (valivý odpor) to bude mít imho minimální vliv, ale starý a sjetý plášť na mokrém asfaltu může být zrádný.

    Na MTB vždy nový dopředu a přední posunu dozadu.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

           

      Zrovna Wormdrive bych si na kolo nedal ani kdybych ho dostal zadarmo :-) A na předek už vůbec ne... Už kdysi dávno jsem tu popisoval zkušenost s ním a nebylo to nic pochvalného :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2012
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

             

        On ale ten už trochu sjetý Speedmax v drátové verzi nebo o nic lepší, takže to máš fuk, nebude držet ani jeden.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2012
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

               

          No to jo :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.06.2012
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz- rychlejší a pomalejší plášť. na jaké kolo který

             

        No, já když jsem koupil kolo, tak byl vzadu sjetý Speedmax. A ten bych si dopředu nedal zcela jistě...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024