reklama

Poraďte s pláštěm

Ahoj projel jsem zde pár diskuzí ale moc moudrý nejsem. Pouze jsem z debat pochopil že značka schwalbe je špička mezi výrobci plášťů.
Vím že nemohu požadovat zcela universalní plášť. Ale představa je taková: převážně silnice ale nevyhnu se polním cestám nebo nějakým lesním cyklo stezkám.

Vyšel mi zatím podle popisu a hodnocení výrobce plášť Schwalbe Marathon Mondial. Máte nějaké zkušenosti s tímto konkrétním pláštěm, nebo máte na typ na nějaký jiný. Díky

[ Zpět ]
Datum: 01.05.2012
Autor: Ozzák
  • Re: Poraďte s pláštěm

         

    Já letos zkouším na treku Schwalbe Land Cruiser- pro cestu po Balkáně (silnice i terén), zatím na silnici i v terénu 500km k plné spokojenosti. Pláště mají malý valivý odpor,tichý běh a jsou dostatečně "pružné" jak v terénu tak na silnici, navíc hrubý vzor po stranách dá terénu "zabrat" a hladký sedí na asfaltu jak ulitý. Jen lituji, že jsem neobjednal rovnou dva páry (výhodná cena v akci+ jedno poštovné :-( )

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2012
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte s pláštěm

           

      Ještě dodávám zatížení: já 80+25kg náklad v brašnách.....

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s pláštěm

             

        No taky jsem na ně koukal ale já mám 118 kg plus 16 kolo plus tak 20 bagáž to dělá 154kg jestli se nepletu a to je na některé pláště moc i při nafoukání na maximální tlak. Jednou jsem je přefoukl cca o 1 atm, a asi po 17-ti km defekt praská duse ve sváru na straně u ráfku. Aby mi to trošku jelo a moc jsem se nedřel tak to musím nafoukat jako blázen ale pak je roziko že to nevydrží duše. Pač za posledních cca 100 km jsem zlikvidoval čtyři duše vždy praskli ve sváru.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2012
        Autor: Ozzák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s pláštěm

         

    Ja mam schwalbe marathon plus, ktore maju v sebe ochranu proti defektu smart guard .. dva roky som ich pouzival v hrubke do 1,5 .. defekt som nemal ziadny .. teraz som si kupil na trekingovy bajk tie iste, ale s hrubkou 1,75 .. ich nosnost je 130 kg, su hrubsie, cize aj odolnejsie pri prechadzani rozbitym terenom .. maju lepsiu stabilitu .. robi sa este aj hrubka 2,0 , ale tie by sa mi uz nezmestili .. dezen je skor hladsi, mne islo hlavne o odolnost voci defektu .. tu som si ich kupil .. http://www.bikemania.sk/sport/plaste/28/city/47...


    ..tu je stranka vyrobcu, mozes si vsimnut ze durability a protection je na najvyssej urovni, co je pre cykloturistu dolezite .. http://schwalbe.com/gbl/en/produkte/tour_city...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2012
    Autor: jozkovicz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte s pláštěm

           

      Jo na ty jsem také koukal ale přišlo mi že zatím co jsme četl tak na mokru extrémně kloužou. A hllavně 2,0" mi příjde málo, kolikrát se stane že člověk vymete kanál (nerad bych v nějakém zustal zapíchnutý) a ty 2,1 a výš ten kanál hravě přejedou bez toho aby zapadli do těch dírek.
      A co se týče mých požadavků, tak ti co znají cestu mezi roztoky a trojou (ten úsek bez asfaltu) mi dají za pravdu že na hladkém plášti za mokra to není bůh ví jaká olympiáda.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.05.2012
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s pláštěm

             

        .. robia sa aj v sirke 2,1 .. a aj s dezenom do terenu .. http://schwalbe.com/gbl/en/produkte/tour_city...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2012
        Autor: jozkovicz
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s pláštěm

             

        Na umístění mřížek kanálů je predpis- MUSÍ být nasazeny podélnými otvory KOLMO na směr jízdy. Chce to jen být důsledný a žádat na přísl. úřadech!

        [ Zpět ]
        Datum: 03.05.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Poraďte s pláštěm

               

          Jo a hranatej kanál se po obvodu obchází a na kulatej se dupne... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.05.2012
          Autor: ronda
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Poraďte s pláštěm

                 

            ...dupne se na úřadě a kulatý se přeskočí!;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 12.05.2012
            Autor: bi-jan-cyk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s pláštěm

         

    Jinak děkuji za tipy, rady a nápady a prosím pište dál.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s pláštěm

         

    Jezdím na lehu tento plášt´s odolností proti průrazu a reflexním bokem:

    http://plaste.heureka.cz/rubena-v66-aps-rs...

