reklama

Sedadlo

Jak by mělo být široké a dlouhé sedlo na lehokolo? Jsem 177cm vysoký, štíhlé postavy. :)

[ Zpět ]
Datum: 19.05.2012
Autor: tomaskutta
  • Re: Sedadlo

         

    Tak aby se ti na něm dobře hačalo. Jinak rozměry na podomácku stavěných strojích jsou různé :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedadlo

         

    Vysoké, tak aby kopírovalo správně jednotlivá prohnutí páteře. 177 cm, to by bylo u Azubu M nebo L, podle toho, jak máš dlouhé nebo krátké tělo. Někde na netu jsou návody, jak udělat lehokolové sedlo. A nebo se dá to sedlo koupit od Azubu nebo od nějakých poláků hotové.
    Šířka dost závisí na druhu kola. Na sedatější sezení potřebuješ dole slušnou lopatu. Na ležatější sezení a jízdu po silnici ti stačí třeba jen 15-20 cm na šířku.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2012
    Autor: snilard
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedadlo

         

    Jak napsal snilard: záleží na poměru délky trupu a nohou. Třeba já mám 178cm a x-seam myslím 110cm, takže mi pasuje M. Už jsem ale viděl člověka stejé výšky jako já co na mém kole vůbec nedosáhl na pedály. Ten by potřeboval L velikost. Myšleno sedla od Azubu, ale dost výrobců sedel používá tohle značení velikostí a většinou jsou stejné velikosti velmi podobné mezi různými výrobci.
    Pokud bys dělal zcela vlastní sedlo a chtěl profil na míru, tak lze postavit třeba u zdi v rohu něco z polštářů a matrací, co přibližně odpovídá a je měkké. Pak si do toho lehneš/sedneš oblečený v něčem kontrastující barvy a s metrem vedle sebe, někdo tě vyfotí co nejpřesněji z boku a z fotky pak odměříš podle toho vyfoceného metru přesnou křivku svých zad. Podle té pak vyrobíš profil sedla, ať už bude dřevěné, laminátové nebo vyplétané na ohnutých trubkách.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2012
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedadlo

         

    Sedadlo i opěradlo mám široké 400 mm. Opěradlo tvarované dle vlastních zad.
    http://www.papji.wbs.cz/Konecna-podoba-lwb.html

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2012
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partnerku na kolo Praha a okolí

Hledám: Partnerku na kolo Praha a okolí
08.08.2025
Sympatický cyklista na seznámení... 180/49 let. Mám rád hory, přírodu a kolo (aktivní životní styl). Partnerku na…

Hledám: Parťačka na cyklistiku

22.07.2025
Ahoj, hledám tu parťačku na cyklovyjížďky kamkoli se domluvíme

Hledám: Parťáka na kolo

Hledám: Parťáka na kolo
22.07.2025
Ahoj, ráda jezdím na kole, spíše cykloturistika na pohodu. Nerada jezdím sama, hledám spolujezdce ze Svitav a…

PR články:

Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

313 cyklistů (4 přihlášení)

WISLA - proti proudu

...Teplota na místě, kde byl, klesla zatím na -47 stupňů. Tu noc, v době, která uplynula mezi Junovým…
Monolema | 29.07.2025

Dámská 2025 VVO

pramen Vltavy - Vydra - Otava - Písek - Příbram - Praha 11. 7. až 14. 7. 2025 Druhá desítka Dámských opravdu…
HMS | 25.07.2025

Hellenic Mountain Race – nekonečná stoupání v řeckých horách

Řecko si většina lidí představí jako dovolenkovou destinaci. Teplo, pláže a pohodička. Já jsem tam vyrazil na…
Fabulator | 12.07.2025