reklama

Bezpečnost vozíků v praxi

Ahoj všem odpůrcům vozíků, na tohle jsem narazil dnes čirou náhodou: A ted´ mi povězte, jak by při takové nehodě dopadlo asi dítě v sedačce?

http://www.novinky.cz/krimi/269040-cyklistka-s...

[ Zpět ]
Datum: 30.05.2012
Autor: Martis
  • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

         

    Tohle nejde objektivně posoudit.
    Neznáš přesnou trajektorii a intenzitu pádu.
    Dítě je ve skořepině sedačky docela slušně chráněné proti různým pádům (a pokud není rodič idiot, tak má dítě i přilbu) a je připoutáno, takže ikdyž matka při pádu z kola nekontrolovaně vyletí, dítě zůstane ve skořepině sedačky.
    Nejohroženější bych viděla nožičky, ty moc kryté nejsou, ale jinak mi nepřijde, že by dítě muselo nutně přijít k závažnému úrazu.
    Jak ale píšu v první větě, tohle nejde objektivně posoudit.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

           

      Objetivně soudím podle toho, že jsem ošetřoval osobně jinou maminku po podobném pádu z kola ovšem naštěstí bez tak tragických následků na jejím těle. Byl jen otřesená a ošklivě sedřená od shora až dolů. Naštěstí měla sedačku prázdnou. Její dítě jsem vezl v našem vozíku. Byla tomu velmi ráda.:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2012
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

             

        Zažila jsem 2x pád cyklisty s dítětem v sedačce a dítě vždycky dopadlo naprosto bez problémů na rozdíl od rodiče, který se mírně obtloukl.
        A co se týká objektivity - podle mého, pokud to nejde vyzkoušet v daných podmínkách, pak uvedenou situaci s teoretickou záměnou vozíku za sedačku objektivně posoudit nelze.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

               

          OK. Já jsem zažil tehdy v těsném závěsu za tím postiženým kolem pád sedačky bez dítěte a jsem tomu fakt rád - tedy že to bylo bez dítěte.:-)Myslím, že kovový rám vozíku ochrání daleko lépe než nějaká plastová skořepina padající z takové výšky.

          [ Zpět ]
          Datum: 30.05.2012
          Autor: Martis
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

                 

            Rám vozíku bude určitě chránit dítě líp proti nárazům a převrácení, o tom se nemá smysl přesvědčovat, bylo by to podobné jako porovnávat sportovní auto s rámem a běžné bez rámu.
            Ale nevím jestli existuje nějaké skutečně kvalitní a odborná studie všech vlivů na dítě ve vozíku a v sedačce a jejich porovnání.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.05.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

           

      V případě pádu se sedačkou jsou asi nejvíce ohrožené ruce dítěte - to jsem v praxi viděl a není to hezký pohled. Dítě se drželo madel sedačky a kolo se položilo na asfalt...

      Jinak je fakt, že dobře připoutané dítě s helmou by asi i v sedačce nedopadlo nějak zvlášť zle, ale ve vozíku to bylo určitě jistější.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2012
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

         

    Chudák maminka, takhle nešťastně spadnout.
    Snad se z toho brzy bez následků dostane.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2012
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

         

    Otázka zní, zda by vůbec s dítětem v sedačce k nehodě došlo.
    Jelikož hmotu dítěte v sedačce nejen rozjíždíš, brzdíš a zatáčíš, ale ono ti současně zvyšuje přítlak.
    S prckem v sedačce můžeš brzdit ostřeji, protože posouvá těžiště vzad. Naopak, vozík by tě za takový manévr smetl.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

           

      Teoreticky to tak je, ale vyzkoušel jsem bohatě obojí v praxi a překvapilo mě, jak málo tě vozík vytlačuje do zatáčky. Za předpokladu, že si nestoupneš v pedálech. Naopak smyk se sedačkou jde daleko hůř zvládnout, to těžiště je fakt vysoko.
      Neříkám, že nemáš pravdu, jen bych si to nedovolil takhle kategoricky tvrdit, protože mi tvoji teorii praxe nepotvrdila.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2012
      Autor: k.vl
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bezpečnost vozíků v praxi

         

    Je to několik let starý článek, ale za přečtení stojí. Jen jsem nenašel žádná videa :-( http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/Testy/c1477...

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

271 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024