reklama

Nouzové opravy v terénu (6.) – Seřízení přehazovačky a přesmykač

Nepřesně nastavená přehazovačka nebo přesmykač dokáže při jízdě pěkně potrápit. V závěrečné části Bike školy vám poradíme, jak správně seřídit ovládací lanka řadícího systému a jak zvýšit přesnost při řazení.

Datum: 24.04.2012
Autor: Redakce
  • Re: Nouzové opravy v terénu (6.) – Seřízení přehazovačky a přesm

Tenhle návod pokládám za dobrý. Vzpomínám, jak jsem poprvé instaloval novou přehazovačku já - návod podle Vela a šlo to. Tada to je také dobře popsané, fotky jsou výstižné :-)

[ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Co je ten "sroub pro predepnuti prehazovacky"? Na jednom detskem kole mame 6-kolecko a prehazovacku Shimano (typ nevim, muzu se podivat), a na nejvetsi pastorek se horni kladka prehazovacky dotyka zubu na tom nejvetsim kolecku kazety. Vydava to zvuky a jeste se tim asi ta kladka nici, protoze je plastova. Neprisel jsem na to co s tim udelat, krome pripadneho nastaveni retezu par clanky (ktere ale nemam).

[ Zpět ]
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahoj,

nastavení řetězu ti nepomůže. Musíš mít správně předepnuté pružiny které jsou uvnitř přehazovačky. Na přehazovačce najdeš vždy dvojici křížových šroubů, kterými se vymezují dorazy + právě jeden šroub, který se opírá o patku přehazovačky (u Shadow je to trochu jinak). Tím se nastavuje předpětí přehazovačky a vymezuje se tak vzdálenost od pastorků.

[ Zpět ]

Tak ne, nic takoveho tam neni (ale vim o co jde, na mem SRAM X7 a druhem Shimano Deore XT X7 neco takoveho je). Tohle se jmenuje "Shimano Tourney" a nic takoveho tam neni. Nicmene zjistil jsem jak to obejit - ta prehazka je pridelana na patce takovym sroubem s imbusovou hlavou - je tam sice doraz jako ma ten sroub na SRAMu a Deore, ale ta prehazka jde pootocit dal nez je ten doraz a proste utahnout ten sroub na fest - na rozdil od tech "velkych" prehazovacek se kolem toho sroubu volne neotaci.

Tedy vyreseno, diky.

[ Zpět ]
        Autor: Akito
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: KAMARÁDA/PŘÍTELE

20.10.2019
KAMARÁDA 60 + EL.KOLO,PROCHÁZKY,VÝLETY,TURISTIKU,POBYTY,A JINÉ.... Z VINOŘE A BL.OKOLÍ POHODOVÉHO PÁNA BEZ…

Hledám: I need my own man

Hledám: I need my own man
19.10.2019
I am generally try to live a somewhere healthy lifestyle, exercising and some sort of jogging, 3-4 days a week and…

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí
17.10.2019
Ahoj, jmenuji se Martin, je mi 32 let a hledám lidičky na občasný společný cyklovýlety. Nehledám profíky, ale…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

290 cyklistů (16 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019