reklama

Ortlieb a zadaní nosič

Zdravím všechny přítomné, pořídil jsem si brašny Ortlieb Back Roller Classic, teď sháním nosič. Když tak vidím nabídku v ČR, tak mi přijde, že jiné nosiče než SportArsenal nejsou snad k dispozici. Každopádně máte někdo ověřeno, na jaký typ je bude možno přidělat? Existuje něco lepšího než SA co je zde sehnatelné? dík

[ Zpět ]
Datum: 21.04.2012
Autor: martens.xy
  • Re: Ortlieb a zadaní nosič

         

    Nosiče prodává u nás víc firem, např. EXU, Author...
    Ale lepší, těžko říct...

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ortlieb a zadaní nosič

           

      Podstatný je, že jak SA, tak už i Author + někteří další výrobci dělají ty nosiče z trubiček průměru 10 mm, takže se tam dají navěsit brašny s háky o vnitřím průměru deset.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ortlieb a zadaní nosič

         

    A co se ti na SA nelíbí?!?
    Nebo chceš mít prostě jen výběr?!?

    Osobně SA používám a nemám s ním problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.04.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ortlieb a zadaní nosič

           

      Průměr trubek nosičn až tak neřeším, Ortlieb dodává redukce, takže to je v pohodě. A ano, asi mi vadí možnost nevýběru, ale pokud bude SA kvalitativně srovnatelný s konkurencí, tak rád podpořím českou firmu. Tohle mě napadlo po slédnutí seznamu podporovaných značek a nosiců na webu Ortliebu - že je takových značek a v ČR z toho těžko něco sehnatelného... Takže to zatím vypadá na model SA 001 nebo 201, Pokud budeme brát v potaz tuhost, vyplatí se ocelový model oproti hliníku i za cenu vyšší hmotnosti?

      [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2012
      Autor: martens.xy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ortlieb a zadaní nosič

             

        Katalogový rozdíl je 260g, což zase na kole na těžko, není nijak moc.
        Asi bych se rozhodl podle vlastních preferencí.
        Pokud jezdíš nějaký extrém,náročnější terén, exotické destinace apod. tak bych volil ocel kvůli lehčí svařitelnosti při případném praskutí.
        Cenový rozdíl je myslím zanedbatelný.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2012
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ortlieb a zadaní nosič

               

          Možná je to neznalostí nebo spíš zkušeností, ale já bych duralový(hliníkový) nosič na delší cesty na těžko nebral, ani kdyby byl rozdíl ve váze větší. Jezdím s ocel. SA 001 a již přes 20let natěžko(18-20kg). Bez jediné závady přežil cesty necesty Rumunska, Chorvatska, Srbska i domácí a slovenské a až před dvěma lety se v Bulharsku nalomilo spodní upevňovací oko kousek nad šroubem- naštěstí při průjezdu větším městem. Po nalezení dílny se svářečkou byla závada zlikvidována a drží dodnes. Až po opravě jsem svářeče upozornil, že se nejedná o plný profil ale trubičku- nechtěl věřit, vařilo se to prý jako plný materiál....S duralem bych byl lehčí, ale v ten okamžik v .....:-(

          [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ortlieb a zadaní nosič

         

    A Ortlieb nerobi nosice? Pokial viem, ano...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2012
    Autor: Juro
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ortlieb a zadaní nosič

           

      Nosiče nevyrábí, mají na stránkách jen doporučení na různé výrobce. A taky názorné návody na montáž ve formě videí. http://www.ortlieb.de/index2.php?lang=de

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2012
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ortlieb a zadaní nosič

             

        Dakujem za informaciu. Nevedel som, ze taka firma ako Ortlieb nerobi nosice.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2012
        Autor: Juro
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ortlieb a zadaní nosič

         

    Ahoj, zajímalo by mne, pro jaký typ nosiče ses nakonec rozhodl, rádi bychom si taky pořídili tašky Ortlieb, máme nosiče SA, ale po poslední zkušenosti s SA se obávám, aby šly dobře připevnit. Bohužel na SevMor se to nikde nedá vyzkoušet v krámu. Zdají se nám lepší než SA 508, při koupi nové verze 508 s alu háky se nám i s jejich redukcemi vůbec nepodařilo dobře tašky upevnit. Já měl 2 staré SA snad z 2001 s obyč pogumovanými háky a ty byly výborné, tiché a rychlé, nechápu proč je přestal SA vyrábět.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2012
    Autor: jazzi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ortlieb a zadaní nosič

           

      jen tak ze zvědavosti- proč ortlieb?kamarád si v sobotu kupoval dělené velkokapacitní brašny od authora a já bych do nich neměl co dát- staré SA jsou akorát i na douhatánské cesty a neporovnatelné cenově- i ty authorácký byly celkem dobré i kvalitativně. SA má velký nedostatek ve slabém zpevnění zad- ten plast je tam spíš na ozdobu, než na nějakou funkci...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.05.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ortlieb a zadaní nosič

             

