reklama

Cross kolo s přípravou na nosiče

Zdravím,
přesedlal jsem z moto na kolo, městskou dopravu jsem vyřešil koupí Globe Daily 01, ale teď potřebuju radu při výběru kola na cestování.
Pročetl jsem toho tady mraky, prohledal stránky výrobců, ale pořád nenašel to pravé.
Chci jezdit natěžko, 95% silnice všech kvalit, zbytek připadá na polní cesty apod. Brzdy V, kotouče nevyužiju.
Chtěl bych, aby měl rám navářky pro připevnění nosiče a blatníků. Rozpočet do 17500Kč.
Jsem moc náročnej nebo něco takovýho existuje?
Díkes

[ Zpět ]
Datum: 10.04.2012
Autor: angus
  • Re: Cross kolo s přípravou na nosiče

         

    Tak s tímhle jsme svýho času taky krapet narazili. S bráchou jsme měli Meridy 2005 a 2006 s okama zvlášť na blatník a zvlášť na nosič, navíc na rozumných místech. Pak mu kolo odjelo neznámo kam a když koupil Meridu 2007, měla už zadek udělaný jako mtb s patkou a jediným závitem M5, navíc přímo proti pastorku. Nosič ksme museli upilovávat kvůli upínáku a s blatníkem visí na tom dlouhém šroubku. Prostě pakárna.
    Jsou ale klasické crossové rámy s úchyty pro turistickou výbavu, chce to procházet weby a kšefty a koukat...
    p.s. moto se dá sedlat zároveň s kolem, oboje má svoje kouzlo, každé trošku jiné :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cross kolo s přípravou na nosiče

         

    Tak sem si nasel uchazejiciho adepta:

    http://www.staiger-fahrrad.de/produkte_detail...

    Ma nekdo zkusenost s touhle znackou? JE to cely nemecky a prijde mi to docela dobry. CEna je 17500Kc... ?

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2012
    Autor: angus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross kolo s přípravou na nosiče

           

      Zobrazuje se jen úvodní stránka, ne kolo.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross kolo s přípravou na nosiče

             

        Musíš to označit celý a otevřít,ale stejně to chce vidět.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.05.2012
        Autor: sete
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross kolo s přípravou na nosiče

           

      pořádně si prohlídni tu zadní stavbu. Mám pocit, že je tam ten problém, o kterém jsem psal výše. Sice šroub pro uchycení blatníku je dál od středu, ale nejsem si jistý možností uchycení nosiče (psal jsi, že chceš jezdit natěžko). Koukni, aby ti noha nosiče ke šroubu nevycházela přes ten vybočený svár horní trubky vidlice/držák patky.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross kolo s přípravou na nosiče

             

        vidím to podobně. to by pak znamenalo delší šroub a podložky na překonání toho schodku a co by to dělalo v tom hliníku nevím nevím.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2012
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cross kolo s přípravou na nosiče

         

    Existuje, každý druhý kolo to splňuje. Jenom já když bych chtěl jezdit natšžko po všech možných cestách, tak bych určitě sáhnul po kotoučových brzdách, přece jenom je to snadnější a účinnější způsob zastavení zvlášť při větší váze a když je bláto, hodně mokro a čurbes, tak jsou kotoučovky mnohem lepší, jenom ta cena může být o maličko vyšší.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (18 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024