reklama

trekkingové nebo crossové?

Poradíte mi někdo, jaké kolo si mám koupit pro běžné ježdění po městě + nějaké ty výlety do přírody?
Díky

[ Zpět ]
Datum: 11.05.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (kitty)
  • Re: trekkingové nebo crossové?

         

    jaky je rozdil mezi trekking. a cross. kolem? jsem myslel ze v podstate zadny.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trekkingové nebo crossové?

           

      Já jsem dlouho myslel, že se ty dva typy liší i geometrií rámu, ale v jedné vedlejší diskuzi jsem byl ukřičen (jinak se to nedá nazvat, argumenty žádné), že je to pitomost a rozdíl je ve výbavě (blatníky, nosič...). A mě se radši na radu neptat, na tohle použití bych totiž doporučil nějaké CLWBčko.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trekkingové nebo crossové?

           

      Trek má většinou plnou výbavu, blatníky, nosič atd. Cross ne. Hlavní rozdíl je v odstupňování převodů - počet zubů na talíři a na zadním vícekolečku. Cross ma převody více do terénu - jako horák, trek má převody více na rychlost. Jinak oba jsou určeny na zpevněné komunikace a do lehčího terénu.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: trekkingové nebo crossové?

         

    Záleží na tom v jakém městě a v jaké přírodě. Něco jiného je jezdit po Hradci Králové a okolí a něco jiného je jezdit třeba v Adamově. I po rozbitých tvrdých cestách se dá celkem bez problémů jezdit i na silničním kole, problém může být v kopcích nebo v blatě. Výhoda zase v rychlosti. Rozdíl trekking-ccross nevim, ale rozdíl bude tak malej že se asi těžko dá takhle na dálku radit. Obě budou někde mezi silničním a horským a tato obě mohou být za určitých okolností ideální (jezdím na silničním i horském, v Brně, které má dost různorodý terén ve městě i okolí, takže vím o čem mluvím)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trekkingové nebo crossové?

           

      No a jestli rozdil je teda ve vybaveni, ja bych bral pro jakekoliv pouziti vybavene kolo. Snad krome vylozene sportovniho jezdeni. Pri normalnim pouziti se oceni svetlo, blatniky, odrazky i nosic.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: trekkingové nebo crossové?

             

        Trekingové kolo by mělo být určeno především do města, na občasné vyjížďky ne tak náročné jako crossové kolo. Levnější je většinou proto, že je stavěno z levnějších dílů = ne tak odolných.

        Zrovna teď uvažuji o pořízení crossového kola, trekingové jsem zavrhl, protože nechci kolo jenom na nákup a cestu do hospody.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: trekkingové nebo crossové?

               

          Zavrhl kvůli vybavení nebo kvůli horším součástkám?

          [ Zpět ]
          Datum: 13.05.2004
          Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: trekkingové nebo crossové?

                 

            Trek jsem zavrhl kvůli součástkám, obávám se menší trvanlivosti mimo silnici. Myslím si, že je lepší dovybavit si crossové kolo blastníky, nosičem, zvonkem, osvětlením..., pokud to budu potřebovat na delší cyklo putování. Nehledě na to, že bez některých částí této výbavy bych se tak jako tak neměl pouštět na silnici.

            Jak jsem psal, tak já mám už na běžné ježdění typ kola určenej - crossový kolo, ale zrovna přemýšlým o konkrétním výrobku. Zatím jsem indiferentní mezi Authorem Reflex a Rock Machine 400.

            Ještě zvažuju, že bych investoval míň peněz, a koupil si krose Author Classic SX. Stejně mi zatím kolo nevydrželo déle než dvě sezony, díky občanům, kteří nemají přiliš kladný vztah k soukromému vlastnictví někoho jiného.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.05.2004
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: trekkingové nebo crossové?

                   

              crossový kolo je bezva. Mám Apache Matto rok a jsem spokojen. Po 3,000 km jsem měnil pouze zadní plášť a přehazovačku (zkoušel jsem na Šumavě, jak brzdí přední brzda). Ani na silnicích neí zrovna pomalý, aale to záleží na pláštích.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2004
              Autor: Neregistrovaný uživatel (venndab)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: trekkingové nebo crossové?

         

    Kup si takové kolo, které ti bude vyhovovat a nemusíš se řídit pochybným označováním trek/cross, protože jak je vidět i z této diskuze, málokdo má jasno v čem by měl být rozdíl.
    Můj laický názor:
    Cross: lehké kolo s možností hltat kilometry bez velké námahy (jako na silničním) a zároveň moci vjet do lehčího terénu bez újmy na technice...

    Trek: Bytelné, spolehlivé, co nejjednodušší(možnost opravy i v méně civilizovaných zemích), pohodlné, nenápadné a popř. s výbavou na dlouhé cesty....

    [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: trekkingové nebo crossové?

         

    Pro zjištění rozdílu mezi trek a cross kolem se podívej na stránkách authoru.Pro mě nejdůležitejší rozdíl je v tom, že cross kolo je odolnější v horších terénech a tím pádem je více využitelné než trekové.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tony)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trekkingové nebo crossové?

           

      Jo jo, Trekové je opravdu méně odolné než Cross. Trekk je vybavené blatníky, světlem, nosičem atd, a je určeno do města i na polní cesty na takové rodinné cestování. Cross je oproti tomu i do lehčího terénu, je to trochu takovej "horák na silnice"..... pokud bych to řadil podle teréních možností, pak je to postupně: Silniční - Trek - Cross - MTB. Neberu v potaz cenovou kategorii. Asi bude Trek za 15 tisíc kvalitnější než Cross za 9 .... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomas ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: trekkingové nebo crossové?

           

      Pokud berete definici trekového kola podle stránek Authora, tak tam, jestli si správně pamatuju, jde jenom o vybavení doplňkama jako jsou blatníky, světlo, nosič, ... Takového treka mám a co se mi na něm líbí je právě to, jak je univerzální - můžu s ním na silnici, ale i do terénu (zatím jsem neměl problém jet to, co ostatní na horákách, je pravda že některé úseky jezdím o dost pomaleji než horáci ;) navíc možno jet za každého počasí, déšť, sníh ani tma není problém. Jakto že je teda crossové kolo (cituju) více využitelné než trekové?

      Jo a k té jízdě po městě, to bych teda k rodinnému cestování nezařazoval - jezdím dost po Praze a jízda v třicítce po okraji ulice, přes různé ty vyježděné vlnky a občas i hlouběji položené kanály není zas tak easy.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luděk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024