        Začínal jsem s Authorem, pak jsem si koupil Ortlieb a tady v soutěži jsem vyhrál Expediční Sportarzenál. Author byl odklizen na půdu, SA používám jen proto, že se mi do třetí sady Ortliebek nechce dávat momentálně peníze.
        Prostě síla značky.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.05.2012
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ortlieb a zadaní nosič

               

          Uchycení Ortliebu na nosič, když se ze spodu zavře na pružince ten druhý, protisměrný háček je nepřekonatelný. Měl sem expediční SA a při najetí na větší nerovnost sem je ztratil, jednoduše se ty hliníkové háčky vyhákly jak ta pojistná gumička s háčkem propružila. Musel sem je jistit kusem drátu, takže sem si připlatil a nikdy nic jiného než Ortlieb. I materiál brašny a ten plast v brašně je mnohem kvalitnější, prostě déle vydrží a mají luxusní způsob užívání. Mám tyto http://www.azub.cz/ortlieb-lehokolove-postranni... v černé barvě, nemusí se rolovat, nejsou hluboké tím pádem jsou přehledné a na lehotříkolku nic lepšího není.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.05.2012
          Autor: Juras
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ortlieb a zadaní nosič

                 

            To je dobrá zkušenost, já jsem zatím měl SA nasazeny jen v garáži, ještě jsem s nimi nejel, tak to si budu muset dát majzla.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.05.2012
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ortlieb a zadaní nosič

                   

              Vyřeš to jak níže popisuje bi-cyklista nějakým popruhem, drát sem použil jen v nouzi.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2012
              Autor: Juras
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ortlieb a zadaní nosič

                     

                ne nějakým- přímo tím, co se zapíná prackou do horního víka-není podvlečený pod bočními stahovacími popruhy mezi um.hmotnými držáky, ale je volný a provleče se zadem kolem spodní zaoblené části nosiče SA 001. kdo používal SA brašny od prvního typu, jistě ví o čem je řeč- tam jiná pojistka proti vyskočení brašny a uchycení spodní část nebyla a fungovalo to 100%-ně, nevím, proč od toho SA upustilo a zavedlo nesmyslnou inovaci, která navíc není použitelná na nosiči 001. jak máte vyřešeno upevnění brašen s háčky a gumou na nosič 001?

                [ Zpět ]
                Datum: 29.05.2012
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ortlieb a zadaní nosič

                 

            Já včera háčky na SA odstřihl a používám klasické uchycení ze začátků SA-spodní popruh protáhnu okolo nosiče(zadní nosič) a zapnu.Nevím, proč od tohoto uchycení upustili. Háčky na gumě se na zadním nosiči 001 nemají zač zachytit-hrazdička na uchycení byla jen na předním, který se už ani nevyrábí.Navíc brašnu guma jen pojistila proti vyskočení,jinak brašny tloukly o nosič při jízdě po nerovnostech. Při použití uchycení spodním popruhem nic z tohoto nehrozí.Jinak souhlasím s tebou- pro ležák jsou ty tvoje nejvhodnější, pro zábradlí je větší výběr za neporovnatelné ceny se stejným obsahem,podobným uchycením i užitnými vlastnostmi. Mi osobně vyhovuje hlavně obsahová velikost SA- ve větších bych vozil zbytečnosti, aby nebyly poloprázdné....

            [ Zpět ]
            Datum: 28.05.2012
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ortlieb a zadaní nosič

                   

              Tak já sem je měl zač zachytit ale bylo mi to prd platné, prostě guma na zajištění je blbost. Nechápu jak svoje výrobky v SA testují, místo expediční měli napsat jen na rovný asfalt.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2012
              Autor: Juras
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ortlieb a zadaní nosič

                     

                to máš recht- ten spodní háček je na prd a na zadním expedičním nosiči SA 001 brašny s háčkem není zač zaháknout...

                [ Zpět ]
                Datum: 29.05.2012
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ortlieb a zadaní nosič

                   

              Hačky zachytím jednoduše takto: (foto) a drží to.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.05.2012
              Autor: Karel-ch
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ortlieb a zadaní nosič

                     

                jo, i tak še da....ale brašny na nerovnostech pěkně plácají o nocič, spodek zůstává nepřichycený k nosiči-volný :-(( to je výsledek inovací....

                [ Zpět ]
                Datum: 30.05.2012
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ortlieb a zadaní nosič

         

    Špatne? Už od 2007 byl pevne a bez problem!

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2012
    Autor: Arabice
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ortlieb a zadaní nosič

         

    Máme Ortlieb brašny na SA nosiči - ten ocelový. Zcela bez problémů natěžko u nás a 2 x na Sardince, na sólo kole i na tandemu.
    Ad brašny SA versus Ortlieb: naprostý souhlas s Jurasem, Ortlieb jsou podstatně dražší... a to je poslední jejich mínus ve srovnání s SA. Tím ovšem nechci vytvořit dojem, že SA jsou špatné, jsou výborné, zy ty peníze.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2012
    Autor: m
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024