reklama

Schwalbe marathon Racer 2012?

Ahojky
Koukam, ze Schwalbe podle webu nejak vylepsil plast Marathon Racer, tak se chci zeptat, zda s tim nemate nekdo uz zkusenost nebo aspon predstavu, zda je v tom podstatny rozdil nebo to v realu vyjde +/- na stejno?

http://schwalbe.com/gbl/en/produkte/tour_city...

Chystam se vymenit predni plast u Ibexu, ten mam jeste puvodni (mozna 25 tisic km), ale vypada to, ze cesky e-shopy maji marathon racer jenom ve starsi verzi nebo ani nepisou co to vlastne maji... :(

[ Zpět ]
Datum: 11.04.2012
Autor: Jrr
  • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

         

    Tak nově i v rozměru 26x1,75.
    O tom by se dalo uvažovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

           

      Cena 1223,- Kč ka kus, model s kevlarovou patkou. Tolik aspoň doporučená cena dovozce Imexpo.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

             

        No priznam se, doufal jsem, ze to bude do tisicovky, tohle uz je citelny rozdil oproti dratove verzi. Nicmene Imexpo stejne neprodava koncovym zakaznikum, ne?

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2012
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

               

          Imexpo je ofiko dovozce do Čr.
          Doporučené ceny má hodně vysoko, určitě se to bude dát sehnat na netu výrazně levněji, chce to asi ještě pár týdnů počkat.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                 

            Na ebay se za ty prachy koupí pláště 2 .

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2012
            Autor: Holfi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                   

              Tak asi koupi, jen je otazka jake?

              Precijen jeste mam doma pytlicek LED, co mi sehnal kamos pres ebay, cena byla dobra, ale svitivost je asi desetkrat mensi nez uvadeli v datasheetu...

              A jelikoz se mi pred rokem povedlo v nejmenovanem e-shopu koupit plast Supreme, ktery byl nejenom starsi model nez se bezne prodaval, ale navic sebou docela dost hazi... tak u me zjevne nema smysl resit ebay, kde je nadeje na reklamaci prakticky nulova.

              Ale ano, kdyz nekdo dokaze poznat dobrou nabidku od tech podvodnych, tomu se ebay muze vyplatit.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2012
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                     

                http://www.ebay.de/itm/Reifen-SCHWALBE-Marathon...

                [ Zpět ]
                Datum: 14.04.2012
                Autor: Holfi
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                       

                  Jo cenove je to super, ale jednak neumim platit do zahranici a hlavne kdyz ti prijde neco jineho, bude zbozi poskozene nebo se vyskytne jiny problem, tak si na nikom nic nevezmes.

                  Tedy ne, ze by ceske e-shopy byly spolehlivejsi, ale da se s nima domluvit cesky a vetsinou se aspon tvari, ze funguji podle nasich zakonu.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.04.2012
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                         

                    V německu nakupuji bez problémů, alespoň doposud jsem problém neměl.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.04.2012
                    Autor: Holfi
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                         

                    Je to přesně naopak. Většina zahraničních shopů se chová mnohem lépe než ty české a s výměnou/reklamací/vrácením zboží je to většinou mnohem jednodušší.
                    A téměř každý z těch zahraničních eshopů v případě jejich chyby (špatně zaslané zboží a reklamace) proplácí poštovné za zaslání zboží zpět.

                    Vracel i reklamoval jsem do zahraničí už dostkrát (ne že by byly tak nespolehlivý nebo se vše tak kazilo, celkové množství objednávek ze zahraničí mám opravdu hodně, už hodně přes stovku).

                    [ Zpět ]
                    Datum: 15.04.2012
                    Autor: Mlok
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                           

                      Tak diky za info, ale ja stejne neumim nemecky (mozna by anglictina stacila), nemam kartu na placeni pres net a netusim, jak by to bylo s dopravou (vsechny zasilkovy sluzby jezdi kdyz nikdo neni doma).

                      Prozradis mi prosim jeste svuj kvalifikovany nazor na tu novou variantu Raceru? Je pocitam, ze bych chtel zas 26 x 1.5", sirsi verze me netrapi, tak zda bych vubec poznal rozdil oproti tomu, co se tu ted prodava?

                      [ Zpět ]
                      Datum: 15.04.2012
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                             

                        Neměl jsem možnost ho zkusit, ani zatím žádné testy, nic, takže moc hodnotit nemůžu.
                        HD speed guard ale podle mě není rychlejší ochrana než raceguard, ale zase možná je mírně odolnější.
                        Takže ten nový bych odhadoval, že nebude o nic rychlejší, spíš i nepatrně pomalejší.
                        Klidně bych vzal starší verzi.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 15.04.2012
                        Autor: Mlok
                        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                     

                V čem byl starší ten Supreme? Mám taky starší a novější, na starším píšou HD Ceramic Guard, na novějším HD Speed Guard. Hážou ale všechny. Teď jsem nasadil jeden, co jsem přes rok nepoužíval. Zvláštní věc - po nahuštění byl krásně rovný, jak nový. Do hodiny se ale typicky zvlnil a klesnul v něm tlak, jak se roztáhnul. Ty jízdní vlastnosti jsou ale takové, že mi to házení vůbec nevadí. Zvlášť když jsem s tím nahradil teď po zimě chvilku používanou Rubenu s hrubým vzorkem. Samou radostí jsem hned vyrazil na 140 km projížďku.
                K tomu Raceru - vypadá dobře, je to stejná směs jak Supreme. Hlavně nebrat tu drátovou verzi, která má zřejmě vlastnosti těch původních. To už nikdy.

