reklama

Závist

Jak se závistí vypořádáváte?

[ Zpět ]
Datum: 02.04.2012
Autor: pavka
  • Re: Závist

         

    Když jsem dnes kolegyni sdělil, že mi za 5 hodin začínají "Velikonoce"(Velikonoční prázdniny), vztekle zasyčela:"Hajzle!"

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závist

           

      A to fakt myslela vazne? Nebyla to jen legrace? S cizi zavisti netreba se vyporadavat. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: lucierut
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Závist

             

        Tak to by ses divila. Kamarád se kdysi rozešel s družkou, se kterou mají 2 děti. Teď je už dlouho ženatý a se současnou ženou mají syna. Postavil barák a jeho bývalá družka mu dělá takové peklo ze života - soudy, anonymní udání, poslala na něj neoprávněně exekutora, sprostě nadává jemu i jeho ženě, poštvala proti němu jejich děti... že jsem si vůbec nedokázal představit, jak závistivý člověk může být nebezpečný a zlý. Přitom to byla naše kamarádka a v podstatě jsme je se ženou seznámili.
        Pokud se závistivý člověk rozhodne škodit, máš dost velké problémy a musíš je řešit.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2012
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Závist

               

          Ale to se nevyporadavas se zavisti toho cloveka ale s tim, ze se chova jak hajzl. A myslim si, ze zrovna v Tebou popsanem pripade to ta zenska nedela ze zavisti, ale z duvodu, ze tomu muzi nedokaze odpustit, ze se s ni rozesel.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2012
          Autor: lucierut
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Závist

                 

            To samozřejmě taky, ale podle mně mu i závidí barák - její prohlášení já vás ho donutím prodat, spokojenou rodinu - dodneška nemá chlapa, prostě nedokáže skousnout, že on je v pohodě.
            Důsledkem závisti je právě takové svinské chování.
            Je to prostě malá(160cm) mrcha plná zloby, závisti a zášti.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.04.2012
            Autor: Zden42
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Závist

                   

              Ja jsem taky mala, chces snad naznacit, ze male zenske jsou mrchy? ;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 02.04.2012
              Autor: lucierut
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Závist

                     

                A víš že jsem to čekal?
                Tebe osobně samozřejmě neznám a i když vím že jsi menšího vzrůstu tak by mně ani nenapadlo o něčem takovém byť jen uvažovat. Malá vzrůstem, velká duchem. To si myslím.

                [ Zpět ]
                Datum: 02.04.2012
                Autor: Zden42
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Závist

                       

                  On by musel clovek byt svaty, aby v nem obcas neco nevzbudilo chut, chovat se jako mrcha ci mrsak, podstatne je to identifikovat a postavit se tomu.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.04.2012
                  Autor: lucierut
                  Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Závist

                   

              Zdenku, to nemůže nikdy vyhrát. Taková ženská dokáže nenávidět až za hrob, jen bych řekl že v tomto případě nejde o závist ale o nenávist, ve kterou se proměnila bývalá láska. Chlapi to obtížně pochopí, ale tyhle ženské jsou schopné útočit klidně i 25 let po rozvodu, tak, aby zraňovali a bolelo to.
              Naštěstí nepřevažují, ale jsou takové, které si na svých bejvalých vybíjejí zlost celý život. Za tu dobu je snad promlčená i vražda, ale sloní paměť zhrzených žen (nebo těch co mají pocit zhrzenosti) žádný čas neobměkčí. ba ani žádné gesto dobré vůle, vůbec nic. Nic.

              Nejlépe je prostě být připraven na jakýkoliv úder, kdykoliv, nevracet rány, jen se bránit a věřit, že když né ona, tak děti jednou pochopí, o co vlastně šlo.

              Tohle ovšem závist není.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.04.2012
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Závist

                     

                Tenhle sem před časem dala Radka :

                Povídá jedna přítelkyně druhé: "Hele, slyšela jsem, že se chceš vrátit ke svému manželovi. Je to pravda?"
                "Ano, nemůžu se dívat na to, jak si teď šťastně žije."

                [ Zpět ]
                Datum: 02.04.2012
                Autor: ronda
                Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Závist

                     

                Tak to máš bohužel smutnou pravdu. Myslím si osobně že je to nenávist kombinovaná se závistí. Ale to není důležité.
                A s tou dobou máš taky pravdu. Kamarád onehdy prohlásil - kdybych ji před léty zabil, netrápil bych se tolik a už bych to měl odsezené.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.04.2012
                Autor: Zden42
                Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závist

           

      Hele a nemyslela to v legraci?!?
      Já teda tohle slovo v nadsázce používám poměrně běžně.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Nijak. Protože tuhle vlastnost nemám, stejně jako nenávist, nemusím se s nimi vypořádávat.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Jedinou "závistí", kterou "trpím", je ta, že "závidím" pár mým cyklokamarádům zdraví, čas (a i ty finance) pro trénování a ježdění na kolech. Vypořádávám se s tím tak, že prostě jezdím podle svých možností a potřeb, a o to víc si to užívám. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závist

           

      To já zase závidím muzikantům, hlavně těm co dovedou hrát bez not a improvizovat.
      Protože mám známého, který je, co se týká financí "za vodou", vím to zcela přesně. Ty jeho prachy, auto, zahraniční dovolené,... to mě nechává klidným, ale když jedu okolo jeho baráku a slyším, jak tam sedí u kláves a hraje, tak to mu tedy závidím hodně.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Závit? To znám. S tím se vypořádávám dobře.
    Závist? To neznám. Kde se to kupuje a kam se to montuje?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Zrovna na minulý vyjížďce, když jsem projížděl boční "ulicí" na Sněžníku, tak mě závist málem už skoro přepadla - takový nádherný nový roubenky na senzačním místě. Pak jsem zahlídl před jednou auto, řidič si právě spouštěl na kladce z pouzdra na střeše invalidní vozík ...

