reklama

Esus a varic na

na vsechny ty vandry na kole , pesky a po vode . Ja pouzivam Coleman maly multifuel varic roky a je vyhovujici . Nemel jsem s nim zdny problem , zapumpuju pumpickou a bude horet i v desti , ve snehu , je skladny a na cyclotury jak stvoreny . Esus mam z Mountain coop store , ani nevim kdo to tenkrat vyrabel a je to hlinikova slitina , teflon coated a po trech sezonach budu potrebovat novy esus . Tak jakou znacku doporucite ? Koupim si novy esus v CZ pristi rok az tam budu . Predem diku za radu .

[ Zpět ]
Datum: 06.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
  • Re: Esus a varic na

         

    Dcera má nerezový ešus, vaří na plynu (Campingas) a naprostá spokojenost. Snadná údržba, nízká váha.
    Já za sebe moc radit nemohu, mám dřívkáč (max. spokojenost), proto vařím ve smaltované nádobě - očazení se snadno smývá. Z hliníkáče by to asi nešlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Esus a varic na

           

      pouzivam tenkosteny nerezovy esus ceska vyroba 2,5 + 2 lt asi za 300 korun bez poklice, tu mam hlinikovou a na smazeni vozim 2,5 lt teflonovej hrnec za 50 korun, v tyhle kombinaci se daji delat i livance

      3x rocne ten levnej hrnec s teflonem menim aby byl porad jako novej a nelepil pri smazeni

      [ Zpět ]
      Datum: 06.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Esus a varic na

             

        Kdo ten esus vyrabi , zni to dobre , tenkostenny nerezovy ....., po necem takovym koukam , aluminium uz nekoupim i kdyz je teflon coated , nic podivam se na internet co nabizi cesky sportovni prodejny .........

        [ Zpět ]
        Datum: 07.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Esus a varic na

               

          ja ho koupil ve vidlakove v domacich potrebach, hledal sem na netu mesic a nic nenasel, pak sem nahodou sel koupit sirky a uvidel ho v regalu a hned ho koupil

          a navic ma naboku dve vyklapeci ouska z tlustyho nerez dratu, za ktery se dobre chyta kdyz je horkej

          [ Zpět ]
          Datum: 07.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Esus a varic na

               

          teflon coated

          co to znamena ?

          [ Zpět ]
          Datum: 07.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Esus a varic na

                 

            coated = potažený, pokrytý (čím)

            Tedy teflon coated = potažený teflonem (si jako pánev od tefalu)

            No a jestli ne tak jsme se zmýlili ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (sparrow)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Esus a varic na

         

    Tak to je docela šunt, když vydržel maximálně 3 sezóny, ne? Obyčejný ušus mi vydržel snad 15 let a kdybych ho nevyměnila za nerez ešus, tak s ním jezdím dodnes ..... ale po špatné zkušenosti s tím nerezovým se asi vrátím k tomu hliníkovému .....

    Nespokojená jsem byla proto, že se vše strašně připaluje. Pokud vařím čaj nebo nějakou nudlouvou polívku, tak OK, ale pokud vařím něco, kde je třeba nutné sušené mléko (ovesné vločky, krupicová kaše, nějaký instantní omáčky), tak se to strašně připaluje a nejde umýt, a to i když to míchám :-((
    Navíc je docela hodně těžký, oproti hliníku, ale kolo to uveze, zejména když to vláčí přítel :-))

    Kamarád si koupil nějaké nádobí od Tatonky, vyšlo ho asi na 1.200 Kč, a je spokojený, hlavně že to je lehký. Ale je pravda, že je to chlap a moc si toho nevaří, tak nemohl posoudit to, jak se to připaluje ...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Esus a varic na

           

      ten nerez esus co mam neni o moc tezsi nez ten hlinik, je tenkostenej, ten hlinik je desne tlustej

      a ten Vladuv nevydrzel protoze se mu zacal slupovat teflon ze sten, me se sloupe teflon za 3-4 mesice, ale ten hrnec stoji 50 korun ceskych a nic se v nem nepripaluje, v nerez hrnci varim jen caj a vodu, a pouzivam ho na salat - zeleninovej, jinak vsechno pripikaci delam v teflonu

      [ Zpět ]
      Datum: 07.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Esus a varic na

           

      Ja bych nerekl ze sunt , teflonova vrstva je z nej na dne diky lzici a veci s kteryma se do teflonu neskrabe dole a se to kdyz neco varis pripaluje a tak koupim dalsi i kdyz by vydrzel jeste jednu nebo dve sezony . Vzdyt to nakonec neni az tak velka polozka .