                [ Zpět ]
                Datum: 15.04.2012
                Autor: Radek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                       

                  No ja mam na supreme napsano:
                  The ceramic guard
                  Tripple nano compound

                  A kupoval jsem to loni v lete. To ze je to starsi verze mi vysvetlil az nekdo tady. Me trapilo spis to hazeni plaste. Na zacatku jsem doufal, ze se to casem trochu srovna, ale pripada mi, ze se to spis postupne zhorsuje. Nekolikrat jsem zkousel plast sundat a nasadit znovu, pridrzovat a kontrolovat ho pri nafukovani, kolikrat to i ze zacatku vypadalo, ze si sedne lepe, ale kdyz jsem se dostal k provoznimu tlaku, tak zase poskakoval ve stejnem miste jako predtim a dela to i na novem rafku.

                  Mozna si to uvedomuju jen kvuli tomu, ze o tom vim a nesymetrie mi z principu vadi, ale kdyz jedu nekde po perfektne rovnem asfaltu, tak je drncani (v intervalu otaceni kola) trochu citit.

                  Supreme jsem porizoval, protoze me stvalo prokluzovani zadniho kola v blate. Tohle ocekavani to splnilo, jenze ted uz se mimo asfalt v podstate nevyskytuju (spis me stve, ze mi do kopce ujizdi kamos na silnicce), takze uvazuju, ze bych dal novy Racer na obe kola (ted mam v predu puvodni Racer a vzadu Supreme). Supreme bych schoval, az budu potrebovat jet mimo asfalt, coz je akce jednou za rok...

                  Napadalo me, ze u dratove verze by mohlo byt mensi riziko hazeni nez u skladaci verze, ale radsi bych spis taky odolnejsi ochranu, i kdyz ani s tim puvodnim racerem nemam problemy (jeden defekt na plast za 2 roky).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.04.2012
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                         

                    Tak to jo, je to ta starší verze. Není tam The, ale
                    HD Ceramic Guard
                    Tripple Nano Compound

                    Na těcn novějších je:
                    Evolution Line
                    HD Speed Guard

                    Jestli jsou ty novější lepší, to zatím nevím, mám je jenom ve 20". Dozadu mám dva starší. Na jednom najeto 10 tis. km a je to na něm už vidět. Píchnul jsem jednou, loni na srazu v Beskydech. Předtím ty Racery nepočítaně, ale vždycky přesně za stejných specifických podmínek (schnoucí silnice po dešti, na plášti nalepené kamínky).

                    [ Zpět ]
                    Datum: 15.04.2012
                    Autor: Radek
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                         

                    Ještě něco. Aby Ti kámoš neujížděl do kopce na silničce, k tomu Ti pláště nepomůžou. Mně ujíždí taky, když už je ten kopec delší - záleží, jak dlouho vydržím dávat o třetinu větší výkon než on. Pokud je on na maximu, tak to pochopitelně moc dlouho nejde.
                    K tomu je potřeba zkusit trochu jinačí lehokolo a věřím, že to půjde.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 15.04.2012
                    Autor: Radek
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Schwalbe marathon Racer 2012?

                           

                      Mozna je to fakt HD, ono uz je to spatne citelne...

                      Jasne, to asi nepomuzou, proste predni Racer by si vymenu po asi 25 tisicich uz fakt zaslouzil a pri jednom zvazuju vymenu zadniho Supreme, u ktereho me stve, ze sebou mele.

                      Ten kamos je prvni clovek, ktereho osobne znam, ktery mi do kopce dokaze hrave ujet (pro nej pohodove tempo bych vydrzel 20 vterin). Driv mival trekink a jezdil hrozne pomalu, ted ma mesic silnicku a na prvni projizdce jsem ziral, jak rychle mu to jede. Jenze on mezitim zacal behat, takze s kondici je na tom mnohem lepe a kdyz ma kolo 3 krat lehci, tak mu tezko muzu stacit. Po rovine je to tak na stejno a dolu s kopce mu zatim ujizdim ja.
                      Kdybych nasetril na nejaky karbonovy lowracer, urcite by to jezdilo trochu rychleji, ale hlavne to bude o vykonu jezdce... to jsem konec koncu videl na K24 u tebe... ;)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 15.04.2012
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024