reklama

Vůle v zadním náboji

Čaute, mám takový problém pokaždý když někam vyjedu a chytnu na zadní kolo tak je tam strašná vůle a upínák je pevně v rámu dotažen. Když odmontuju zadní kolo sundám kazetu a chci dotáhnout kónus a matku do kontra jenže když to nastavím tak aby na ose nebyla vůle tak kónus zajede dost hluboko do ořechu a nemám šanci klíčem chytit kónus a natož ještě tam dát matku a dotáhnout to kontra. Takže to dotáhnu ručně jenže to prostě nevydrží a hned to zase hází... nebo mě jěšte napadlo nemůže tam tá osa být strčená naopak? kdybych to otočil tak už bych se ktemu dostal ale prachovky by neseděly protože na každé straně je trožku jiná.. nevíte co stím?:-(

[ Zpět ]
Datum: 10.06.2012
Autor: Nitro
  • Re: Vůle v zadním náboji

         

    Jestliže konus při dotahování zajede hodně hluboko, tak je na 99% utržená miska uvnitř náboje, po které jezdí kuličky. Vyndej osku z náboje, vyndej kuličky, pořádně to uvnitř vyčisti a podívej se dovnitř na ty misky, asi budou popraskané a utržené - prostě ty misky zajíždějí čím dál více dovnitř náboje. Tady je jediná možnost a to vyměnit celý náboj. A možná vyjde levněji koupit celé nové kolo, holt práce je drahá (samozřejmě pokud si ten náboj nevyměníš sám).

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2012
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vůle v zadním náboji

           

      Tak na tom něco bude,když jsme odpověděli současně.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2012
      Autor: sete
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vůle v zadním náboji

         

    Moc to nechápu,co tím chceš říct,zřejmě ta neděle po ránu.Konus s kontra dodáhneš na straně ořechu na fest a ladíš to na protistraně.Když to budeš dotahovat jen rukou,tak je jasný,že se to hned povolí.Někdy ale může být prasklá "dráha"v náboji a můžeš štelovat jak chceš.Vyndat osu a pod lupou prohlédnout zda neni prasklina v miskách.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2012
    Autor: sete
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vůle v zadním náboji

           

      Jste se sešli. Někdy náboj nepravidelně kvedlá když nemá dost kuliček, když se nějak vytrousí. Nemusí to být poznat hned, ale až když se sjedou k jedný straně.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2012
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vůle v zadním náboji

             

        Jak se začnou ztrácet kuličky,tak je to už konečná,nebo šlendrián při montáži.Básníku!

        [ Zpět ]
        Datum: 10.06.2012
        Autor: sete
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vůle v zadním náboji

               

          Jo jo, při montáži jsem myslel. :-)) Lepím kuličky do vazelíny, ale jak s tím o něco zavadíš nebo šťouchneš osičkou...

          [ Zpět ]
          Datum: 10.06.2012
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vůle v zadním náboji

         

    no nakonec jsem to vyřešil tak že jsem to fest dotahl kontra u ořechu a vůli jsem šteloval až na druhé straně u kotouče a pak taky fest dotáhl tadle možnost mě napadlo až jsem to sem napsal:-D

    Jinak když jsem to rozebíral tak na levé straně chyběla kulička ale všechno bylo na té straně dotáhly tak že kulička neměla šanci se dostat pryč.. takže to vypadá tak že soudruzi od Ghostu udělali chybičku příjde mi to jako docela vrchol mě to už od začátku bylo divny že zadní náboj vydával dost divny zvuky a zhruba po 120km jsem to vezl do servisu na prohlídku a servisák mi řekl že to prej má normální zvuk a točí se pekně a až teď mi to fakt nedalo tak jsem to rozdělal no a co chybí tam kulička a ze strany ořechu to bylo málo dotahle ten kónus takže za prachovku se dostal nehoráznej sajrajt a když jsem to oddělal ani jsem nepoznal kuličky byly totiž tak obalený takovým šedo hnědým hnusem že nešli ani videt... a já se kámošovi smál když mi říkal at počítám stím že se mi na kole z obchodu neco hodně rychle vysere.... ale to že servisák nepozná vysipané ložísko v náboji mě dostalo...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.06.2012
    Autor: Nitro
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024