reklama

Nosic na kolo

Potrebujeme namontovat na MTB klasicky nosic (nesmejte se :) je to kvuli detske sedacce). Prvni problem je ve velikosti ramu, zena ma 15,5" velky ram, 2. hacek je v pritomnosti kotoucovych brzd, takze to nejde jen tak lehce upnout. Navic ma zadni stavba ramu docela velke a vyrazne tvarovane patky. Kazdopadne je v nich 5 mm zavit, zrejme na namontovani blatniku? To by snad slo pouzit.
V obchode nam dali na ozkouseni jakysi model, kdybych zbastlil nekolik uchytu tak bych to snad na kolo nejak dopasoval, ale neexistuje i nejaka elegantnejsi varianta, ze by slo koupit potrebny nosic treba uz hotovy?
Podotykam ze je potreba na nosici vozit dite, takze varianty na sedlovku apod. pouzit nemuzeme. Diky za tipy ;)

[ Zpět ]
Datum: 25.05.2012
Autor: vasek
    • Re: Nosic na kolo

           

      Diky, ten Topeak je presne to co potrebujeme :) Jdu googlit kde ho sezenu.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2012
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na kolo

             

        Ted na to koukam... S temi plechovymi hornimi uchyty nemam dobrou zkusenost. Menil jsem je pak za http://tinyurl.com/74gzqb4

        A taky je lepsi, kdyz jsou tyhle uchyty skoubovane do neceho pevnejsiho, nez jen do plechu. Nebo si je alespon necim podloz.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2012
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosic na kolo

         

    taky jsem to řešil, u hydraulik jsem nikdy neměl problém, ale u mechanik zejména Shitmano mě pasoval akorát SA http://www.saeshop.cz/cyklisticke-nosice/snc--... a trochu malá úprava

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2012
    Autor: jipík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na kolo

           

      tenhle nosič od SA jsem na kolo s kotoučovkama montoval taky - jediná nepříjemnost byla v tom, že jsem musel "protáhnout" závit v jedný tý spodní trubičce, která dělá distanc od spodní vidlice

      jo a ten gumicukovej porychtung se hnedka rozbil, ale stačilo rozšroubovat dva šroubky, vrátit gumy zpátky a zase zašroubovat ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2012
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosic na kolo

         

    Proč nemůžeš použít normální sedačku na podsedlovou trubku? Celopéro?

    Na nosiči je sedačka neodpružená, to není úplně dobrý pro páteř dítěte.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2012
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na kolo

           

      Podsedlovou trubkou myslis sedlovou trubku ramu? Vzdyt pisu ze ma zena ram s "velikosti" 15,5", videl jsi takovy nekdy? Tam nepridelas proste nic.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2012
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na kolo

             

        Neco takoveho?

        http://www.nakole.cz/diskuse/13180-svatba-na...


        http://www.nakole.cz/diskuse/13997-jarni-sraz...

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2012
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosic na kolo

               

          :) Tak nejak. Navic ma presmykac bowden a lanko vedene shora, na ramovku nic prisroubovat nejde uz i z tohoto duvodu.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.05.2012
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na kolo

             

        Jo, v nějaké staré knížce to nazývali podsedlovou. Nevím jestli překladem nebo aby se to nepletlo se sedlovkou. Prostě tu, co se na ní normálně připevňuje dětská sedačka;-)

        Viděl, moje žena má 16". Zažil jsem překvapení, že tam nevejdou dva košíky na láhev;-) Ale že by tam nevešla sedačka? No, možný to je, teď jej nemám na vyzkoušení po ruce.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosic na kolo

           

      Předpokládám, že u celopéra bys nechtěl nosič asi montovat na nedpruženou část...Existují i odpružené nosičové sedačky, ale obávám se, že to bude chtít podporovaný nosič, třeba tahle: http://www.hamax-cz.com/cz-l08/552530.php

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2012
      Autor: cobic
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosic na kolo

             

        Pekne, ale je to na bike (HT) me zeny na vozeni starsiho kluka- 3,5 rocku- do skolky. Neni to nijak daleko, ale s deckem jsou i ty necele 2 km pesky nekdy na hodinu :P

        [ Zpět ]
        Datum: 26.05.2012
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosic na kolo

               

          Chápu, tyhle vzdálenosti taky moc neřešim a děti občas do školky nasypu cargobikem ;) Ona ta Christianie na tom nebude o moc lépe. Pokud nejsou po cestě kočičí hlavy či jiný humus, tak se nic moc neděje.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.05.2012
          Autor: cobic
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosic na kolo

               

          Ty si tu z nás normálně děláš prdel. Chceš snad tvrdit, že 3,5-leté dítě bikera neujede 2km na kole???

          [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2012
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

381 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024