    Ono to rychle přejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Každodenně a těžce. 8-)

    http://www.ujdeto.cz/lyrics/nada-urbankova...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závist

           

      Jo, je to krásná píseň, ale rozpoložení v jakém ji Grossmann psal asi nikdo nezávidí.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Závist

             

        Nicmene na zaklade hlubokeho pochopeni se muze clovek uspesne a uplne zbavit veskere te zbytecne zavisti, mirene na to, ze ma nekdo lepsi auto, barak, kolo za 100litru...

        Za ten odkaz dik. Verse z tehle pisne bylo to prvni, co mi naskocilo v hlave, kdyz jsem narazil na tohle vlakno.

        A pak hned Zavist. S tou jsem se, pokud se dobre pamatuju, posledne vyporadal tak, ze jsem kolo v nekterych usecich vedl. Prislo mi to i ohleduplnejsi...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2012
        Autor: Andrej
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závist

           

      Pěkné.

      A ta hodně stará věc, asi to zpívala Petra Janů, to se jmenovalo "Hamty, chci mít víc než tamty..." ? ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Člověk by měl být nad závist povznesen. A co o tom řekli jiní? - "Závist je nejupřímnější formou
    uznání" (R. Wiggins)
    "Závist je nejhloupější ze
    všech neřestí, neboť nepřináší
    nic" (H. de Balzac)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: jinec
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Závist

           

      Budu p. Balzacovi oponovat:
      Záviděl jsem, ano a hodně. Jak to, že ač na střední nebyli lepší než já, mají ´vejšku´a já ne? Vždyť mnozí, ač inženýři(doktoři etc.) jsou větší trubky než já!?
      Žralo mě to a záviděl jsem jim. A pak jsem se rozhodl. Přihlásil jsem se na dálkové studium a po pěti letech jsem byl také Ing. V tom okamžiku nastala změna. Ti, kdož dosud chápali moji nas*atost, mi začali závidět. "Si to umíš zařídit, to se ti to studovalo, když´s měl úlevy, to bysme(bychom) zvládli taky ..."
      Tak to zkuste! Pche, nám to takhle stačí ... ale závidí dál.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: pavka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Závist

             

        Měl si dělat práva, to bys stihnul za dva měsíce :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2012
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Se závistivými lidmi velmi těžko, protože jak už psal Zden42, ti dokáží život velmi znepříjemnit...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    "Závist ještě není tak špatná vlastnost jakou je nepřejícnost".(pan Werich)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: pavelv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závist

           

      Když jsou zde ty citáty, přidám ještě židovské přísloví o závisti:
      "Trávník souseda se nám zdá zelenější než
      náš vlastní".

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: jinec
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Závist jde - naštěstí - kolem mě.
    Jenom - když tak v televizi nebo v novinách čtu o těch grázlech, co si nakradli a nakorumpovali milióny - jak maj díky těm penězům mnohdy lehčí život, třeba že si zaplatěj lepší lékařskou péči nebo že můžou ke svý starý mámě zaplatit ošetřovatelku a nemusej ji shánět zařízení s celodenní péčí - tak si říkám, že jsem někde musel udělat chybu. Ale závist to taky není...

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závist

           

      K tomu, co píšeš. Před dvaceti lety, kdy jsem měl možnost si "pomoci" díky nabízeným úplatkům (obrovským), vždy jsem je odmítal s tím, že chci v noci klidně spát. Byl jsem naivní - ti, kteří bezostyšně brali, naprosto klidně spí a na mě se dívají s nepochopením. A přesto - nezávidím.
      A ještě - to, co čteš v novinách, je zlomek skutečnosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.04.2012
      Autor: jinec
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Závist

             

        Máš pravdu. Kdysi jsem dělal v soukr firmě a udělala se tam levárna, sice malá, ale levárna. A já cca 3/4 roku jsem se budil s tím, že na to někdo přijde a že mě zavřou (i když jsem za to vůbec nebyl v tomhle zodpovědný).

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Závist

               

          Třeba pro tebe ještě přijdou :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2012
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Tohle je zrovna něco, čím jsem trpěl dřív a teď už vůbec :). Člověk musí být rád za to co má, umět si to užívat naplno a vytěžit maximum ze všeho co dělá. A hlavně neřešit blbosti jako je politika, to jen zasírá mozek nesmysly se kterými nehnete :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2012
    Autor: zdendazzz
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Závist

         

    Jinak... myslíte že se závist a žárlivost projevují i tady na nakole? V diskusi třeba? Co si o tom myslí autor tématu pavka alias AV?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Závist

           

      Závist a žárlivost nevím. Osobní antipatie určitě.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Závist

             

        Osobní antipatie mohou být žárlivosti a závisti následkem.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2012
        Autor: básník
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Závist

             

        Že by osobní antipatie ? Spíš bych to viděl na názorové neshody.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2012
        Autor: ronda
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závist

           

      Proč tě to napadlo?!?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Závist

           

      Když čtu Beggardovi články tak spíš se projevuje nezávist k těm arabskejm spratkům co si je užíval :D

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2012
      Autor: zdendazzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024