    Specifikace hovoří takto:

    "Dezén, který je svým charakterem určen pro širokou škálu komunikací od kvalitních městských silnic až k hrubším kamenitým cestám. Je vhodný pro každodenní použití v silničním provozu a turistiku."


    Pět let a žádný defekt, žádný problém. Myslím, že to má obdobný vzorek a vlastnosti jako ten Schwalbe Marathon, s nímž mimochodem já konkrétně nemám dobré zkušenosti, a je za poloviční cenu.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2012
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s pláštěm

         

    Tak jsem nakonec koupil Marathon plus tour zatím jsem s výberem spokojený, ale uvidíme jak se bude jezdit až sprchne. Každopádně díky za všechny reakce které zde proběhli :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2012
    Autor: Ozzák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte s pláštěm

           

      Na blátě jsem na tom šel na držku, ale s pravděpodobností hraničící s jistotou plášť v tom byl nevinně.
      Ujel jsem na tom asi 1600 km, naprosto spolehlivé - tedy Schwalbe Marathon Plus.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2012
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte s pláštěm

           

      přemýšlím taky o výměně pláště (leho - 26" zadní, najít dobrý plášť i na přední 20" asi nebude vůbec sranda)

      Marathon Plus MTB je jeden z kandidátů

      zatím mám a jsem spokojený s Kenda Karma (koukal jsem do historie diskuze a dokonce Mlok ji pochválil :-))

      preferoval bych reflexní bok, né bezpodmínečně, ale potěšil by ...

      není pro mne až tak rozhodující rychlost na asfaltu, spíš aby plášť podržel v zatáčkách, na mokru, v lese na lesní cestě nebo v blátíčku na polňačce
      a právě mokro je prý pro Marathony problém (to jsem si ověřil i já když jsem leho kupoval - v základu tam byl nějakej Racer a to bylo na vodě jak na ledě, písek nebo blítíčko ani nezmiňuju)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2012
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s pláštěm

             

        Co jsem kupoval plášť, tak jsem si přečetl zde na foru že marathon plus tour je dobrý do pohody i nepohody, a nezávisle na tom mě ujistil i prodejce, že to je plášť který si kupují lidi kteří jezdí na expedice mimo čr do divočiny na východ. Tak doufám že něco vydrží. A dokonce mi říkal že si je koupil nějaký člověk a ty pláště mu přežili kolo (nevím kolik toho ten daný člověk najezdil, ale prý měl kolo něco přes pět let). Pravda je taková že jsou těžší (když vláčím kolo do schodu-pět pater) ale taky mi příjde že to kolo jede rychleji. Domu mi cesta trvala okolo 28-30 minut, a po výměně mi cesta trvá 24-26 min. A to mi bylo řečeno že to nejsou pláště na závodění.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2012
        Autor: Ozzák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s pláštěm

             

        ve 20" teďka jezdím na schwalbe mow joe light a jeví se to velmi dobře i co se týče sjíždění.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2012
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Poraďte s pláštěm

               

          ten vypadá dostatečně "zubatě", to by mohlo fungovat :-)
          dík za tip!

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2012
          Autor: macikm
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s pláštěm

             

        Ty verze Marathonu, které jsou třísměsové, tak na asfaltu na mokru jsou velmi slušné.
        V terénu na mokru samozřejmě bída.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2012
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poraďte s pláštěm

             

        Troufnu si přidat svoje zkušenosti (a taky bráchovy). Na Marathonech (obyčejných, bez plusu) jezdíme od roku 2007, takže dost přes 20tis. km každý. Převážně silnici, ale často s mizerným povrchem. Nevyhýbáme se ani polňáčkám, trávě, kamení a bahnu. Za celou dobu si vzpomínám (za oba) na tři defekty. Myslím, že v tom Plusu sebou taháte akorát zbytečnou váhu na obvodu kola.
        Na mokru drží obstojně, nikdy jsem neměl problém. V kluzkém bahně nezabírá, nemá čím. Na mokré trávě se ale kupodivu vyhrabal i do dost prudkého kopce.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2012
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte s pláštěm

         

    Zalezi podla toho, komu co vyhovuje z hladiska gumarenskej zmesi a dezenu. Mne osobne sa pozdava Schwalbe Marathon Racer (ale iba model 2012) a Michelin Pilot Sport. Oba plaste maju podobny dezen, protidefektovu ochranu, priblizne rovnaku cenu.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2012
    Autor: Juro
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

314 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024