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Esus a varic na

             

        Já ti nevím, já když si kupuju nějaký vybavení do přírody, tak chci, aby mi to vydrželo co nejdýl a taky aby mi to nikde "nenechalo ve štychu". Teflonový ešus jsem ještě neviděla, ale v kuchyni doma používám teflonovou pánev (jako asi každej) a tam VÍM, že na míchání a nabírání jídla z pánve se musí používat jenom obyčejná dřevěná vařečka nebo nějaká speciální, ale je fakt, že nevím, jestli by se mi chtělo si k takovýmu ešusu ještě kupovat speciální lžíce nebo vozit vařečku... :-)
        Podle mě to výrobce dělá schválně, že tě neupozorní, že se to poškrábe, aby sis, přesně jako ty, koupil za 2 roky nový nádobí. Mně to ale příjde škoda. Všeho, peněz a principu (škoda vyhazovat věc, která při troše dobrýho zacházení mohla sloužit spoustu let...)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Esus a varic na

               

          Hele Peggy, je to fakt votrava tahat sebou malou dřevěnou špachtli za 12 korun a smažit si maso, lívance, zeleninu, anebo třeba vařit puding v teflonovým hrnci, já to chápu a ta děsná cena 150 korun za rok za 3 hrnce je fakt neúnosná...

          Není nad to když si usmažíš v hliníkovým nebo nerezovým hrnci maso, nebo něco jinýho a půlku toho jídla potom vyhodíš protože se přilepí a připálí, pak to musíš jak magor drhnout pískem a škoda mluvit, ale na co spacák když mám deku, na co stan když mám plachtu, na co karymatku když mám větve a proč jezdit na drahým kole když mlžu chodit pěšky, co ?

          [ Zpět ]
          Datum: 09.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Esus a varic na

               

          Peggy , ten esus co mam me vydrzi klidne dalsich deset let , staci jen smirgl papir a tech zbytku teflonu se zbavit ......., ale proc bych to delal , kdyz novy qualitni esus neni az tak velka polozka ? Dalsi teflonovy esus me vydrzi dalsi 3 az 4 roky a vyjde me to na 8 $cdn rocne a usetrim si to pitomy pripalovani jidla .... Kazdy mysli trosku jinak , vis .

          [ Zpět ]
          Datum: 11.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Esus a varic na

           

      For Peggy , Tatonka dela na kemping dobry veci , o tom nepochybuj . Ja si od ni koupim zitra novy esus , teflon coated , videl jsem ho v Army Navy a vypada solidne a maji ho na sale 35% off .

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Esus a varic na

           

      Dělá se taky "bimetal" - zvenku nerez, uvnitř hliník (ne ten humpolecký), zatím jsem ho ale neviděl.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AV)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Esus a varic na

             

        taky se dělá titan. sice to stojí šílený prachy ale zas je to (jako se sojuzem) na věčný časy:-P splnuje to ale požadavky vás všech, tedy lehký, trvanlivý, nepřipaluje se a zároven se nepoškrábe teflon páááč tam žádnej neni:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Esus a varic na

               

          já sem viděl titanovo - hliníkovej ešus a proti teflonu se připaluje a to pekelně

          nemáš odkaz na ten o kterým píšeš ?

          [ Zpět ]
          Datum: 09.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Esus a varic na

             

        Hodte okem tady. http://www.var.cz/index.php?cont=prod3 Je tam komplet sortiment. Ceny nejsou premrstene v porovnani s konkurenci. Bohuzel praktickou zkusenost mam pouze s klasickym hlinikem.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peter)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Esus a varic na

               

          Koupil jsem esus od Tatonky , je to teflon coated , 4 kousky nadobicka + panvicka a poklicka , docela dobra velikost i kdyz by me stacila mensi .... Bude to OK .

          [ Zpět ]
          Datum: 11.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

270 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024